Як починати розмову з покупцем?

Як починати розмову з покупцем

Актуальним питання всіх продавців, яке стає першочерговим – це встановлення контакту з майбутнім покупцем, правильно розпочати бесіду, так щоб відвідувач дійсно став покупцем і покинув крамницю не з пустими руками!


Покупець повинен розуміти, що йому в будь-який момент допоможуть. Не обов’язково бути нав’язливим і відразу кидатися на покупця з пропозиціями, Достатньо дати зрозуміти, що він в полі зору і в будь-який момент йому готові допомогти у вборі продукти, або надати кваліфіковану консультацію.

Дистанція між покупцем і продавцем. Ви не повинні порушувати допустиму дистанцію особистої безпеки, але і кричати через дві полиці також не варто. Як стверджують фахівці 100 см відстань являється оптимальною відстанню при спілкуванні між покупцем і продавцем.

Посмішка і доброзичливе привітання. Саме під час привітання починається встановлюватися контакт з клієнтом, це один з найвідповідальніших моментів. Щире привітання і тепла посмішка налаштують покупця для подальшого контакту. Саме в цей момент продавець має розпізнати на що саме налаштований покупець, з яким настроєм він прийшов до магазину?

Основні типи клієнтів!

Рішучі – самі йдуть на контакт з вами.

Нерішучі – тут встановлювати контакт потрібно вам, адже даний клієнт сам чекає на це.

Конфліктні – тут потрібно бути обережними, і уникати будь-яких провокацій і причин для конфлікту.

Фахівці – потрібно розуміти – до вас прийшов спеціаліст, з ним краще погоджуватися в усьому.

Налаштуйте покупця на відповідь «Так». Ні в якому разі не можна ставити клієнту питання на яке він би міг відповісти «Ні». Краще поставити кілька питань –тверджень, на які крім відповіді «Так» не може бути ніякої іншої відповіді. Наприклад «Якість для Вас має значення» – думаю навряд чи хтось відповість, що він прийшов купити не якісну річ?

І пам’ятайте «Ви не можете не посміхатися покупцеві, адже Він приніс Вашу зарплатню»!

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: