Як розвинути комунікативні навички?

Як розвинути комунікативні навички

В епоху комп’ютерних ігор, супермаркетів і соціальних мереж ми все частіше стикаємося з проблемою соціалізації і розвитку комунікативних навичок у дітей і дорослих. Коли всі контакти можна вмістити у віконце чату, нам стає все складніше формувати коло спілкування, знайомитися, заводити друзів, вести переговори зі сторонніми людьми.


Але при цьому вкрай важливим елементом успішності залишаються навички комунікативної діяльності. Ми повинні розмовляти з людьми кожен день, щоб купувати товари та послуги, домовлятися з партнерами і клієнтами, отримувати необхідні емоції від спілкування з друзями. Невміння правильно спілкуватися сильно ускладнює нам життя як в особистих відносинах, так і в спробах будувати кар’єру або вести власний бізнес.

Але що це таке – комунікативні навички та вміння? Це поведінковий комплекс, завдяки якому ми можемо:

  • встановити контакт з незнайомою людиною;
  • зацікавити співрозмовника в подальшому спілкуванні;
  • підтримувати теплі відносини з оточенням;
  • відстояти і аргументувати свою позицію, захистити свої інтереси;
  • зводити до мінімуму наслідки конфліктів;
  • усвідомлено використовувати невербальні способи спілкування;
  • розпізнавати і запобігати спробам маніпуляції;
  • розуміти інших людей, причини їх вчинків і реакції на ті чи інші дії і слова співрозмовника.

Як розвинути комунікативні навички?

Не соромтеся першими йти на контакт. У світі багато сором’язливих людей, і якщо всі будуть соромитися, то спілкуватися буде ні з ким! Звичайно, потрібно розрізняти, коли можливий співрозмовник просто не вміє першим вступити в розмову, а коли він не налаштований спілкуватися зовсім. Не плутайте ініціативність з нав’язливістю. Але якщо ви все ж навчитеся переступати через внутрішні страхи (“А раптом ця людина не захоче зі мною розмовляти?”) І почнете самі йти на контакт, то зможете мати велику кількість скромних, але хороших друзів.

Будьте в процесі спілкування постійно. Це означає, що уривчасті спроби ініціативності у спілкуванні не виведуть нас зі стану внутрішньої скутості. Паровоз важко зрушити з місця, але коли він уже розігнався – його важко зупинити. Якщо постійно прагнути до спілкування, починати розмову з незнайомими людьми на вулиці, першими телефонувати друзям, щоб просто поговорити, то з часом це буде даватися все легше і легше, а постійне спілкування з людьми перетвориться в гармонійне доповнення до життя.

Відкиньте очікування і страхи – створюйте своє спілкування самі. Ми йдемо на зустріч з другом, щоб весело провести час, а він виявляється сумним і мовчазним. Начальник викликав до свого кабінету – і ми тут же починаємо трястися від жаху. А може, він хотів запропонувати підвищення, але побачив перелякані очі і передумав, вирішивши, що ви не впораєтеся з новою посадою?

Не очікуйте певного результату від майбутнього контакту, вчіться імпровізувати. Ми ніколи не можемо наперед знати реакцій і слів наших співрозмовників, тому не повинні заганяти себе в рамки сценаріїв.

Будьте відкриті і не соромтеся своїх емоцій. Часто ми стаємо надмірно сором’язливими і замкнутими тому що занадто багато думаємо про доречність наших почуттів і емоцій. Не бійтеся – показуйте себе. Коли смішно – смійтеся, коли сумно – сумуйте, коли любите – любіть від щирого серця. Висловлюйте свою думку і діліться незвичайними спостереженнями. Завжди знайдуться люди, які не зрозуміють вас – і це нормально. Зате так ви зможете оточити себе справжніми однодумцями.

Отримуйте задоволення від спілкування. Ви тут же запитаєте мене – а як я можу змусити себе отримати задоволення від спілкування? Не потрібно себе змушувати – вчіться шукати позитивні моменти і викидати з голови негатив. Замість того, щоб думати про якусь свою невдалу відповідь, краще згадайте, скільки цікавого ви дізналися з розмови або як сміялися над анекдотом. Коли ви будете приділяти більше уваги хорошому, то і результат від спілкування буде позитивним.

Спілкування – це мистецтво, якого ми потребуємо. Кажуть, що ми не любимо робити те, чого не вміємо – і це правда. Навчившись плідному і гармонійному спілкуванню, ми зуміємо любити його і отримувати користь від щоденних розмов з людьми.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: