Як вибрати склад в оренду?

Як вибрати склад в оренду

На що слід звернути увагу при виборі складу в оренду і чому оренда краще, ніж будівництво свого власного складу.Чому оренда?

Хтось усвідомлено підходить до того, щоб орендувати склад. Але буває й так, що товарообіг починає стрімко збільшуватися, а старий склад вже не справляється. Тоді будівництво нового складу неможливо через брак часу. І через це допускаються перші помилки: новий склад вибирається за критеріями ціни і розміру. Тобто, чим дешевше і більше склад, тим він кращий. Однак це не так!

Багато керівників вважають, що аналіз товаропотоку, розробка прогнозів і технологічних процесів – це непотрібна витрата часу. Вся робота вивантажується на логістичний відділ, який може і не знати, що від нього вимагається. З таким підходом керівник отримує новий склад, який має логістичний потенціал, не властивий вимогам компанії.

При огляді складського комплексу багато важливих деталей залишається без уваги. Необхідно для початку оглянути прилеглу територію. Потім вивчити саму територію складу. Обов’язково врахуйте, що в майбутньому може знадобитися організувати зустрічний рух в зоні КПП, якщо потік вантажних машин буде великим. Тоді необхідно буде ще й реконструювати ворота, організувати КПП і місце огляду автотранспорту.

Територія складу повинна мати майданчики для стоянки автотранспорту. Особливу увагу варто звернути і на дотримання правил пожежної безпеки – зокрема, на наявність пожежних проїздів для спецтехніки. Адже перевірки ще ніхто не відміняв, а у разі появи контролюючого органу припис буде винесено, і це вже буде вашим ризиком.

Підлогове покриття

При огляді складського приміщення зверніть особливу увагу на облаштування підлог і цоколя складу. Будь-які пошкодження або тріщини можуть говорити про те, що в об’єкта проблеми з гідроізоляцією або фундаментом. Обов’язково запросіть дані по допустимі навантаженням на підлогу, щоб надалі не виникло проблем при організації висотного стелажного зберігання.

Нерівність підлоги також може зіграти в майбутньому злий жарт. Допускається перепад висот підлоги не більше 2 мм на 2 метри. «На око» це визначити буде складно, тому проведіть необхідні виміри і складіть карту підлоги. Ці дані дозволять впевнено працювати вантажо-розвантажувальній техніці.

Складська техніка

Якщо ви плануєте використовувати електронавантажувачі та річтраки, необхідно передбачити приміщення акумуляторної. Багато об’єктів оренди мають акумуляторну на 10000 кв. м. Однак не факт, що вам може дістатися її частину. Тому необхідно буде розробляти проект, будувати й облаштовувати приміщення акумуляторної самостійно.


Стелажні системи

На цьому етапі також можна заощадити. Наприклад, не замовляти нові стелажі, а скористатися послугами компанії, яка реалізує стелажі б/у. Такий варіант дешевше, але приховує в собі одну небезпеку. Ніхто не дасть вам гарантій якості таких стелажів, невідомо, які навантаження відчували стелажі на попередньому місці і скільки взагалі служили раніше. Відповідно, вся відповідальність, у тому числі і кримінальна, лягає на генерального директора компанії. На практиці це мало кого лякає, але вибір є завжди.

Додаткові витрати

Будьте готові ще й до того, що система пожежогасіння була розроблена і встановлена ??ще до огляду вами складу. Тому ви будете змушені розташовувати стелажі під існуючою розводкою, що не завжди зручно і практично, або «заточувати» систему пожежогасіння під себе, що передбачає отримання приписи з вимогою усунути недоліки при першій же перевірці.

Інші вимоги (питання наявності подачі необхідної кількості енергії, наявності систем вентиляції та кондиціонування, облаштування адміністративно-побутового блоку) є індивідуальними для компанії-орендаря.

При оренді складського приміщення необхідно бути готовими до витрат на оренду (у тому числі до прибирання снігу та сміття, оплат тепла та електроенергії, охорону) і до витрат на облаштування прилеглих територій, ремонту приміщення, купівлі стелажного і підйомно-транспортного устаткування.

Пам’ятайте, що грамотне логістичне рішення призведе до підвищення прибутку компанії за рахунок зменшення непередбачених витрат і оптимізації технологічних процесів.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: