Як впливати на людей!

yak-vplivati-na-lyudey

Ви просите, але не отримуєте бажаного? Як же взяти і змусити іншу людину зробити саме те, що потрібно вам? Що не кажи, а в житті іноді не можна обійтися без маленьких хитрощів. Ось десять прийомів спілкування, які безвідмовно працюють навіть з малознайомими людьми або тими, хто стоїть вище нас за рангом. Спробуйте – і переконаєтеся самі!


Називайте співрозмовника по імені.

Дейл Карнегі казав, що найприємніший для нас звук власного імені. Тому, якщо хочете від когось щось отримати, називайте його по імені, а не звертайтеся безособово, навіть якщо ситуація зовсім офіційна. Але не переборщіть! Якщо ви будете називати ім’я співрозмовника занадто часто, це почне його дратувати. Звертайтеся по імені тоді, коли висловлюєте безпосередньо зміст вашого прохання.

Лестіть співрозмовнику

З одним застереженням: ваші лестощі повинні звучати щиро. Наприклад, не просто: “Як ти добре сьогодні виглядаєш!”, А: “Який у тебе свіжий колір обличчя!” Не рекомендується: “Як ти класно одягнена!”, А: “Як тобі йде це плаття, сидить прямо по фігурі!” Вказуйте деталі, інакше вам не повірять. Так, якщо хочете похвалити когось за зовнішність, скажіть, що у нього гарні очі (волосся, руки, ноги), а не просто говоріть, що він привабливий. Деталі додадуть вашому вислову правдоподібності, і буде легше схилити людину до того, що потрібно вам.

Попросіть людини про послугу

Перш ніж звертатися до когось із серйозною проханням, попросіть його спочатку про невеликому послугу. Скажімо, позичити вам якусь книгу або набір письмового приладдя. Або комусь щось передати від вас … Наступного разу він охоче відгукнеться на ваше прохання. Секрет простий: якщо ви його про щось просите, то і він може розраховувати коли небудь звернутися до вас за допомогою. А тому не стане псувати відносин, і в разі більш істотного прохання навряд чи відмовить.

Якщо просите про щось, почніть з малого

Якщо ви спочатку попросите про щось не дуже суттєве, то великий шанс, що людина виконає і більш серйозне прохання. Але краще не обтяжувати її двома проханнями відразу, а почекати день-другий.

Вимагайте більше, ніж вам потрібно

Як відомо, якщо ви влаштовуєтеся на роботу, то краще назвати суму зарплати як мінімум в півтора рази більша за ту, що ви маєте намір отримати. Тоді є шанс, що вам запропонують саме стільки, на скільки ви і розраховували.

Це стосується не тільки грошей. Якщо у вас є якась прохання, але ви не впевнені в позитивній відповіді, почніть з іншого прохання, нехай навіть самої безглуздого – скажімо, дати притулок у себе в будинку ваших родичів… Після того як співрозмовник відмовить вам один раз, можете сміливо викладати “потрібне” прохання. Швидше за все, відмовляти вдруге людині вже буде ніяково.

Краще звертатися з проханнями, коли людина втомилася

У стані втоми люди зазвичай легко дають обіцянки, так як їм простіше погодитися на прохання, ніж відмовити. І обіцянки, як правило, виконуються, так як інакше людина відчуває психологічний дискомфорт. Скористайтеся цим. Але при цьому вірно оцінюйте ситуацію, так як, якщо ви маєте справу з великим начальником, йому простіше перенести розмову на інший раз, ніж вирішувати ваші проблеми.

“Відбивайте” співрозмовника

Якщо ви будете копіювати чужу поведінку, жести, манеру говорити, то людина відчує до вас прихильність. Але це ні в якому разі не повинно виглядати передражнюванням, інакше піде зворотний ефект. Намагайтеся наслідувати співрозмовнику непомітно, “підлаштовуючись” під нього, і ви завоюєте його симпатію.

Вчіться слухати співрозмовника

Багато людей негативно ставляться до того, що їх переривають під час розмови або відразу ж висловлюють незгоду з їх думкою. Спробуйте спочатку вислухати, що скаже співрозмовник, потім дайте йому зрозуміти, що усвідомили його слова, а потім вже дискутуйте. Так вам легше буде домовитися.

Повторюйте те, що говорить співрозмовник

Зазвичай це сприймається як участь. Зовсім не обов’язково повторювати слова співрозмовника в точності – досить їх перефразувати. Можна також у відповідь сформулювати тільки що сказану фразу як питання. Цей прийом часто використовується в психотерапії.

Кивайте при бесіді

Якщо ви будете кивати у відповідь на висловлювання співрозмовника, той напевно припустить, що ви з ним згодні або, принаймні, його розумієте. Це викличе його прихильність до вас і згодом дозволить переконати у вашій правоті

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: