Як змусити себе працювати?

Як змусити себе працювати

На всіх періодично нападає такий настрій, коли працювати ну зовсім не хочеться. Особливо часто це проявляється відразу після відпустки – важко відійти від прекрасного відпочинку і взяти себе в руки, і безпосередньо перед відпусткою, так як ви перебуваєте в стані передчуття і мріях про моря і океани. А якщо навколо повно колег з цікавими новинами, відкриті соціальні мережі, а відеоігри так і манять своїми іконками – то почати працювати і зовсім практично неможливо.Але як би ви не відтягували цей момент, робота сама по собі не зробиться, а завдання тільки накопичуються. Чим довше ви тягнете, чим більша ймовірність завдати своєму організму серйозний стрес, пов’язаний з нездійсненною кількістю роботи і усвідомленням того, що ви нічого не встигаєте.

Тримайте своє робоче місце в чистоті

Ви можете починати робочий день на чистому і прибраному столі, але вже через кілька годин на ньому з’являються ручки, папірці, записки, чашки з остиглою каою і так далі. І хоча кажуть, що справжні генії можуть творити і в безладді, зайві речі на робочому столі тільки відволікають. Навіть якщо ви цього не помічаєте. Тому, як тільки виявили, що на вашому столі є речі, які не потрібні вам безпосередньо для роботи, негайно від них позбавляйтеся. Виняток може скласти улюблена кімнатна квітка в горщику або фотографія сім’ї в рамці. А все непотрібне – в сторону. Сам процес прибирання корисний не тільки тим, що робить ваше робоче місце акуратним, але і тим, що прочищає думки. Прибираючи в домі, кімнаті, на робочому столі – ви “прибирати” і в своїй голові.

Починайте з більш простих завдань

Думка, звичайно, спірна. Багато хто радить навпаки починати з найважчих завдань, щоб їх зробити і позбутися від постійних думок, що “найскладніше ще попереду”. У стані звичайної працездатності дотримуватися цього правила, може і треба. Але ось коли вам працювати взагалі не хочеться, починати з найскладнішого завдання не варто. Виберіть кілька простих справ, які можна зробити відносно швидко і не сильно напружуючись. Коли вони вже будуть зроблені, ви відчуєте полегшення, що частина роботи вже позаду, і налаштовані на робочу хвилю. Однак, не сильно перестарайтеся з виконанням простих завдань, а то так весь день будете займатися незначними справами, а до важливих і складних так і не доберетеся. Після 2-3 простих справ вже переходьте до основного.

Чітко переходьте від одного завдання до іншого

Отже, у вас є список справ на сьогодні. Визначте пріоритет кожному завданню і, відповідно, послідовність їх виконання. Щоб в процесі роботи вас не відвернуло від одного повідомлення в соціальній мережі або вам різко не захотілося перевірити, що ж нового на улюбленому розважальному порталі, не тримайте відкритими у вкладках сайти, які не знадобляться вам в процесі роботи. Список поточних завдань повісьте прямо перед собою (можна приклеїти стікер на край монітора). Виконавши саме пріоритетне завдання, викреслюйте його зі списку і переходьте до наступного. Важливо, щоб перелік завдань завжди був у вас перед очима.

На час змініть місце свого перебування

Якщо просто сидіти і дивитися в монітор, думаючи про те, як же зібрати волю в кулак і почати працювати, то нічого доброго з цього не вийде. Якщо не можете почати працювати прямо зараз, не потрібно “гвалтувати” свій організм. Вийдіть на 5 хвилин прогулятися і подихати свіжим повітрям. Відвідайте колегу в сусідньому офісі, дізнайтеся, як у нього справи, і повертайтеся на своє робоче місце.

Ненадовго змінивши обстановку, ви провітритесь і з’явиться прилив сил для подальшої роботи.
Ставте себе в рамки часу. Коли ви взяли на виконання якесь завдання, встановіть таймер на 20 хвилин. Ви повинні налаштуватися на те, що в ці 20 хвилин ви будете займатися тільки поточною справою, не відволікаючись ні на що стороннє, і не думайте ні про що зайве. Пообіцяйте собі, що 20 хвилин ви будете сконцентровані на роботі настільки сильно, наскільки це можливо, а потім знову зможете відволікатися.

Суть такого експерименту в тому, що коли продзвонить сигнал таймера, ви побачите, наскільки великий обсяг роботи можна зробити всього лише за 20 хвилин, якщо ні на що не відволікатися. Ви відчуєте в собі справжню міць, в вас прокинеться натхнення до нових звершень, і робота піде як по маслу.

Не бійтеся невдачі

Одна з найпоширеніших причин того, чому ми не можемо почати працювати – це страх поразки, страх того, що нічого у нас не вийде. Наш мозок починає мислити так: “Я все одно не зроблю цю роботу добре, навіщо ж мені взагалі починати її робити?”. Якщо це про вас, то тут вам допоможе тільки зусилля волі. Примусьте себе почати щось робити, не дивлячись на страх. Як би це банально не звучало, але якщо нічого не робити, ви точно не досягнете своєї мети, а якщо почати – то у вас принаймні з’являється такий шанс. А якщо ви не змогли домогтися поставленої мети з першого разу, ні в якому разі не можна опускати руки, і думати “Я так і знав, що нічого не вийде”. Ніколи не робить помилок лише надлюдина, і то це досить спірне питання.

Поставте себе в ситуацію необхідності працювати

Психологи рекомендують прилюдно давати обіцянки виконати ту чи іншу роботу в певний термін. При всьому колективі пообіцяйте начальнику доробити проект наступної п’ятниці або при всій родині пообіцяйте почати ремонт в ці вихідні. Звичайно, деякі зараз подумали: “Я можу пообіцяти і не зробити, і що тут катастрофічного?”. Дійсно, катастрофічного нічого, але як стверджують все ті ж психологи, почуття сорому, яке підсвідомо відчуває людина після того, як вона публічно пообіцяла що-небудь і не виконала, є одним з найсильніших і мотивуючих почуттів у всіх людей.

Розберіться в собі

Подумайте, а чому вам не хочеться працювати? Можливо, дана робота зовсім не для вас, але ви навіть не замислювалися про те, що можна її змінити? Ви звикли щодня вставати вранці, наспіх снідати і похмуро плентатися на роботу, і навіть не думали про те, що може бути інакше. Якщо це так, то ніякі психологічні методи мотивування себе до роботи вам не допоможуть, крім одного – вам потрібно знайти улюблену справу і займатися нею.

Молодим людям набагато простіше міняти сферу діяльності, пробувати нове. Але навіть якщо ви не відносите себе до розряду “молодих”, не бійтеся змін. Напевно, є така справа, про яку ви мріяли все життя, але в силу тих чи інших причин так і не вийшло нею займатися. Відкидайте всі страхи, і починайте робити те, що вам дійсно подобається. Адже один з головних компонентів щасливого життя – це улюблена робота і улюблена справа.

І на останок. Можливо, вам не хочеться працювати просто тому, що ви втомилися або погано себе відчуваєте? Невиспаний організм рідко коли проявляє підвищену активність до роботи. Тоді причин турбуватися у вас взагалі немає, ваше завдання – це поспати і відпочити, і починати працювати на свіжу голову!

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: