Як змусити мозок працювати ефективніше?

Давно встановлено, що людський мозок використовує всього 10-15% свого ресурсу. Для простого виживання виду цього достатньо, але людина завжди прагне до більшого. Крім того, вченими доведено, що мозок може розвиватися або, навпаки, атрофуватися, якщо ними не користуються протягом тривалого часу. Як же розвивати клітини головного мозку і змусити його працювати ефективніше?


Перш за все, визначитеся з завданням – для чого і на який час вам потрібне поліпшення? Наприклад, якщо ви складаєте іспит або у вас термінова робота, що вимагає великого розумового напруження, – це короткочасне завдання, і з ним легко впорається одна карамелька або чашка солодкої кави. Не перестарайтеся, інакше зловживання може принести шкоду всьому організму.

Фізіологія

Якщо ви ставите перед собою довгострокові цілі – хочете, щоб ваші мізки повноцінно працювали до самої старості, то підхід потрібен зовсім інший. Як не банально це звучить, але вам обов’язково потрібно зайнятися спортом. Регулярні фізичні навантаження не тільки тримають в тонусі тіло, але і покращують кровообіг. Кров, в свою чергу, насичує клітини мозку киснем, що істотно покращує його роботу.

Для хорошої роботи мозку необхідний повноцінний відпочинок і сон. Виберіть зручний для себе режим сну і роботи і постарайтеся його дотримуватися. А те, що кращий відпочинок для мізків – це зміна виду діяльності, давно підтверджено на практиці. Невеликі перерви на зарядку полегшують розуміння і запам’ятовування матеріалу.

Правильне харчування для активної роботи мозку – це нежирне м’ясо, рослинні масла, горіхи, насіння, крупи, овочі, риба. Збалансоване харчування дозволяє живити мозкові клітини протягом усього дня. А такі продукти, як здоба, чіпси, цукерки сприяють швидкому підйому працездатності мозку і такому ж швидкому її падіння. Варто пам’ятати, що на активну роботу мозку витрачається п’ята частина всієї енергії організму! Тому якщо плануєте розумовий штурм, не давайте організму відволікатися на непотрібні дії та відмовтеся на цей час від шашликів і тістечок.

Не забувайте і про воду. У головному мозку міститься велика кількість рідини, тому чиста вода без добавок і газу допоможе зберегти увагу і поліпшити працездатність мозку.

Постійні тренування

Найпростіший і найдієвіший метод зберегти активність мозку надовго – постійно освоювати щось нове. Кросворди, наприклад, допомагають тримати пам’ять «в тонусі». Ще ефективніше працює вивчення іноземних мов або освоєння гри на музичному інструменті. Як думаєте, чому в школі так багато задають вчити напам’ять? Тому що це найефективніший спосіб розвитку мозку. Чим частіше доводиться запам’ятовувати, тим швидше і легше розвивається продуктивність мозку. Будь-які ігри, що вимагають обмірковування ходу і обліку різних чинників для прийняття рішення набагато корисніше ніж лежання перед телевізором.

Спробуйте завести щоденник і записувати свої враження. Такі вправи розвивають спостережливість і логіку мислення. Крім того, саме письмові вправи сприяють виробленню довгострокової пам’яті, на відміну від стукання по клавіатурі. Найчастіше змушуйте працювати ліву руку, якщо ви правша (і навпаки). Ходіть на роботу або на прогулянки по різних маршрутах – чим більше дій ваш мозок виконує автоматично, тим менше він завантажений і починає лінуватися.

Займіться творчістю. Малювання, вишивка, в’язання, плетіння, ліплення – всі ці дії, засновані на дрібній моториці рук, яка змушує працювати обидві півкулі мозку і розвиває інтелект.

Пам’ятайте: геніальність Ейнштейна або Да Вінчі формувалася в постійному дослідженні нового. Тільки постійна завантаженість дозволить вашому мозку зберігати працездатність на довгі роки.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: