Як підвищити самооцінку?

Як підвищити самооцінку

Що таке самооцінка? Самооцінка – це те, як Ви себе бачити. Вона може зовсім не збігатися з думкою оточуючих про Вас. Через це виникає ряд проблем. Завищена самооцінка – це погано, але занижена – не краще. Занижена самооцінка не дає рухатися вперед, розвиватися, вона вселяє невпевненість в людини. Тому формування нормального, адекватного думки про себе самого дуже важливо.


Щоб ставити цілі і досягати їх, людині необхідно реально оцінювати себе, свої можливості, тільки в цьому випадку вона доб’ється бажаного результату і знатиме, куди і до чого прагнути. Важливо самому вміти оцінювати себе, не звертаючи уваги на сторонні думки, які як раз і можуть бути причиною Вашої помилкової заниженої самооцінки.

Для підвищення самооцінки, необхідно взяти за звичку деякі правила.

Ви повинні перестати лаяти себе за помилки. Абсолютно кожна людина робить промахи, і це нормально, адже ми живі і ми вчимося, вчимося все своє життя. Тому природно, що помилки супроводжують нас. Самобичування ні до чого не приведе, воно лише погіршить ситуацію. Краще направте свої сили на те, щоб більше не робити повторних помилок.

Вистачить порівнювати себе з оточуючими. Кожна людина унікальна по-своєму, хтось вміє малювати, хтось добре співає або досконало знає кілька мов. У Вас теж є здібності до чогось і їх потрібно розвивати! Ниття, що хтось багато добився, а Ви ні – визнайте, це всього лише виправдання. Почніть шукати і ви знайдете свою справу і, звичайно, удосконалюйтеся в ній.

“Скажи, хто твій друг, і я скажу, хто ти” – недарма так говорили ще в Стародавній Греції. Оточення впливає на нас і на нашу самооцінку. Вам слід спілкуватися з людьми позитивними і розумними, тими, хто реально ставляться як до себе, так і до оточуючих.

Заведіть щоденник, в якому будете записувати свої успіхи, кожен раз поповнюючи список. З кожною новою перемогою Ваша впевненість в собі буде тільки міцніти. Враховуйте абсолютно все, навіть незначні події. Наприклад, Ви навчилися готувати нову страву – обов’язково запишіть це в вашу зошит перемог!

Важливо займатися тим, що Вам подобається. Те, що ми любимо, неодмінно виходить у нас добре, до того ж це приносить задоволення. Самооцінка від цього буде тільки підвищуватися.

Сприймайте компліменти і похвали оточуючих з вдячністю. Не відмовляйтеся, кажучи щось на кшталт: «так не варто, я нічого вже такого не зробив». Ухвалення похвали, усвідомлення, що Ви зробили щось значиме і, що люди це помічають – важливий елемент підняття самооцінки.

Дотримуйтеся цих порад і помітите, як впевненість в собі буде рости, а разом з неї будете рости і розвиватися Ви самі!

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: