Як стати більш комунікабельним?

Як стати більш комунікабельними

Спілкування – важлива частина нашого життя. І не просто важлива – вона необхідна для здоров’я психіки і особистісного розвитку. Людина, позбавлена ??можливості спілкуватися, наражається на серйозну небезпеку. Вона буде відчувати цілий ряд психічних відхилень – депресії, нервові зриви, схильність до суїциду … Люди, що опинилися в ізоляції від соціуму, рятуються тим, що олюднюють тварин, перетворюючи їх у свою сім’ю і друзів (згадайте Робінзона Крузо). Тим же, хто ізольований від будь-яких живих істот (наприклад, в камері-одиночці), психічні проблеми гарантовані.


Але не завжди брак спілкування заснований на фізичній неможливості контакту з іншими людьми. Іноді ми опиняємося самотніми серед натовпу – і виною всьому невміння заводити нові знайомства або спілкуватися в робочому колективі. Сьогодні ми розповімо вам, як стати товариською людиною.

Наповнюйте свою особистість.

Для того, щоб вміти зав’язати і підтримувати розмову, потрібно володіти зовсім не хоробрістю або чарівністю. Потрібно знати, що ви здатні дати співрозмовнику. Адже не можна вести розмову, якщо нічого розповісти – немає знань, вражень, хобі … Про що можна говорити з порожньою і нецікавою людиною? Якщо ж ви дізналися (побачили, відчули) щось таке, що аж дух захоплює, то бажання поділитися своїми враженнями пересилить сором’язливість.

Хочете стати товариськими і цікавими – займіться напрацюванням життєвого досвіду. Читайте, дізнавайтеся нове, подорожуйте, експериментуйте. Якщо ви почнете розповідати, як полювали на крокодилів в басейні Амазонки, то навколо тут же збереться натовп слухачів – і не треба навіть намагатися зав’язувати знайомства, вони самі зав’яжуться. Звичайно, я перебільшую, але ви зрозуміли головну думку. Якщо є про що розповісти, то привід для спілкування завжди знайдеться.

Шукайте спільне.

Спілкування так і називається тому, що засноване на спільних інтересах. Уявіть собі двох дівчат: обидві веселі, розумні й чарівні, але одна займається програмуванням, а друга працює в модельному бізнесі. Їм буде важко знайти привід для спілкування, і якби вони були хоч тричі компанійськими, дружба не складеться. А ось якщо у обох є карликові пінчери – тема для розмови готова.

Найпростіше знаходити контакти серед однодумців в роботі або розвагах. Якщо ви любите вишивати, то відшукаєте безліч приводів для спілкування в профільних групах для рукодільниць в соціальних мережах, на майстер-класах, на виставках. Поштовхом до спілкування може стати будь-яка можливість бути один одному корисними в загальному занятті – знайти компаньйона для пробіжок або походу в кіно, запитати поради на форумі по вузькоспеціальних питання, записатися в гурток за інтересами.

Геть нав’язливість!

Як не дивно, але іноді стати більш комунікабельними заважає не скромність і сором’язливість, а навпаки – нетактовність і нерозуміння, коли потрібно зупинитися. Усвідомивши, що спілкування загасає вже після першої розмови, потрібно попрацювати над ввічливістю і тактовністю, навчитися вчасно відпускати співрозмовника. Можна, звичайно, п’ять годин поспіль насолоджуватися спілкуванням, не помічаючи натяків, що, мовляв, уже пора, ніч на дворі, в будинку кіт негодований … Але будь-яка нормальна людина в наступний раз втече, тільки побачивши «нав’язливого» на горизонті.

Іноді під безтактністю ховається зайва сором’язливість, часом нав’язливі люди стають такими від самотності, а «прилипали» прилипають, тому що їх недолюбили в дитинстві. У таких проблем є глибокі і неочевидні коріння, які потрібно розкопати і видалити. Але головне – це розуміння того, що людина погодиться на спілкування вдруге лише тоді, коли знатиме, що вільний припинити розмову сам, а не чекати до ранку, поки співрозмовник наговориться.

Не показуйте гострої потреби в спілкуванні.

Трапляються ситуації, коли дуже самотньо і не з ким поспілкуватися. Може, людина переїхала в інше місто і нікого не знає, а може, так і не навчилася заводити знайомства. У таких ситуаціях люди часто допускають одну і ту ж помилку – демонструють необхідність поговорити хоча б з кимось. Такі дії не приваблюють співрозмовників, а навпаки – відлякують. У них відразу включається підозрілість: а чому у нього немає друзів? Тому, що він негідник? Чому він пристає зі своїми розмовами до незнайомих людей? Може, це шахрай! Або маніяк якийсь! Як стати товариською в такій ситуації? Потрібно блефувати. Навіть коли самотність роз’їдає душу, потрібно вміти зберігати власну гідність і вибудовувати співпрацю на рівних, не канючити увагу у нових знайомих. Якщо пережити цей період емоційного вакууму з гордо піднятою головою і не опуститися до приниження, то друзі обов’язково з’являться.

Навчіться слухати.

Про це сказано так багато, що навіть не знаю, що додати. Всі знають цю прописну істину, але не всі її дотримуються. Людині цікаво спілкування тоді, коли її особистості приділяють увагу, а кращий спосіб це зробити – вислухати. Але не вдавайтеся до крайнощів – спілкування має бути рівноправним. Не перетворюйтеся в радіо, але і не дозволяйте співрозмовнику весь час говорити про себе або своїх інтересах. Потрібно дотримуватися балансу, щоб кожен міг висловитися.

Нехай буде менше поганих звичок і більше – корисних.

Можна перечитати всі книги світу і об’їздити всі країни, бути надзвичайно цікавим співрозмовником, але люди все одно будуть обходити стороною того, хто кашляє не закриваючи рота або обдає оточуючих хвилею амбре з немитих пахв. Існує безліч відлякуючих звичок – неохайність, любов до матірного слова, міцних напоїв або смердючих сигарет, звичка поливати себе парфумами або з’їдати головку часнику з ранку … Це не тільки відбиває бажання йти на контакт, але і демонструє неповагу до оточуючих. Спілкуватися з нечупарою і п’яницею буде лише той, хто не поважає сам себе. Як стати товариськимдо того, від кого люди розбігаються, затиснувши ніс? Змінити звички.

Цінуйте себе і приймайте з любов’ю.

Зайва сором’язливість і скромність – це симптом комплексу неповноцінності і нелюбові до себе. Людина відмовчується в кутку, тому що їй здається, що варто відкрити рот – і вона бовкнула дурницю. Їй здається, що вона некрасива і нерозумна, що всі будуть сміятися над нею … Сумно, що багато людей ставляться до себе саме так, але це факт.

Щоб завести нових і цікавих друзів, доведеться пройти нелегкий шлях лікування душі. Потрібно полюбити себе і спокійно прийняти, що всі люди іноді несуть нісенітницю, роблять дурні вчинки і виявляються посміховиськом в очах інших. Казуси трапляються з кожним, і в них немає нічого смертельного. Якщо боятися виявитися в незручній ситуації, то висока ймовірність, що саме це і станеться. Людина – прекрасний витвір природи, організм неймовірної складності, наділена самими справжніми супер-здібностями. Ми вміємо думати, любити, винаходити, створювати твори мистецтва, будувати величні споруди. Вже одного цього достатньо, щоб ставитися до себе з повагою.

Щоб стати відкритим і товариським, потрібно знайти цінність у власних очах, постійно розвиватися і шукати нові враження. І тоді спілкування налагодиться легко, ніби ви і не докладали до цього жодних зусиль.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: