Який бізнес відкрити в маленькому місті?

Який бізнес відкрити в маленькому місті

Відкриття власної справи – прекрасний спосіб випробувати свої можливості і бути впевненими в собі. Кожна людина, яка прийняла рішення про початок власного проекту, рано чи пізно стає перед проблемою вибору сфери діяльності.


Адже при виборі бізнесу обов’язково враховують конкурентне середовище, а також співвідношення попиту і пропозиції і в разі проживання в невеликому місті, бажано врахувати цільову аудиторію, на яку результат вашої праці буде направлений. Від цього безпосередньо залежить розмір прибутку і окупність проекту.

Плюси і мінуси бізнесу в невеликому місті

Якщо ви прийняли рішення відкрити власну справу і визначаєтесь, який бізнес відкрити в маленькому місті, обов’язково слід врахувати особливості ведення такого бізнесу:

Відкриття своєї справи вимагає менших витрат в порівнянні з організацією бізнесу в мегаполісі, однак і клієнтів у вас буде значно менше, що відіб’ється на одержуваного прибутку.

Якщо сфера діяльності потребує найманих співробітників вузької спеціалізації, то ви можете зіткнутися з проблемою нестачі кадрів. Для того, щоб фахівці вирішили переїхати до вашого міста, необхідно забезпечити їм високу зарплату, яка покриває доходи на проживання. Крім того, в маленьких містах найчастіше має місце конкуренція за залучення гідних фахівців своєї справи.

При виборі роду діяльності обов’язково враховуйте кількість конкурентів, що пропонують подібні послуги, що допоможе уникнути небажаних проблем з фахівцями.

Безсумнівна перевага бізнесу в маленькому місті – порівняно низька орендна плата за приміщення значних площ. Завдяки цьому втілити в життя ідеї, що вимагають великого простору для з реалізації, стає більш реально.

При виборі ідеї власного бізнесу в маленькому містечку слід врахувати, що навіть якщо ви будете працювати в середовищі або надавати послуги, подібні з уже наявними, то вам однозначно доведеться створити щось креативне і унікальне, інакше бізнес приречений на провал.

При високій якості виконання робіт або надання послуг вам не потрібно буде додатково витрачатися на рекламу. Ваш бізнес стане популярним завдяки рекомендаціям ваших клієнтів своїм знайомим і друзям, в невеликих містах такий метод працює безвідмовно.

Який бізнес відкрити в маленькому місті

При виборі виду бізнесу обов’язково слід враховувати, що вести діяльність вам належить саме в невеликому містечку, що істотно відрізняється від роботи у великому мегаполісі.

Якщо існує ризик, що вашими клієнтами стане вузько обмежена кількість людей, краще зробити вибір на користь ведення бізнесу за допомогою мережі інтернет.

Складнощів у цій справі ніяких, вам треба буде пройти стандартну процедуру реєстрації в якості суб’єкта господарювання та підібрати необхідний персонал в залежності від роду діяльності.

Якщо ви віддаєте перевагу веденню реального бізнесу віртуальному, то слід провести міні-маркетингове дослідження, що допоможе виявити, чого конкретно не вистачає жителям міста і дізнатися, які послуги будуть користуватися попитом.

Результати різняться, залежно від місця розташування міста, природних умов, стану дорожнього покриття та інших факторів.

Однак ні в якому разі не варто братися за справи, тематика і напрямки діяльності якого далекі від спеціальності, навичок або інтересів засновника.

Імовірність успіху такого бізнесу мізерно мала, навіть якщо ви плануєте повністю доручити процес найманому персоналу. Для здійснення контролю за їх діяльністю ви повинні виникнути в її суть, зрозуміти принципи роботи зсередини.

Найпопулярніші ідеї для бізнесу

Будь-яка людина, де б вона не перебувала, завжди потребуватиме продуктів харчування. Тому забезпечення жителів необхідними молочними, м’ясними, рибними продуктами або овочами на ваш вибір і в залежності від виникаючих потреб завжди буде актуальним.

Це не залежить від розмірів і кількості населення в місті. Відкриття продуктового магазину – безпрограшний варіант, незалежно від чисельності населення.

Однак слід врахувати конкуренцію в цій сфері, оскільки якщо в селищі вже є продовольчий магазин, який повністю задовольняє потреби місцевих жителів у всіх категоріях продовольчих товарів, це значно знижує ваші шанси на високий прибуток. Постарайтеся зайняти таку нішу, в якій є потреби.

Постарайтеся знайти нішу, яка ще ніким не зайнята. Наприклад, це може бути спеціалізований магазин кондитерських товарів і випічки.

Навряд чи в невеликому селищі буде занадто велика конкуренція в цій сфері, тому виручка у вас швидше за все буде досить відчутна.

Якщо із забезпеченням населення продуктами харчування проблем не виникає, то новий бар, кафе, фаст-фуд або навіть ресторан з доступними цінами будуть затребувані в будь-якому випадку.

Який бізнес відкрити в маленькому місті

Ідеї для бізнесу в сфері надання послуг

Набільш поширеною проблемою в маленьких містечках найчастіше є нестача дитячих садків і місць в них.

Для того, щоб потрапити в садок, потрібно записатися мало не з моменту зачаття дитини. Тому в разі наявності педагогічної освіти, завжди можна відкрити приватний дитячий сад з позмінним графіком, або навіть поєднати його зі спеціальною школою раннього розвитку.

Хімчистка – також досить затребувана сфера в невеликому містечку.

Деякі речі неможливо випрати або почистити вручну або з використанням пральної машини, і ось на цьому можна зіграти, відкривши власну хімчистку.

Надання послуг в сфері краси – затребуваний вид послуг незалежно від розмірів міста і чисельності населення. Тут є широкий простір для фантазії і експериментів з різними послугами – стрижки, манікюр, педикюр, нарощування волосся, вій, професійний догляд за шкірою, зачіски, макіяж – список може бути дуже великим.

Більшість жінок і дівчат, навіть маючи в розпорядженні досить мізерні кошти, вважають за краще не економити на своїй зовнішності і звертатися за послугами до хороших фахівців. Крім того, серед молодих людей все популярнішим стає підтримка акуратного зовнішнього вигляду, манікюру і модних стрижок, тому вони також все частіше відвідують салони краси.

Якщо в населеному пункті достатньо молодих хлопців і дівчат, які бажають підтримувати себе в хорошій фізичній формі, можна відкрити спортзал або фітнес клуб, в залежності від наявних коштів.

Актуальні, але менш популярні ідеї, про які варто замислитися

Можна відкрити магазин з продажу кімнатних рослин і квітів. Актуальності і унікальності даного виду діяльності можна додати за допомогою надання послуг кур’єрської доставки та адресної доставки.

Можна урізноманітнити послуги можливістю замовити товар через інтернет. При цьому слід подбати про професійного флориста, який буде орієнтуватися в особливостях зберігання різновидів квітів, оскільки цей товар є швидкопсувним.

Важливим є вміння складати гарні букети і квіткові композиції, що допоможе залученню великої кількості клієнтів. При цьому квіти можна замовляти у постачальників або вирощувати самостійно, що значно скоротить витрати.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: