Закон Парето або принцип 20/80!

Закон Парето

Як домогтися максимальної ефективності в будь-якій сфері життя: навчання, робота, бізнес, спорт? Як отримувати більший результату, вкладаючи менше (зусиль, часу, грошей)?


Екскурс в історію

Вільфредо Парето

Вільфредо Парето, італійський інженер і економіст ще в 1897 році в ході соціологічного дослідження прийшов до висновків, що 80% всіх багатств Англії 19 століття зосереджено в руках 20% її населення. Пізніше, він простежив цю закономірність і щодо іншого відрізка часу, інших країн. Примітно, але кожен раз він отримував все ту ж пропорцію – 80 до 20-ти.

Втім, Парето не брався за обгрунтування своїх знахідок, внаслідок чого, на півстоліття його відкриття було благополучно забуте. В середині 20 століття «справу» Парето продовжили, незалежно один від одного Джордж Зіпф, професор з Гарварду і Йосип Юран, американський інженер.

Зіпф і Юран

Перший, Зіпф, прийшов до висновку, що 70% шлюбів, здійснених у 20-ти кварталах Філадельфії доводиться на пари, будинки яких розташовані один від одного на відстані не більше 30% протяжності всієї території.

Другий, Юран, справив цілу індустріальну революцію в Японії, де закон Парето застосовував для контролю за якістю продукції, що випускається.

IBM

У 1963 році, компанія IBM застосувала на практиці принципи Вільфредо. Так, фахівці компанії з’ясували, що 20% всіх операцій (команд), що здійснюються їх комп’ютерами займають 80% часу. Програмісти компанії переписали програмне забезпечення, зробивши свої комп’ютери швидше і ефективніше, домігшись конкурентної переваги на ринку.

Закон 80/20

Принцип Парето знайшов підтвердження і практичне застосування чи не у всіх сферах буття (в першу чергу, в економіці, промисловості, бізнесі, маркетингу). Звичайно ж, не всі в цьому світі підкоряється принципу «20 на 80», не варто сприймати його буквально.

Крім того, самі числа в пропорції 80/20, само собою зрозуміло, не претендують називатися безумовно точними в кожному конкретному випадку. Це не більше ніж данина першовідкривачу.

Проте, основний принцип справедливий і заслуговує на увагу, звучить він наступним чином:

20% зусиль (ресурсів, часу і т.п.) дає 80% результату, в ту чергу, як інші 80% – приносять лише 20% профіту.

Перефразовуючи, не вдаючись до цифр, Закон Парето говорить наступне:

Мала частина найважливіших факторів визначає більшу частину одержуваного результату.

Практичне застосування закону Парето

Бізнес

20% клієнтів приносить 80% доходу бізнесу, купуючи 20% товару, що забезпечує 80% виручки, решту асортименту – лише займає місце на полицях; інші 80% клієнтів приносячи лише 20% прибутку, по суті, тільки забирають час співробітників підприємства, серед яких, в свою чергу, 20% приносить 80% користі бізнесу, інші 80% нероб, одержують свою заробітну плату, виконують лише малу частину (20 %) роботи.

Тайм менеджмент

80% особистого або робочого часу, за великим рахунком, витрачатися даремно, приносячи 20% результату. Виконання ж найважливіших 20% справ надають 80% впливу на результат. Кожен раз, заповнюючи «To Do List» на поточний день, складаючи плани на тиждень, місяць,  рік, необхідно тримати в голові правило Парето з тим, щоб зосередитися на головному, не розпорошуючись на другорядне.

Фінанси

80% всіх доходів, що наповнюють грошима вашу кишеню або бізнес, надходить з 20% джерел, всі інші – лише забирають час і ресурси. З тим, щоб підвищити ефективність, слід зосередитися на найбільш дохідних джерелах прибутку, виключивши всі інші.

Правило Парето може бути застосовано до багатьох інших сфер нашого життя: відносинам, навчанні, занять спортом, навіть речам в квартирі. Усвідомлене застосування правила 20/80 дозволить використовувати більш ефективно свої сили і час, гроші та інші ресурси, швидше і з меншими зусиллями добиватися поставлених цілей.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: