Як розвинути силу волі?

як розвинути силу волі

Силу волі можна визначити як здатність людини робити те, чого робити дуже не хочеться, щоб отримати те, що дуже хочеться отримати. Розвиток сили волі включає в себе також розвиток самодисципліни, цілеспрямованості, наполегливості.


Наприклад, ви вирішили схуднути. У вас є раціональне усвідомлене бажання бути більш здоровим, більш привабливим, більш активним. З іншого боку, ви звикли не обмежувати себе в їжі і проводити час на дивані, а не в спортзалі.

Спершу ви сповнені ентузіазму: набиваєте холодильник корисними продуктами, купуєте абонемент у фітнес-зал, плануєте, як активно ви проведете наступні вихідні. Але тут раптом невдача: на роботі аврал, начальник кричить, колеги кваплять, все валиться з рук. Ви впадаєте в стан стресу. У цей самий момент організм не хоче відмовлятися від старих звичок, тому ви заїдає горе черговим тістечком і думаєте про те, що можна почати худнути і завтра. Для того, щоб наступного разу галерея починати все спочатку, і потрібна сила волі.

За статистикою, люди з розвиненою силою волі виявляються більш успішними в порівнянні з людьми, що потурають миттєвим бажанням. Це пов’язано з тим, що досягнення довгострокової мети приносить більше задоволення, ніж досягнення мети короткострокової. Так що бонусом до можливості назвати себе вольовою людиною ви отримаєте велике задоволення життям.

Отже, існує кілька правил, які допоможуть «прокачати» силу волі.

Перше правило – організованість. Для початку вам потрібно організувати свій режим дня. Намагайтеся прокидатися і лягати спати в один і той же час, снідати, обідати і вечеряти не так на бігу, а спокійно, розмірено і бажано теж за розкладом. В ідеалі вам потрібно переналаштувати свій режим на ранній підйом. Що б не говорили про сов і жайворонків, науково доведено, що ранній підйом стимулює активність краще. До того ж, впоравшись з неприємними справами рано вранці, залишок дня ви проведете спокійно і приємно.

Плануйте на папері. Або можете використовувати гаджети, це не має значення. Головне – план повинен бути чітко сформульований, записаний і згодом виконаний.

Робіть відразу. Є таке правило, що якщо справа займе менше трьох хвилин, її потрібно зробити негайно. Тут працює той же принцип: якщо у вас немає серйозних причин, щоб відкласти якусь справу, зробіть її негайно.

Займіться спортом. Спорт дисциплінує найкраще. Не пропускайте тренувань. Найміть собі персонального тренера на перший час, це допоможе вам не травмуватися і трохи звикнути до відвідування спортзалу.

Завжди дотримуйтесь даних собі обіцянок. Наприклад, коли я кидав палити, я сказав собі: ще одна сигарета – і я проколю язика. І проколов, коли зірвався. Що дивно, це спрацювало. Мозок усвідомив, що поблажок не буде, і сила волі різко підскочила на кілька пунктів.

Підтримуйте чистоту. Ніщо не витягує життєві сили так, як безлад. Регулярно прибирайте в своїх оселях, мийте підлогу під диванами, витирайте пил зі шаф, замінюйте посуд з відколами. Може скластися враження, що ця порада ніяк не пов’язаний з силою волі, але повірте, підтримувати порядок – не найприємніше заняття, тому змушуючи себе це робити, ви покращуєте силу волі теж.

Дотримуйтеся помірності в їжі. Існує дуже хороша практика. Потрібно на 7 тижнів відмовитися від продукту, від якого неможливо, здавалося б, відмовитися. Для когось це сир, для когосьо – шоколад, хтось ні дня не може прожити без риби і т.п. Витримавши 7 тижнів без самого улюбленого продукту, вам буде простіше надалі дотримуватися обмежень в харчуванні.

Позбавляйтеся від шкідливих звичок. Почніть нове життя прямо тут і зараз. Напишіть список того, що ви хотіли б виключити зі свого життя, і виключіть прямо зараз. Подумайте, що ви отримаєте, позбувшись такого непотрібного баласту, і що придбаєте, якщо шкідливі звички залишаться з вами. Не зволікайте! Дійте прямо зараз! Силу волі можна розвинути тільки на практиці за допомогою постійних перемог над собою.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: