Як вибрати приміщення під офіс?

Як вибрати приміщення під офіс

Вибір офісу – це одна з базових ступенів для розвитку або розширення бізнесу. Зазвичай при виборі комерційної нерухомості враховують всього кілька факторів: вартість, рівень показності і місце розташування. Хоча насправді тут куди більше особливостей.


Для чого вам потрібен офіс?

Не всім компаніям потрібно приміщення для спілкування з клієнтами і зустрічей з діловими партнерами. Тому їм досить обійтися недорогим і практичним офісом з комфортною робочою обстановкою. Він може знаходитися за межами бізнес-центру. Головний критерій вибору приміщення – це зручне планування, яка дозволить розмістити всіх ваших співробітників.

Для представницьких цілей потрібно приміщень у центрі, бажано, з зручним паркінгом і гарною транспортною розв’язкою. Рівень інтер’єру буде говорити про ваш рівень доходу і безпосередньо впливати на репутацію. Так що тут потрібно проявити себе на висоті.

У деяких випадках підприємці орендують новий офіс для відкриття нового напряму в бізнесі. Тоді вони враховують лише ті завдання, які перед ними ставить ніша.

Головні критерії вибору комерційної нерухомості

Розміщення. Вибираючи район грунтуючись на специфіці бізнесу. Великими плюсами буде зручність під’їзду, просте розташування, близькість маршрутних зупинок і метро. Якщо ви орендуєте приміщення в бізнес-центрі, то проблем з місце розташуванням не повинно бути.

Інженерія. Для комерційного офісу недостатньо системи опалення та електропостачання. У кожному кабінеті повинна бути вентиляція і автономний кондиціонер. Люди завжди краще працюють в комфортних кліматичних умовах. Для великих компаній технічні параметри будівлі є одними з ключових при підборі приміщення під офіси.

Інтер’єр. Зазвичай для початківця бізнесу він не занадто критичний. Досить приємної внутрішньої обробки і косметичного ремонту, яким володіє більшість об’єктів комерційної нерухомості. Що стосується великих компаній, що витримують корпоративний стиль, то вони самостійно займаються ремонтом. Тому вони не можуть дозволити собі часто міняти офіс.

Парковка для співробітників і клієнта. У багатьох бізнес-центрах є просторі підземні парковки. Сьогодні зручна стоянка дуже сильно впливає на престиж того чи іншого проекту. У деяких центрах є навіть механічний паркінг, розрахований на авто різних габаритів.

Операційні витрати. Далеко не завжди власник комерційної площі у вартість її оренди включає податки та операційні витрати. Найпростіше укласти договір, де ви будете платити за фактичними витратами. Однак потрібно враховувати, що, якщо ваша компанія одна з перших в’їжджає в бізнес-центр, вам доведеться оплачувати витрати по підтримці навколишньої інфраструктури.

Комунальні платежі. Їх сума зазвичай вираховується за визначеною формою і залежить від орендованої площі. Електроенергія завжди оплачується по лічильнику. Для IT-компаній дуже важливо враховувати кількість доступних провайдерів і рівень їх послуг. Постарайтеся заздалегідь дізнатися ці дані, щоб при підключенні інтернету або телефону ви не здивувалися цінам.

Інфраструктура. Ви повинні подбати про своїх співробітників. Великим плюсом буде наявність в самому бізнес-центрі їдальнях або кафе, де ваші працівники зможуть повноцінно пообідати. Також не завадить наявність банкоматів, продуктових магазинів, хімчистки і так далі.

Планування. Зазвичай при будівництві бізнес-центрів, розрахованих на оренду окремих офісів, заздалегідь враховують планування для організації робочих місць. Тому не рекомендується орендувати офіс в приміщеннях, які не мають правильного планування. Також потрібно врахувати, що у вартість оренди входить 10-15% коридорної площі. Хоч вона і не є корисною, ви все одно її використовуєте.

Бізнес центри або звичайні будівлі?

У мегаполісах більша частина комерційних приміщень розташована в спеціально обладнаних бізнес-центрах. У менших містах під офіси частіше здають квартири на перших поверхах будівель. Потрібно враховувати, що основна маса таких приміщень не розрахована під організацію робочого простору і вашим співробітникам може бути незручно. Однак якщо вам потрібен невеликий офіс для зустрічі з клієнтами – це непоганий варіант. Однак бізнес-центр завжди краще, адже орієнтований строго на запити підприємців.

Вибір приміщення під офіс

Вибираючи бізнес-центр, обов’язково зверніть увагу на керуючу компанію. Саме її працівники відповідають за пакет надаваних послуг і якість функціонування всіх інженерних систем. Також керуюча компанія зобов’язана забезпечити своїх клієнтів безпекою та комфортними умовами для роботи.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: