Як працюють банкомати.

банкомат

Банкомати перестали бути дивиною багато років тому. Навіть люди старшого покоління звикли до цього пристрою і регулярно знімають пенсію чи зарплату зі своєї карти. Проте рідко ми замислюємося про принципи роботи банкоматів і дізнаємося багато нюансів, лише безпосередньо зіткнувшись з ними.


40 купюр за один раз

За одну операцію банкомат видає не більше 40 купюр, що пов’язано з механізмом подачі. Зазвичай на екрані виводяться доступні купюри (20, 50, 100, 200 грн), тому знімаючи гроші, можете відразу прикинути, яку максимальну суму банкомат може видати за один раз.

Час на обдумування

Гроші, видані банкоматом, необхідно забрати протягом 30 секунд. В іншому випадку вони будуть забрані банкоматом назад. Карту потрібно забрати протягом 40 секунд після її повернення пристроєм, інакше вона буде затримана банкоматом. Якщо ви роздумуєте над сумою, яку хочете зняти, довше 15 секунд, на екрані з’явиться напис: «Необхідно більше часу?» Щоб повернутися до екрану з вибором суми, потрібно натиснути «Так».

Грошові касети

Гроші в банкоматі зберігаються в так званих касетах. Касет у банкоматі кілька (4-6), і кожна з них налаштована на конкретну банкноту. В одну касету поміщається близько 2500 банкнот. Питання, яке часто хвилює клієнтів – як банкомат перевіряє справжність та номінал видаваних купюр? Відповідь – ніяк. Жоден стандартний банкомат не перевіряє ні номінал купюр, ні їх справжність. Закладка купюр у касети – повністю на совісті касирів банку, а установка касет – відповідальність інкасаторів. Бували випадки, коли банкомат видавав понад великі купюри замість дрібних. Але такі випадки – швидше рідкість, тому що заправкою купюр у касети зазвичай займаються дві людини (один «заряджає», другий перевіряє і контролює). У банкоматі є також касета для відбракованих купюр, для купюр, які «не подобаються банкомату» або які клієнт не взяв з щілини видачі.

Умови зберігання банкомату

Вуличний банкомат має 100% захищеність від вологи. Однак він чутливий до холоду. Іноді, коли температура опускається нижче 10-15 градусів морозу, банкомати можуть вередувати: не включатися, блокувати роботу механізму видачі грошей і т. п.

Відомі виробники банкоматів

Найчастіше ми звертаємо увагу на те, якому банку належить той чи інший банкомат, не звертаючи увагу на його марку. Найбільші в світі виробники банкоматів – це Wincor Nixdorf, Diebold і NCR Corporation.

Правила використання

На жаль, все частіше з’являється інформація про зростаючі шахрайства з банкоматами. Захиститися від цього можна лише дотримуючись основних правил роботи з банкоматом, а саме:

  • по можливості необхідно користуватися знайомими банкоматами. У випадку, якщо ви помітили зміни в зовнішньому вигляді пристроїв (клавіатури, щілини для картки), краще навіть не починати операцію і скористатися іншим банкоматом;
  • при наборі PIN-коду, клавіатуру необхідно прикривати рукою;
  • найбільш захищені банкомати, що знаходяться на території банку, так як вони регулярно оглядаються співробітниками банку. Однак цей захист теж не абсолютний.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: