Як розвинути стійкість характеру?

yak-rozvinuti-stiykist-harakteru

В одній і тій же ситуації різні люди поводяться по-різному. Зіткнувшись з неприємностями, один довго переживатиме і займатися самобичуванням, другий же отряхнется, візьме себе в руки і піде далі. Це і є стійкість характеру, яка допомагає своєму власникові швидше справлятися з невдачами і домагатися в житті великих успіхів.


Стійкість духу – важлива властивість, яку не можна недооцінювати. Буває, що талановита і розумна людина залишається не при справах тільки тому, що не змігла вчасно впоратися з собою, злякалася труднощів, не захотіла знову стикатися з неприємними ситуаціями.

Щоб домогтися своєї мрії – доведеться взятися за розвиток стійкості. Вона допоможе і в боротьбі з власною лінню, і в протистоянні психологічним атакам недоброзичливців, підвищить стійкість до стресу. Іноді нас може морально підкосити банальна критика начальства або власна помилка в важливих розрахунках. Знаючи, як розвинути стійкість, ми зможемо втриматися на коні успіху, якщо тому заманеться брикатися.

Як розвинути стійкість

Робіть висновки з невдач. Щоб досягти успіху і вийти на новий рівень, потрібно бути готовим до того, що спочатку доведеться подолати смугу перешкод. Це неминуче – ви будете пробувати, робити помилки, виправляти їх і таким чином навчатися. Невдача – не трагедія, і з нею не закінчується розвиток. Навпаки, невдача – важливий елемент навчання і особистісного зростання. Якщо ви будете правильно ставитися до своїх помилок, аналізувати їх і намагатися не повторювати – тоді ваш досвід буде корисним.

Людина помиляється тому, що вона людина. Помиляються всі, до цього схильні навіть супер-точні програми. А люди ще більше схильні до помилок – наша психіка сконструйована так, щоб оберігати самого себе від перевантажень. Тому при обробці великого потоку інформації ми можемо щось забути, переплутати або зробити не так. Це нормально, і пам’ятаючи про це, ви не будете застрявати в самокопання після кожної помилки. Я помилився – я виправлю.

Не забувайте про своїх друзів. Близькі люди і друзі – це наша моральна підтримка і джерело позитиву. Коли все набридло і здається, що все йде не так – зберіться з друзями, поспілкуйтеся про щось приємне, повеселіться як слід.

Емоції – під контроль. Коли захльостують емоції – неможливо прийняти розумне рішення або зосередитися на ретельному процесі. Емоції потрібно вміти контролювати, інакше вони будуть контролювати вас. Щоб розвинути стійкість характеру, необхідно навчитися справлятися з гнівом, смутком, розгубленістю і навіть радістю і любов’ю. Так, і вони можуть нести нам шкода подібно солодкого, якщо не знати міри.

Для контролю емоцій існують техніки, медитації, правила, які потрібно заборонити собі порушувати. Наприклад – ніколи не приймати важливі рішення в момент зневіри або гніву. Контроль емоцій – важливий аспект стресостійкості, а вона, в свою чергу, необхідна для вироблення твердого характеру. Адже всі ключові події нашого життя супроводжуються стресом, навіть приємні. Щоб знати, як справлятися зі стресом, вивчіть це питання і знайдіть найбільш підходящі для себе способи. Їх дуже багато, тому не будемо заглиблюватися – це окрема тема.

Досить скаржитися. Говорячи про щось, ми даємо цьому явищу силу, матеріалізуємо повторення негативних або позитивних сценаріїв. Магія це? Ні, звичайна психологія. Чим більше ми говоримо, тим більше зациклюємося, тим більше залучаємо у своє життя. Не варто обговорювати з усіма підряд свої переживання – вони людям ні до чого, у них своїх «тарганів» більш ніж достатньо. Потрібно постаратися абстрагуватися, відволіктися від своїх страждань, зайняти себе роботою або пошукати позитивні емоції в чомусь новому. Скаржачись, ви закручуєте себе в тугий рулон депресії, і чим більше жалості до себе відчуваєте, тим більше у цього рулону витків. І до речі, ніхто не любить скигліїв.

Не важливо, чому так сталося. Серйозно. Якщо подія вже відбулася, то не потрібно звинувачувати в ній побічно причетні сили, події і людей. Це марна і безглузда трата енергії і дорогоцінного часу. В першу чергу потрібно знайти рішення, а вже в другу … Втім, немає – ні в другу, ні в останню чергу не варто шукати приховані смисли, нарікати на несправедливість і проклинати небеса. З цього ніякого толку. Всі ресурси потрібно кинути на виправлення ситуації.

«Людина здатна на більше, ніж нам здається». Ця фраза взята в лапки, бо я часто повторюю її, коли здається, що ось уже все, пора згортати вітрила і поступатися обставинам – більше не залишилося сил. У такі моменти добре згадувати про людей, які не здалися в куди більш важких ситуаціях. Тут уже вступає в дію принцип особистих переваг – хтось згадає про святих мучеників, хтось про великих олімпійців, а хтось – про художників або винахідників, які не кидали свою справу навіть у найважчі часи.

Для мене натхненник – Нік Вуйчич, людина без рук і ніг, що добився в житті більшого, ніж багато людей з повним комплектом кінцівок. Всі наші сили і наше безсилля – тільки в нашій голові. Кумири, якими ми захоплюємося – такі ж, як ми, але вони вірили в свою мету і йшли до неї, долаючи труднощі.

Запропоновані поради – це лише основи, ази. Перш ніж кожен з нас зрозуміє, як розвинути стійкість, і доб’ється результатів на цій ниві, доведеться провести багато експериментів. Немає єдиного рецепту стійкого духу, у кожного свій шлях, свої методи і мотивація. Нам же потрібно лише почати – зробити перший крок.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: