Як навчитися продавати?

Як навчитися продавати

Вміння продавати питання дуже важливе для торгівлі і немає різниці буде у Вас продавцем найманий працівник чи сам підприємець. Продавати треба вміти.


Психологія у бізнесі: як навчитися продавати

Ринок перенасичений різноманітними товарами. Безліч виробників щодня випускають новинки, модифікують свій товар, щоб збільшити попит. Реклама закликає до покупки конкретних марок товару.

Як же в такій непростій ситуації продати товар? Адже покупця складно чимось здивувати. Для кожного підприємця пріоритетним є його обсяги продажів, а для того, щоб продати треба зацікавити і спонукати до покупки.

Часом, на допомогу приходить знання психології людини. Не дарма існує безліч тренінгів, на яких вчать підходу до потенційним покупцям.

Адже всі люди різні. Одні не люблять, щоб у них стояли над душею, коли вони щось вибирають, інші воліють радитися з продавцями і вимагають до себе підвищеної уваги. “Тому, щоб стати хорошим продавцем, треба бути хорошим психологом.

Продавець повинен знати і розуміти, за що клієнт готовий заплатити гроші. Якщо клієнт прийшов за фільтром для водою, то він хоче купити чисту і безпечну для пиття воду. Якщо йому потрібна праска, то він прийшов саме за праскою.

Тому, продавець повинен зробити акцент на вигоді, яку отримає покупець від придбання товару. Потрібно дати зрозуміти клієнтові, що даний товар полегшить і поліпшить його побут.

Ще однією важливою деталлю є демонстрація товару потенційному покупцеві. Показ краще супроводжувати яскравими епітетами.

Мета показу полягає в тому, щоб наочним чином продемонструвати корисність і високу якість товару. Дуже добре якщо потенційний покупець може сам брати участь у демонстрації товару.

Він може його помацати, натиснути на кнопки, включити і вимкнути. Продавець повинен отримати інформацію від клієнта для яких цілей той купує товар.

Це допоможе правильно вибудувати діалог. Цілі можуть бути різні: отримання прибутку, отримання якісного товару для своїх потреб, поліпшення свого іміджу та інші.

Клієнт може задавати питання і заперечувати. Це захисна реакція клієнта. Він боїться купити непотрібний або неякісний товар. У такій ситуації продавець повинен вміти перетворити заперечення в доведення або пом’якшити заперечення.

Отже, при побудові діалогу з клієнтом продавець повинен пам’ятати про деякі важливі правила:

  1. Не можна говорити клієнту, що він не правий;
  2. Треба дати клієнту можливість заперечити і задати питання;
  3. Слід уникати дискусійною манери розмови;
  4. Не називати ціну товару раніше, ніж клієнт побачить всі переваги від покупки;
  5. Розповісти клієнтові про те, що він втрачає якщо не буде купувати товар;
  6. Називати точну ціну товару без її округлення.

Таким чином, використовуючи методи психології в бізнесі можна стати хорошим продавцем і збільшити товарообіг. У висновку пам’ятайте ПОКУПЕЦЬ ЗАВЖДИ ПРАВИЙ. Саме цим твердженням Ви повинні користуватися завжди.

Адже головне не тільки продати товар, а залишити про Ваш магазин хороші враження, щоб у подальшому людина обов’язково прийшов до Вас!

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: