Як підвищити самооцінку?

excited woman

Успішність людини безпосередньо залежить від її самооцінки. Людина, що володіє високою самооцінкою, як правило, не боїться труднощів, має активну життєву позицію, вибудовує чіткі цілі і домагається бажаного. Люди, які мають більш низьку самооцінку, оцінюють невисоко свої шанси на успіх і роблять невтішні для себе висновки. Притому що потенціал може бути дуже високий, страх невдачі і громадського осуду заважає рухатися вперед.


Низька самооцінка не найкращим чином впливає на вибір партнера. Людина носить в собі масу очікувань з приводу поведінки своєї «половинки» і, як правило, буває розчарована.

Як потрібно працювати над підвищенням самооцінки

1. Потрібно припинити порівнювати себе з іншими. Це абсолютно даремне заняття, яке забирає купу часу, енергії і в результаті псує настрій. Кожна людина з народження має унікальний набір задатків, талантів, характерологічних особливостей. Варто придивитися до себе і визначити свої унікальні якості. Потрібно поважати себе за свою індивідуальність.

2. Тим, хто боїться громадської думки, варто пам’ятати, що люди за своєю природою егоїстичні, більшу частину часу вони зайняті собою. Навіть якщо людина і потрапить під чиюсь критику, ці розмови незабаром втрачають свою актуальність. Людина, що постійно засуджує інших, не надто щаслива в житті. Можливо, вона теж відчуває свою недосконалість, відчуває безпорадність і страх перед життям.

3. Для підвищення самооцінки дуже важливо мати чіткі уявлення про те, чого хоче людина. Обплутана ілюзорними страхами і ірраціональними переконаннями часто вона втрачає ціль. Варто задуматися, які ідеї давно хотілося реалізувати, але не знаходилося відповідного моменту. Він уже настав.

4. Неможливо бути повністю готовим до змін. Почуття страху властиво всім з тією лише різницею, що хтось вміє його подолати, а хтось так і залишається жити в полоні своїх сумнівів.

5. Самооцінка формується в дитинстві та підлітковому віці. Можна, звичайно, нарікати на батьків, мовляв, це їх вина. Батьки не можуть бути винні у всіх життєвих невдачах своєї дитини. Дорослішаючи, людина набуває досвід, знання, вчиться самостійно мислити. Тому має сенс перестати звинувачувати когось у своїх страхах і поразках і взяти на себе зобов’язання за своє життя.

Робота над підвищенням самооцінки – тривалий і трудомісткий процес. Необхідно набратися терпіння і результат роботи над собою зробить життя більш якісним.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: