Як розвинути пам’ять і увагу?

Як розвинути пам'ять і увагу

«Дірява голова …» – скаржимося ми, в черговий раз забувши щось: купити корм для собаки, полити улюблений фікус, підготувати річний звіт… Всі ми періодично що-небудь забуваємо: сучасний світ буквально перевантажений інформацією, не дивно, що в цьому безкрайньому морі постійно щось втрачається, часом важливе?


Ми повинні пам’ятати номери телефонів, паролі, маршрути проїзду, дні народження родичів і начальства, рецепт улюблених страв, курси валют… Щоб не потрапляти в незручні ситуації, багато хто мріє розвинути свою пам’ять. Її, як і будь-який інший навик, можна «прокачати» за допомогою спеціальних вправ, було б бажання! Ось кілька нехитрих порад для тих, хто регулярно «забуває голову вдома».

1. Читайте. Читайте як можна більше, причому не художню література. Намагайтеся, щоб вибране вами читання давало вам не тільки емоції, але і нову цікаву інформацію. Книги про подорожі, технічна література, науково-популярна – це не тільки розширить кругозір, але і «підстьобне» ваш мозок, змусивши його працювати, засвоюючи нові знання.

2. Записуйте. Доводилося писати шпаргалки в шкільні роки? Вчителі за них, звичайно, виганяють з класу, але тим не менше шпаргалки – відмінний спосіб запам’ятати щось нове. Вчені довели, що наша пам’ять тісно пов’язана з дрібною моторикою: записав – запам’ятав. Тим більше, пишете ви в будь-якому випадку повільніше, ніж читаєте, так що у вас буде час подумати над новою інформацією, сприйняти її свідомо.

До речі, хочете цікаву пораду? Не можете запам’ятати ім’я нового знайомого – запишіть його у нього на лобі. Не маркером, звичайно, а подумки, вказівним пальцем (постарайтеся, зробити це не дуже демонстративно). Перевірено – ви вже не забудете, що блакитноокого брюнета звуть Денис.

3. Повторюйте. Ця порада логічно випливає з попереднього. Заведіть собі корисну звичку повертатися до засвоєного через деякий час, щоб освіжити інформацію в пам’яті, подивитися на все іншими очима, зробити нові висновки. Переказуйте знайомим зміст книг, фільмів, діліться враженнями від подій, що відбулися, намагаючись пригадати дрібні деталі, передати настрій.


4. Спіть. Закривайте ноутбук, вимикайте телевізор і лягайте спати вчасно. Вісім годин здорового сну на добу творять чудеса: у вас не тільки пропадуть кола під очима і посвіжішає колір обличчя, але і значно покращиться пам’ять. Тільки спробуйте. Можливо, ваші проблеми із запам’ятовуванням виникають від банального недосипання і вирішуються простіше, ніж ви думали.

5. Вирвіться із замкнутого кола рутини. Живете «на автоматі»? Не дивно, що від безглуздого повторення одних і тих же подій у вас виникла каша в голові. Намагайтеся наповнювати своє життя новими враженнями і переживаннями. Виривайтеся за межі свого звичного кола: для початку хоча б поміняйте пару маршрутів, запам’ятовуючи орієнтири.

6. Рахуйте в умі. Навіть якщо ви не дуже любите математику, її не дарма вважають царицею наук: вона привчає мислити прямо і логічно. Відкладіть калькулятор і порахуйте про себе, скільки ви витратили в магазині. Пригадайте таблицю множення. Ефект не змусть себе чекати.

7. Працюйте з асоціаціями. Чи помічали, скільки спогадів будить в вас випадково почутий запах, несподіваний смак або музика з минулого? Асоціації – найпотужніший механізм запам’ятовування. Поставте його собі на службу. Скажімо, цей спосіб непогано працює з цифрами. Придумайте для кожної цифри якийсь зоровий образ, пов’язаний, наприклад, з її формою. Припустимо, номер вашого офісу – 270. Це може виглядати як смішна картинка, на якій сутулий чоловік (2) бігає за кимось з кочергою (7) і голосно кричить, розкриваючи рот (0). Посміялися? Запам’ятали!

8. Вивчайте іноземні мови, без яких зараз нікуди. Мало того, що ці корисні знання відкриють вам нові життєві перспективи і кар’єрні горизонти: вивчення мови привчить вас до систематичної роботи. І не виправдуйтеся, що у вас немає здібностей до мови, вони у всіх є, було б бажання. Не хочете вивчати китайську, вчіть … українську. Розширюйте свій словниковий запас.

9. Заведіть собі нове хобі. Якщо заняття вас дійсно захоплює і зацікавить, то мозок відразу почне працювати на повну котушку.

10. Запам’ятовуйте усвідомлено. Не намагайтеся брати нову інформацію наскоком.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: