11 правив, які допоможуть вам стати улюбленцем боса.

улюбленець боса

Майже кожний з нас стикався з проблемою причіпок і підвищених вимог з боку боса. Багато знаходили рішення цієї проблеми, занурюючись з головою в роботу – затримувалися після закінчення робочого дня, переробляли, брали роботу додому. Звичайно ж, відмінна робота – дієвий метод але є ряд простих правил, за допомогою яких ви зможете не тільки бути улюбленцем боса, а й підвищити рівень своєї заробітку.

1. Пробуйте вирішувати проблеми самостійно

У своїй книзі «Як перестати хвилюватися і почати жити», яка побачила світ у 1948 році, Дейл Карнегі описує історію про Лемі Шимкіна, генерального менеджера видавництва Simon and Schuster.

Шимкін розробив спосіб скоротити час нарад і робочих зустрічей: він повідомив своїй команді, що вони не можуть говорити йому про будь-які проблеми до тих пір, поки самі не запропонують дієвий метод їх вирішення.

Як показує практика, досить дієвий спосіб. Спробуйте скористатися цією порадою і вам вдасться вразити свого начальника навичками вирішення проблем і виходу з критичної ситуації. Ну а до загального розгляду доносьте лише нерозв’язні самостійно проблеми.

2. Завжди демонструйте свою цінність і незамінність для компанії
Не варто постійно говорити босові, що вам хочеться підвищення зарплати і просування по службі. Якщо ви щось подібне просите, то повинні на практиці показати, як ваше призначення може позитивно вплинути на діяльність і престиж компанії.

Все дуже просто, якщо ви хочете, щоб ваш бос любив вас, потрібно буде продемонструвати, наскільки вам важливий успіх компанії.

3. Підлаштуйте своє спілкування і поведінку у відповідності зі стилем боса

Вагома частина роботи будь-якого працівника полягає в полегшення роботи боса.

Як сказав професор Майкл Уоткінс в Harvard Business Review: «Вам потрібно заздалегідь дізнатися, як ваш менеджер воліє спілкуватися». Він також говорив про те, що якщо є невідповідність між вашим стилем поведінки і стилем вашого боса – наприклад, один з вас вважає за краще частіше перевіряти – важливо почати першим відкрити розмову про це.

4. Не бійтеся звертатись за порадою

Багато хто вважає неприпустимим радитися з босом з різних питань – особистих чи робочих. Насправді, дослідження Гарвардської школи бізнесу довели, що звернення за порадою навпаки здатне зробити вас більш компетентним у очах керівництва.

В одному експерименті взяли участь 170 студентів університету, які працювали над серією комп’ютерних завдань, і їм сказали, що вони будуть відповідати з партнером, що має практику виконання подібних завдань. За результатом, вище оцінили тих студентів, які зверталися за порадою, їх порахували більш компетентними і винахідливими.

Пам’ятайте також: краще попросити пораду, ніж думку. Як раніше сказав психолог Роберт Сіалдіні, прохання про консультації створює партнерство між вами й вашим босом і закликає його до більшої підтримки вашої ідеї.

5. Приступайте до виконання завдань рано

Ні для кого не секрет, що начальство любить, коли їх підопічні приходять трохи раніше і тут же приступають до роботи. Згідно з дослідженнями зі школи Майкла Г. Фостера в Університеті Вашингтону доведено, що співробітники, які потрапляють в офіс раніше, зазвичай сприймаються їх менеджерами як більш сумлінні і отримують більш високі рейтинги, ніж співробітники, які прибувають пізніше.

Але існує тут величезна проблема, так як зовсім не враховується продуктивність цієї ранньої праці.

Вся справа в тому, що кожен з нас індивідуальний. Деякі так влаштовані, що просто не можуть себе змусити працювати рано, тому якщо ви відчуваєте, що будете працювати більш продуктивно, наприклад, з 10:00 до 18:00 замість 9 ранку до 5 вечора подумайте про те, в якій формі пояснити ситуацію своєму керівникує

6. Пробуйте управляти

«Керувати» – це спосіб для вивчення того, про що дійсно стурбований ваш бос, і інструмент для того, щоб переконатися в правильності ваших думок.

Як сказав Дейв Керпен, засновник і генеральний директор компанії Likable Local: «Мова йде про те, що ви можете допомогти вашому менеджеру бути хорошим босом – донести до нього те, що важливо вам і вашим колегам. І в кінцевому підсумку, зробивши це, ви підніметеся в його очах, і вам буде легше домогтися його визнання, поваги колег та, відповідно, успіху ».

7. Задайте тягові цілі

Консультанти по розвитку лідерства Zenger/Folkman провели п’ятирічне дослідження, зібравши понад 50000 оцінок для понад 4000 індивідуальних співробітників.

Відповідно до їхніх висновків, є один фактор, який сприяє до того, щоб співробітники продуктивніше працювали і пробували виділятися своїми досягненнями – це встановлення тягових цілей. Іншими словами, необхідно ставити і виконувати цілі, перевершуючи поставлені спочатку результати.

Варто відзначити, що більшість людей не розуміли, що високі цілі були настільки важливі, і припускають, що постановка цілей розтягування має сенс, тому що отриманий результат часто перевершують очікування.

8. Звертайте увагу на деталі

Якщо ви вважаєте себе «великою» людиною, професіоналом своєї справи, вам краще всього почати займатися невеликим матеріалом.

Райан Холмс, генеральний директор Hootsuite, каже, що в його компанії завжди намагаються працювати з дрібними деталями, і, зазначає, навіть те, що здається невеликим технічним збоєм, може в кінцевому підсумку вплинути на кінцевий результат. Він стверджує, що хороший співробітник, в першу чергу, повинен вміти виділяти навіть найдрібніші помилки, прорахунки і моментально їх усувати.

9. Не забувайте дякувати

Висловлюючи подяку за відгук вашого боса, навіть якщо він негативний, може змусити його відчути себе тепліше по відношенню до вас, згідно з дослідженням 2011 року Університету Південної Каліфорнії.

А у підтвердження цього факту, необхідно згадати про один експеримент, в якому близько 200 підлеглим сказали, що їм був призначений партнер, і вони повинні були розглянути проект інструкцій, який партнер написав (насправді не було партнера, і інструкції були написані експериментатором) .

Коли експериментатор повернув замітки від «партнерів», деякі сказали: «Я просто хотів повідомити вам, що отримав ваші відгуки за моїм проектом». Інші говорили те ж саме, разом з: «Велике вам спасибі! Я дуже вдячний”.

Як виявилося, учасники позитивно реагували, навіть отримавши відповідь «ні», завдяки тому, що їх наставники були їм вдячні.

10. Беріть відпустку

Згідно з даними Oxford Economics for Project: Time Off, працівники, які використовують весь свій час відпустки, на 6,5% частіше отримують підвищення, ніж ті, хто залишає навіть 10 днів оплачуваної відпустки.

Звичайно, це не означає, що люди отримують заохочення лише завдяки відпустці. Вся справа в тому, що відпочинок сприяє накопиченню енергії, ідей і сприяє виробленню бажання працювати.

Шон Ахор, автор і головний виконавчий директор GoodThink, Inc., пише в The Harvard Business Review: «Ці результати ще раз доводять те, що не обов’язково вмирати на робочому місці для отримання підвищення і схвалення боса».

11. Не бійтеся висловлювати свою думку

Запам’ятайте: ніколи не приховуйте свою думку від колег. є, що сказати – говоріть.

Дженна Лайонс, президент і виконавчий директор J. Crew Group Inc., завжди радить людям ділитися своїми поглядами: «Мені здається неможливим зрозуміти людину, поки вона не приєднається до розмови».

Не бійтеся виглядати нерозумно. Як сказала Лайонс: «Ніколи не бійтеся висловлювати ідею, іноді навіть найпростіша або навіть смішна думка може стати головною».

І наостанок, будьте професіоналом своєї справи, шанобливо ставитеся і до начальника, і до колег. Дотримуйтеся цих нехитрих правил, і результат не змусить себе довго чекати!

Джерело: hyser.com.ua

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: