Як відкрити кафе (ресторан) здорового харчування?

ресторан здорового харчування

Будь-який бізнес, пов’язаний з громадським харчуванням і має свою фішку, здатний приносити власнику непоганий дохід. Складно відкрити великий ресторан, але організувати невелике кафе під силу практично кожному підприємцю. Інвестицій буде потрібно менше, та й ризики значно нижчі.


Здорова їжа – це те, що турбує людей будь-якого покоління, статі і матеріального достатку. Відкрити кафе і продавати людям здорову їжу – ідея правильна і здатна швидко окупитися.

Специфіка бізнесу, або з чого варто починати

Кафе здорового харчування – це невелика їдальня з обмеженим асортиментом страв, приготованих з натуральних продуктів на пару, грилі і іншими нешкідливими для організму людини способами. У кафе можуть пропонуватися різні напої: свіжовичавлений або консервований сік, коктейлі, чаї.

Кафе здорового харчування може класифікуватися за такими видами:

 • В якості супутнього враховуються інтереси відвідувачів: інтернет-кафе здорового харчування, фітнес-кафе при тренажерному залі або спортивному клубі, кафе з дитячою розважальною кімнатою.
 • Місце розташування: в окремій будівлі, в нижніх поверхах житлових будинків, у великих торгових центрах, в спортивному клубі.
 • За обслуговування: з офіціантами і самообслуговування.
 • З урахуванням сезонності: працює тільки в теплу пору року або весь рік.
 • По виду приміщення: стаціонарне і пересувне кафе.

У будь-якої форми є свої плюси і мінуси. Новачкам рекомендуємо вибрати недорогий варіант фітнес-кафе або стаціонарне в житловому будинку.

Орієнтований бізнес буде на людей будь-якого віку, які дотримуються здорового способу життя і готові купувати якісні та недорогі страви. Достаток цільового клієнта середній. Звичайно, якщо ви не збираєтеся відкрити заклад преміум-класу при дорогому спортивному клубі.

Приміщення, його оформлення, цінова політика і меню в кафе повинні підбиратися в залежності від обраної концепції. Наприклад, в фітнес-центрі доречніше буде пропонувати клієнтам освіжаючі недорогі напої, легкі салати і смузі. Меню з гарячими стравами, супами і гарнірами, швидше за все, буде провальним.

Пропонуємо наступний перелік послуг для невеликого кафе здорового харчування з площею залу для гостей менше 50 кв. м:

 • Страви: гарячі і холодні закуски, гарніри, соуси, супи.
 • Фірмове блюдо від шеф-кухаря закладу.
 • Організація свят та вечірок чисельністю до 40 осіб.
 • Натуральні холодні і гарячі напої.
 • Доставка ланчів в різні прилеглі офіси.

В якості додаткового доходу: організація майстер-класів від різних шеф-кухарів для дітей або дорослих.

З чого почати організацію свого кафе? Плануючи відкриття, виділяйте на кожен етап певні терміни. Якщо дотримуватися чіткого бізнес-плану, то відкриття можна приурочити до якогось свята.

Організація процесу

Почати малий бізнес варто з вибору приміщення. Причому найбільш залежні від розташування саме невеликі кафе, так як великий розрекламований заклад повинні відвідуватись людьми цілеспрямовано. Ваших перших клієнтів ще потрібно пошукати і постаратися їм сподобається.

Вибираємо приміщення

Для невеликого кафе здорового харчування шукається площа зі зручним окремим входом розміром 80-200 кв.м. Рентабельність закладу на 70% залежить від його розміщення.

Щоб правильно вибрати місце розміщення кафе, ознайомтеся з декількома правилами:

 1. Для кафе здорового харчування важливо, щоб поруч були які-небудь спортивні заклади: клуб, тренажерний зал.
 2. Невеликий заклад можна відкрити в спальній зоні міста, для великих кафе вибирається центральна частина.
 3. Не варто орендувати приміщення, в якому вже було кафе, чи ресторан, який був нерентабельний. Реальна причина нерентабельності невідома, і нею може бути як раз розташування. До того ж такі місця часто успадковують від колишніх власників негативну репутацію, що ускладнить просування.
 4. Приміщення повинно відповідати технічним нормам: в ньому повинні бути водопровід, санвузол, електрика, опалювальна система. Зверніть увагу на електропроводку, адже Ви будете використовувати багато електричних кухонних приборів.
 5. Зверніться до містобудівної компанію, де необхідно дізнатися, чи не планується знесення будинку, де орендується приміщення, або його реконструкція.
 6. Якщо приміщення переплановувалися, то потрібно отримати від власника відповідні дозвільні документи.
 7. З’ясовуйте, чи можна розмістити банер або вивіску прямо на фасаді будинку, де розташоване приміщення.
 8. До кафе повинен бути зручний підхід, непогано, якщо поруч є паркувальна зона.

Оснащення

Все обладнання для кафе здорового харчування ділиться на групи:

 • Для теплової обробки їжі: плити, електропечі, гриль.
 • Для охолодження їжі і зберігання продуктів харчування: холодильники, морозильні камери, охолоджуючі вітрини, барні камери для напоїв.
 • Електричні побутові: посудомийна машина, міксер, блендер, слайсер, кухонний комбайн, хліборізка, овочерізка, м’ясорубка.
 • Допоміжні кухонні: баки для мийки, сміттєві, столи для оброблення, візки, полки, шафи.
 • Ваги.

Для роботи в невеликому кафе знадобиться дві зміни працівників. У кожній зміні наступний склад:

 • Шеф повар.
 • Су шеф.
 • Помічник на кухні.
 • Офіціанти (2 чол.).
 •  Посудомийка.
 • Адміністратор.

Шеф-кухар може працювати неповний робочий день п’ять днів на тиждень і мати два вихідних. Але його обов’язки повинен вміти виконувати су-шеф. Кількість персоналу буде залежати від розмірів планованого закладу.

Всі співробітники повинні пройти медичне обстеження і мати санітарні книжки. З кожним укладається трудовий договір. Оплата праці – ставка, як доповнення можна застосовувати бонусну систему або розподіляти між співробітниками відсоток від прибутку.

Реклама

В якості реклами використовуються засоби масової інформації. Можна розробити маркетингову кампанію і запланувати кілька святкових програм для майбутніх відвідувачів. Хороший результат дають рекламні буклети, які залишаються на ресепшені спортивних клубів, тренажерних залів, басейнів та інших закладів, пов’язаних зі здоровим способом життя.

Ефективно рекламувати кафе через соціальні мережі. У мережі створюється група, яка розкручується, залучаються цільові користувачі. Для великого кафе робиться свій сайт, де детально вказується вся інформація про заклад, його особливості та відмінності від інших закладів громадського харчування міста.

У невеликому місті ефективної рекламою служить “сарафанне радіо“. Намагайтеся, щоб ваші клієнти пішли задоволеними і ситими, і потік клієнтів значно збільшиться.

В підсумку

Окупність невеликого кафе здорового харчування складе приблизно 2-2,5 року. Перший прибуток бізнес-ідея принесе через 3-4 місяці роботи кафе. Найбільші вкладення підуть в зарплати персоналу, обладнання та ремонт приміщення.

Менше витрат буде потрібно для відкриття невеликого фітнес-кафе при спортивному клубі або залі, але потрібно домовитися з власником. Власники спортивних центрів воліють самі відкривати кафе на своєму майданчику.

 

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Коментарів: 3
 1. Дуже цікава ідея, дуже актуальна. Зараз також наберає популярності домашній бізнес (додатковий заробіток) з приготування домашньої їжі вдома і розповсюдження декільком постійним клієнтам, які чи не хочуть готувати, чи не вміють, чи не мають часу.

 2. Ірина

  Виготовлення копченостей також цікавий домашній бізнес.

 3. Алекс

  В мене знайомі займаються виготовленням тортів на замовлення в себе вдома, так я вам скажу, дуже не погано! Ще один доказ того що хто хоче той шукає. а хто не хочу відмазується.

Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: