Як навчитися виступати публічно?

Як навчитися виступати публічно

У житті кожної людини рано чи пізно настає момент, коли потрібно виступити публічно. Однак не всі зможуть впоратися з таким нескладним на перший погляд завданням.


Для того, щоб справити позитивне враження на виступі ознайомтеся з наступними рекомендаціями:

Для гарного виступу необхідно точно знати і розуміти всю інформацію, яку ви збираєтеся піднести людям.

Будьте готові до запитань. Заздалегідь складіть список можливих питань і спробуйте на них відповісти. Намагайтеся придумувати короткі, але досить аргументовані відповіді.

Перша умова ефектного виступу – охайний, красивий вид. Ваш одяг повинен бути чистим, випрасуваним. Також варто підбирати наряд строго по виду події: якщо ви виступаєте на святі – наряд буде вечірній, красивий; якщо ж це ділова зустріч – повинен бути строгий костюм.

Окуляри. Багато психологів стверджують, що люди в окулярах здаються в очах інших розумнішими і кмітливий. Тому одягнувши на виступ окуляри, навіть якщо у вас все в порядку із зором, ви автоматично здастеся людям добре розбирається в своїй темі людиною. Існує висока ймовірність і того, що в окулярах вам будуть задавати менше питань.

Кілька разів репетирують свою промову перед дзеркалом. Це допоможе вам вчасно виявити недоліки і усунути їх.

Попросіть людину, якій довіряєте, бути присутній на вашому виступі і бути доступним для вашого погляду. Підтримка близьких і друзів має неймовірну силу. Так, звертаючи увагу на позитивно налаштованого і віруючого в вас товариша, ви напевно знайдете «друге дихання» і з захопленням і впевненістю продовжите виступ.

Непогано було б показати текст вашого виступу освіченій людині. Це потрібно для того, щоб він міг своєчасно виявити і усунути помилки, підказати що краще і де потрібно поправити, прочитати для вас текст так, як він повинен звучати на публіці.

Ваша мова повинна бути гучною і чіткою, а голос впевненим. Навіть якщо ви хвилюєтеся ні в якому разі не можна цього показувати! Зберіться і читайте текст так, як ніби від нього залежить ваша доля.

Дуже допомагає уявлення, що ви знаходитесь вдома і читаєте текст, наприклад, бабусі. Уявіть собі це і миттєво відчуєте, що вам стало комфортно і спокійно, а велика кількість народу вже не буде проблемою в ефектному виступі.

Головне – зацікавити публіку на самому початку. Якщо у вас це вийде – все, що ви будете вимовляти після, буде уважно слухатися та запам’ятовуватися. Для того, щоб заманити аудиторію почніть з незвичайного факту або дружнього жарту. Все залежить від спрямованості заходу.

Пам’ятайте, що найоптимальніший час виступу – не більш 15 хвилин, інакше публіка втомиться вас слухати, а все що ви говорили – сприйметься як негативна, непотрібна і нудна інформація. При затяжному виступі дуже велика ймовірність того, що ваш авторитет миттєво впаде і позитивного ефекту ваш виступ не викличе.

Не бійтеся жестикулювати. Ваші руки – ваші помічники на виступі. При цьому категорично заборонено класти руки в кишені або прибирати за спину – такі жести покажуть про вашу закритість і скутість.

Не бійтеся дивитися на слухачів. Зоровий контакт з публікою дозволить їй прийняти вас як досвідченого і грамотного доповідача.

Публічний виступ – завжди хвилюючий момент у житті. Навіть справжні оратори відчувають легке хвилювання перед кожним виходом. Головне – красиво почати, чітко і голосно говорити, точно знати, що викладається і бути впевненим в своїх силах!

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: