Як порозумітися з колегами?

Подобається вам це чи ні, але політика незмінно присутня у вашій роботі. Як? Всі співробітники свідомо прагнуть до здійснення особистих інтересів – просування по кар’єрних сходах, підвищення зарплати, поліпшення умов праці, підвищення контролю і незалежності.


Всі люди різні, і не з усіма легко знайти спільну мову. У кожної людини своє становище в суспільстві, свої взаємини з оточуючими і своя мотивація, яка обумовлює ті чи інші дії. Проте, якщо у вас не виходить взаємодіяти з людьми, які не поділяють ті ж погляди, цінності і стимули, що і ви, тоді у вас можуть виникнути конфлікти на робочому місці.

Для виконання робочих завдань, вам потрібно знайти спільну мову і взаєморозуміння з колегами. Як цього добитися? Ось кілька порад:

Робіть розумно

Визначте, чи хочете ви прийняти думки інших людей і знайти компроміс або ви прагнете доводити правоту своїх поглядів в кожній конкретній ситуації. Якщо ви завжди опиняєтеся незгодні з думкою оточуючих, цим ви викликаєте невдоволення і стикаєтеся з ситуацією, коли ви не можете ні про що домовитися з іншою людиною. Спостерігаючи таку поведінку з вашого боку, оточуючі можуть подумати, що ви наївні і уразливі для маніпуляцій. Знайдіть золоту середину і дійте так, як буде краще для вашої кар’єри в даний момент.

Головний пріоритет – це робота

Зосередьтеся на роботі, а не на ваших розбіжностях з колегами. Уникайте конфліктів, ставте акцент на важливості досягнення робочих цілей. Частіше спілкуйтеся з колегами, продемонструйте їм, що ви сповнені рішучості робити роботу як найкраще. У робочому колективі завжди є спільні цінності та цілі, і вам потрібно знайти рішення, які допоможуть залишитися у виграші всім – і вам, і співробітникам.

Не вибирайте в конфлікті одну сторону

Ви можете виявитися втягнутим в суперечку між двома впливовими сторонами, які знаходяться в рівній мірі важливості для вашого прогресу і розвитку. У такій ситуації не варто вибирати одну сторону, до якої ви приєднаєтесь, тому що ви незмінно втратите іншу сторону. Замість цього, знайдіть грунт для взаємодії один з одним і знайдіть таке рішення, яке буде прийнятно для обох сторін.

Не сприймаєте робочі конфлікти на свій рахунок

Ділова політика передбачає, що між колегами виникають розбіжності. Дії співробітників можуть вас дратувати або турбувати. Однак, іноді ви повинні прийняти чужу волю і думку свого колеги, особливо, якщо ця людина має більше влади і впливу, ніж ви. Не варто злитися і готувати помсту. Так ви тільки наживете собі ворогів, які при першій зручній нагоді згадають вам всі ваші витівки. Продовжуйте співпрацювати і ведіть себе максимально професійно.

Зрозумійте іншу людину

Поняття «емпатія» рідко згадується в робочому контексті. Часто ми просимо інших людей, зрозуміти нас і побачити речі в тому ж світлі, що бачимо і ми. Але ми ніколи не робимо того ж самого для наших колег. Для того, щоб знайти спільну мову з колегами, ми повинні глибоко задуматися, чому деякі поводяться тим чи іншим чином. Вам потрібно зрозуміти які мотиви стоять за чужою поведінкою. Взаєморозуміння починається саме з вашої готовності подивитися на ситуацію очима вашого колеги. Таким чином, ваше спілкування буде більш відкритим, а процес прийняття рішень більш швидким і легким.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: