Як розвинути впевненість у собі?

Starker Gesch?ftsmann

Одна з найчастіших порад, які ви отримаєте за життя, звучить так: «Будь впевненіше!» Ця порада не має ніякого сенсу, якщо ви не знаєте, як саме це зробити. Давайте подивимося, з чого почати, і як впоратися з проблемою зайвої невпевненості.


Займайтеся спортом

Вплив занять спортом на рівень вашої впевненості настільки сильний, що його неможливо переоцінити. Коли ви тренуєтеся, ваше тіло виробляє цілий коктейль з ендорфінів, бадьорять і вселяють ту саму впевненість у власних силах – в тому числі і в прямому сенсі. Коли ви закінчуєте тренування, у вас є відчутний доказ того, що ви зробили щось конструктивне, і все у вашому тілі погоджується з цим.

Серйозно подумайте про те, як ви виглядаєте

Якщо ви ніколи нічого не робили для того, щоб оцінити ваш гардероб, то ви не зможете оцінити і серйозний ефект, який він може чинити на рівень вашої впевненості. Все, починаючи від стилю вашої сорочки і закінчуючи кольором ваших очей, впливає на те, як люди сприймають вас. Коли вам здається, що ви, нарешті, знайшли власний стиль, який відповідає вашим власним уявленням про себе, то слідом за цим прийде і впевненість.

Вивчіть «сильні пози»

Те, як працює наш розум, багато в чому впливає на те, що робить наше тіло. В університеті штату Огайо провели дослідження, в якому було зазначено, що у людей, що стоять в певних позах (наприклад, з кулаками, піднятими вгору, або з руками, розкинутими в сторони) піднімався рівень тестостерону і вони відчували себе впевненіше.

Говоріть про те, в чому добре розбираєтеся

У кожної людини є щось таке, в чому він розбирається набагато краще за інших. Можливо, у вас є розуміння складного механізму доставки поштових відправлень. А можливо, ви розбираєтеся в тому, який тип банківського вкладу в даний момент може забезпечити найбільшу прибутковість. Чи ви знаєте про футбол щось таке, про що інші і помислити не в змозі. Якщо ви поясните всі ці моменти тому, хто ними цікавиться, ви відчуєте себе значно впевненіше.

Все дуже просто: ви знаєте «свою територію», і тому ви перебуваєте в позиції відносної сили (так як знаєте те, чого не знає співрозмовник), і якщо ви здатні дохідливо сформулювати свої знання, це дозволить вам довести самому собі, що ви – не пусте місце.

Так, деякі ваші «коронні» теми можуть виявитися занадто складними, так що буде важкувато знайти когось, кому вони здадуться цікавими. Проте якщо у вас виникли серйозні проблеми з упевненістю, то ви в будь-який момент можете зробити корисний внесок у будь-яку кількість інтернет-форумів, на яких люди діляться порадами по близькій вам темі, і сподіваються отримати корисні поради від інших користувачів.

Беріть участь у змаганнях

Поставте ціль, «мислити як переможець» (це вже само по собі непогано), присвячуйте час тренувань. Якщо вам вдасться зайняти призове місце – впевненість у собі підросте. А якщо ви зробите змагання постійною частиною своєї мотивації, ви зможете домогтися величезних успіхів в особистісному зростанні.

Змагання зовсім необов’язково повинні бути спортивними: для тихих, спокійних ерудитів існують захоплюючі вікторини, а якщо у вас є хобі – має сенс задуматися, як додати і в нього елемент змагання.

Виправте те, що не подобається вам в собі

Іноді проблема може полягати не у вашому ставленні до чогось і не в емоціях. Іноді просто потрібно змінити в собі деякі речі. Відчуваєте себе огидно через те, що не вмієте грати на гітарі? Практикуйтеся. Певні розмови про економіку чи політику змушують вас відчувати себе невігласом? Більше читайте про це.

Якщо не допомагає – зверніться до кого-небудь за допомогою. Тому що немає нічого поганого в тому, щоб визнати, що ви чогось не знаєте або не вмієте. Набагато гірше, коли ви не знаєте, але робите вигляд, що знаєте. Це не допоможе підвищити впевненість.

Всі перераховані вище трюки, по суті, зосереджені навколо однієї простої ідеї: впевненість приходить тоді, коли ви робите щось добре, або навіть чудово. Тому робіть все що завгодно, в чому ви сильні, тренуйтеся і займайтеся, щоб розібратися в тому, чого не знаєте, домагайтеся успіхів, використовуйте “чарівну паличку мотивації” – і впевненість у своїх силах стане відвідувати вас набагато, набагато частіше.

Бачити мету, не помічати перешкод, вірити в себе!

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: