Як почати нове життя з Нового року?!

yak-pochati-nove-zhittya-z-novogo-roku

Відпочиньте від передсвяткової суєти хоч на хвилину, подивіться навколо. Повз вас проносяться сотні людей, які поряд з завченим списком подарунків прокручують в голові ще одну важливу думку: “Ось з нового року я …”


І тут вже у кого що болить. Людству властиво критично підходити до пройденого життєвого шляху. При цьому лише одиниці (щасливчики!) дійсно ні про що не шкодують. У більшості ж з нас постійно виникають думки про те, що ось тут трохи полінувався, недотиснув, а тут і зовсім наробив дурниць. Розуміючи це і не бажаючи миритися з власними невдачами, ми знаходимо єдиний спосіб – виправляти помилки.

Знову-таки, лише окремі, особливо геніальні, люди в стані приступити до “роботи над помилками” в момент їх виявлення. Для більшості ж звичайних громадян характерні “розмови понеділка”. Кожен любить дати собі відстрочку, а напередодні такого зручного приводу, як Новий рік, до цьому прийому вдається чи не кожен. Дійсно, новорічне диво, здається, всім дарує надію, що вже починаючи з чистого аркуша календаря все буде сприяти вирішенню старих проблем.

Певна логіка в цьому є. Наприклад, складно зважитися прямо завтра перестати їсти калорійну їжу, якщо настають численні застілля. Навіть давно усвідомлена необхідність зайнятися спортом буде відкладена до “з нового року займуся”, тому що ніхто не захоче починати заняття з святкових канікул. Прикладів можна навести безліч.

Не станемо сперечатися, чи правильний такий підхід чи ні. Безумовно, люди зі сталевою волею і ясним розумом скажуть: навіщо тобі чекати, якщо можна почати змінюватися вже зараз? Навіщо наїдати зайві кілограми, щоб потім болісно довго їх скидати? Навіщо продовжувати випалювати білок з м’язів – щоб в подальшому було важче його відновлювати? Адже навіть в глибині душі людина розуміє, що всі ці “з нового року”- лише спроба піти на компроміс з власною лінню.

Однак визнаємо: в XXI столітті ліниві майже всі, а значить, будемо поблажливі. Хоче людина подовжити і ускладнити собі шлях до мети – будь ласка. Давайте тільки вирішимо робити щось твердо. Нехай плани щодо нових починань будуть настільки ж конкретні, як і бізнес-плани, які сьогодні спішно доробляються в сотні контор і виконавці яких також переконують себе: “Ні, з наступного року я не стану залишатися після роботи!”

У підсумку, перше, що повинен зробити той хто хотів розпочинати нове життя (нехай навіть і з першого січня), – це визначитися з поняттями. Не варто чекати чітких результатів в доступні для огляду терміни з установкою “почну нове життя – стану багатієм”. Конкретизуйте свої бажання: хочу заробляти стільки-то і стільки-то до такого-то числа. Занадто бурхливу фантазію ви зможете приборкати на другій стадії приготувань до нового життя, так що не соромтеся: нехай собі пустує. Скоро ж свято!

Визначившись з метою, зарубайте собі на носі, що будь-яка серйозна зміна, яку ви хочете втілити в життя, досягається певними засобами. Якщо ви вирішили почати з нового року займатися боксом, то вже сьогодні треба поцікавитися, які зали для вас зручніше за все, коли починаються тренування і т.п.

Можливо, варто прямо зараз з’їздити туди і поспілкуватися з тренером, закупити екіпірування, зробити ті дрібні підготовчі кроки, які не дадуть ліні або обставинам відвести вас від обраної доріжки. Заодно в процесі планування зможете визначити, чи дійсно ви задалися цією метою, – або просто на хвилі моди і загальної брутальності потягнулися до спорту.

Вирішили почати худнути з нового року? Ок, нехай дієта дійсно почекає до закінчення святкових бенкетів, але почніть з вправ. Хоча б з найпростіших і одночасно життєво корисних. Залишайте автомобіль в гаражі (все одно по передсвятковим пробках на ньому не проштовхнутися), а за подарунками друзям і близьким вирушайте пішки!

Головне, пам’ятати, що починати нове життя – це нормально і навіть правильно. Відкладати початок допустимо і навіть нестрашно. Важливо лише не перетворювати це в відмовку. Адже треба ж розуміти: якщо у людини з’являється прагнення разом з календарним листом перевернути і весь колишній уклад, значить, чимось вона незадоволена! І, отже, має бути серйозна робота і навіть боротьба.

Для цього Ви повинні, перш за все, правильно себе мотивувати. Наступне, що буде просто необхідно, щоб перший лист нового календаря відкрив вам нове Я, – терпіння і вміння чекати. Мають відбутися серйозні зміни? Безглуздо думати, що вони відбудуться за один день. Особливо якщо ви самі знаєте: ну немає у вас достатньої сили волі! Була б – не довелося б призначати дату, з якої будете змінюватися.

Якщо під бій курантів ви вирішуєте позбутися кількох зайвих кіло, нерозумно очікувати разючих змін вже наступного ранку. І другого січня нічого не станеться. Навіть на Різдво прогрес буде мінімальний. Але якщо ви мотивовані на те, щоб дочекатися реальних результатів, то з часом будете винагороджені. Головне, уберегти себе від пораженських думок в стилі “нічого не вийде, я безсилий щось змінити”.

Будь-яку складну справа краще вершити в оточенні вірних соратників або, як мінімум, компетентних фахівців. Вирішіть самі, наскільки складно і круто ви зібралися міняти своє життя, і прикиньте, хто з вашого оточення здатний допомогти. Зрозуміло, що бажання в новому році кинути пити буде вельми важко реалізувати в компанії переконаних алкоголіків. А ось нове, більш здорове оточення в цій ситуації виявиться прекрасною підмогою.

Подумайте, може, з цієї маленького зміни піде низка нових важливих відкриттів… Дивно, але визначивши ціль і намітивши шлях до неї, людина виявляє, що їй зовсім не обов’язково було чекати Нового року.

Коли мрія перестає бути мрією, перетворюючись в усвідомлений план дій, вона, звичайно, втрачає якийсь шарм, але практично дає людині значно більше. Приходить виразне розуміння, що змінити себе не так вже й складно, якщо дійсно працювати над цим. А після виправлення старих помилок і проблем виникає бажання розвинути досягнутий результат, поліпшити себе.

Людина подібна до дерева: коли воно не може тягнутися вгору, починає рости в сторону. Іноді, під гнітом стихії, стовбур може викривити і навіть якийсь час рости вниз. Однак при першій же можливості його верхівка спрямовується до сонця. Так само і людина – постійно відкладаючи свій розвиток “до Нового року”, зростає вбік або деградує. Але варто почати дійсно міняти себе, різко вистрілює вгору.

Тому – під три чорти відмовки! Хоч прямо зараз, хоч з нового року, але перестаньте відкладати давно задумані зміни. Якщо вони приходять вам на розум, значить, назріли. Відкладати рішення – усвідомлене прагнення до самознищення. Воно вам треба? Працюйте над собою, перестаньте шкодувати себе, плануйте свої зміни і ставитеся до цього з усією серйозністю. Тоді – вже з нового року – ваше життя кинеться до ще більшого щастя і благополуччя!

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: