Значення кольору в рекламі!

Paint in tubes

Колір є важливою складовою фірмового стилю. Саме від правильного вибору кольору залежить сприйняття всього рекламного продукту в цілому. І в цьому питанні, безумовно, необхідно дотримуватися наукового підходу, а не покладатися на власні переваги. Колірна гамма не тільки може візуально зіпсувати в іншому вдалий макет, але і викликати негативні асоціації у цільової аудиторії.


При виборі кольору є загальновідомі правила: наприклад, що червоний, жовтий, оранжевий – це теплі кольори, які візуально наближають і збільшують предмет, в той час як синій, блакитний, фіолетовий – кольори холодні, віддаляють предмет.

Значення основних кольорів:

1. Білий колір нейтральний. Як правило, він служить фоном, на якому будь-яка інформація сприймається легко, без навантаження. У той же час, за допомогою білого кольору складно розставити якісь акценти, зате і негативні асоціації викликати важко. Семантика кольору – чистота, юність, світло. Слід також відразу відзначити, що в кожній культурі значення кольорів розрізняються, причому іноді кардинально. Наприклад, в Японії білий колір символізує смерть.

2. Чорний колір, незважаючи на масове виробництво чорного одягу, здатний викликати зневіру і навіть депресію у потенційних споживачів, якщо тільки мова не йде про шрифти (якраз чорні шрифти виглядають цілком доречно і традиційно). Семантика кольору – ніч, таємниця, печаль.

3. Фіолетовий колір необхідний для прийняття творчих рішень, це колір абстрагування і внутрішньої зосередженості, тому він так близький творчим натурам. Якщо в рекламному зверненні акцент робиться на креативність, то фіолетовий колір буде доречний. Семантика кольору: мудрість, артистизм, натхнення, благородство, містика.

4. Синій колір заспокоює, налаштовує споживача на раціональне прийняття рішень, не порушує психіку і не викликає негативних емоцій, в той же час синій здатний привернути увагу не менше червоного кольору. Семантика кольору: світ, спокій, глибина, мудрість, тиша.

5. Блакитний колір також здатний викликати внутрішнє умиротворення, це колір інтелекту і гармонії. Семантика кольору: лід, холод, чистота, щирість, байдужість.

6. Зелений колір здатний надавати цілющий і розслаблюючий вплив в силу своєї нейтральності. Саме тому його так часто використовують в рекламі медичних препаратів, клінік, оздоровчих центрів, санаторіїв і т.п. Семантика кольору: життя, природа, гармонія, природність, доброта.

7. Жовтий колір сприяє спілкуванню і може надати рекламованому товару інтелектуальність, допомагає легше засвоювати нові ідеї. Часто жовтий колір використовується в рекламі дитячих товарів. Семантика кольору: сонце, свято, радість, свобода, занепокоєння.

8. Помаранчевий колір викликає прилив життєвої енергії, захищає від негативного впливу, тому так багато продається дитячого одягу помаранчевого кольору. Цей колір здатний зробити споживача більш активним. Семантика кольору: рух, товариськість, життєрадісність, швидкість.

9. Червоний колір стимулює споживача на прийняття негайного рішення, на вчинення необдуманої дії, тому цей колір часто використовується в рекламі, проте, не варто забувати, що надлишок червоного може викликати агресію і роздратування, тому червоний повинен вживатися в помірних дозах. Семантика кольору: пристрасть, життя, воля, боротьба, активність, вогонь.

Таким чином, озброївшись необхідними знаннями про вплив кольору на споживче сприйняття рекламованого товару, можна створювати рекламу, яка викличе “правильні” емоції і буде сприяти ухваленню рішення про покупку.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: