Як розвинути розум?

Як розвинути розум

Деякі вчені поділяють розум на матеріальну і нематеріальну складову.

Матеріальна складова – це мозок людини і від того, наскільки він здоровий і міцний, залежить швидкість обробки інформації, кількість інформації, яку ви можете запам’ятати, і можливість мозку утримувати отриману інформацію.

Друга нематеріальна складова – це інформація, яку може прийняти в себе мозок, вона визначає вчинки людини, нашу особистість і характер, наші відносини з іншими людьми.


Чим правильніше у людини функціонує мозок, тим краще все в його житті. Чим мозок здоровіше, тим краще у людини здоров’я, людина мудріша, багатша і щасливіша. Якщо мозок по якимось причинам функціонує неправильно, то слабшає інтелект, починаються проблеми з грошима і здоров’ям, людина втрачає успішність по життю і стає нещасною і дратівливою.

Що «вбиває» мозок?

Негативні думки. Кожен раз, коли ви відчуваєте гнів, роздратування або страх, це негативно впливає на мозок і створює рубці на тканинах.

Тривога – дуже велике гальмо в розвитку, при відчутті тривоги ви більше ні про що не можете думати , так закладено природою. У разі якщо людина живе в стані тривоги дуже довгий час, вона стає залежною від цього стану, і навіть якщо немає ніяких зовнішніх причин тривожиться, людина починає придумувати фантомні причини для тривоги.

Ліки (у тому числі і від тривоги) – це біч нашого часу. 20 років тому в аптечці налічувалося всього 3-5 різних видів таблеток. Загляньте зараз в свою аптечку, думаю, в ній можна нарахувати не менше 50 різних найменувань ліків, і багато з них діють напряму, пригнічуючи роботу в певних частинах мозку. А те, що не працює, як ви знаєте, те з часом відмирає.

Мозкові травми – бережіть голову свою і своїх дітей з дитинства.

Алкоголь – це напевно самий підступний вбивця мозку, перші 18 років у людини розпалюється бажання вкусити цей заборонений плід, і потім починається руйнування мозку, і не має значення, в якому вигляді людина приймаєте алкоголь, і майже немає шансу не потрапити в цю пастку.

Хвороби – вірусні інфекції і серйозні хвороби дуже сильно впливають на мозок.

Що допомагає відновити мозок?

Розумна дієта. Мозок самий витратний по енергії орган людського тіла, ви повинні постачати його достатнім харчуванням, як недоїдання, так і переїдання шкідливе для мозку.

Мозок повинен бути «вологим». Для нормальної роботи мозку необхідно споживання достатньої кількості води. Якщо людина зневоднена, то мозок перестає нормально функціонувати.

Включення в раціон спеціальних речовин, які допомагають прибирати рубці, залишені негативним впливом на мозок, і підтримують мозок в робочому стані.

Фізичні вправи. Всі знають, що в здоровому тілі – здоровий дух. Чим краще працює ваше серце, легені та інші органи, тим краще мозок забезпечується всім необхідним.

Навчання. Будь-яке навчання, це створення нових нейронних зв’язків. Вченими доведено, що здатність до навчання у людей падає в 23-25 ??років після того, як людина закінчує вчиться. Створення нових нейронних зв’язків різко припиняється і буквально за кілька років мозок починає деградувати і втрачати здатність швидко запам’ятовувати інформацію.

Виключіть вплив на себе перших 6 факторів або постарайтеся звести їх до мінімуму і покращуйте постійно 5 складових, які допомагають відновлюватися і розвиватися вашому найважливішого органу – мозку.

З кожним днем ??мозок буде більш «сильний», і в якийсь момент ви відчуєте ефект «снігової кулі», коли нова інформація покращує ваш мозок, поліпшується можливість концентрувати увагу, запам’ятовувати інформацію, це дає можливість вам зрозуміти більш складну інформацію, яка в свою чергу ще сильніше покращує ваш мозок, і так до нескінченності. Мозок у відмінності від шлунка неможливо переповнити, поки ще нікому не вдавалося забити мозок так, щоб все пішло назад.

У навчанні найкраще – це або почати займатися музикою, якщо у вас є слух, або вивчати іноземні мови. Це найпростіші заняття для створення нових нейронних зв’язків, які послужать хорошою базою для того, щоб ви стали краще запам’ятовувати нову інформацію, і ваш мозок зміг обробляти цю інформацію швидше і продуктивніше.

Ось вони, 11 правил для того, щоб бути розумнішими

 1. Будь позитивним.
 2. Замінюй почуття тривоги на почуття інтересу.
 3. Пий ліки тільки в тому випадку, якщо це життєво необхідно.
 4. Бережи голову з дитинства.
 5. Забудь про алкоголь (сигарети та ін.).
 6. Не запускай хвороби, лікуйся своєчасно.
 7. Їж задля того, щоб жити, а не живи для того, щоб їсти.
 8. Пий воду.
 9. Стеж за тим, що ти їси.
 10. Займайся спортом.
 11. Вчися завжди.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: