Хто такий “Product-менеджер”?

Product-менеджер

В одному випадку організації потрібен спеціаліст, який вивчає ринок товарів і видає нові ідеї по створенню і просуванню продукту, у другому – вміє знайти ринки збуту для вже існуючого товару, в третьому – здатний організувати таку рекламну кампанію, щоб продажі пішли в гору. Об’єднує роботодавців одне: в умовах жорсткої конкуренції вони шукають профі, які підкажуть, що і як потрібно робити і просувати на ринку, щоб домогтися успіху.


Завдання складне, і якщо в невеликій компанії воно може вирішуватися силами одного універсального співробітника, який розуміється і в рекламі, і в маркетингу, і в менеджменті (найчастіше він називається бренд-менеджер), то в великих промислово-торговельних організаціях, особливо іноземних, по кожній лінійці товарів є свій фахівець з просування – product-менеджер.

Наприклад, на великій взуттєвій фабриці одні product-менеджери займаються продажами спортивного взуття, інші – жіночого, треті – чоловічого.

Працює product-менеджер у відділі продажів.

Вершина кар’єри product-менеджера – стати експертом по продукції великої транснаціональної компанії, здійснювати підтримку маркетингу і продажів в інших країнах.

Обов’язки:

Product-менеджери займаються не самими продажами, а розкручуванням фірмової марки. А на відміну від “чистого” маркетолога, вони повинні розбиратися і в рекламі, і в технології виробництва продукту, контролювати закупівлю товару, підтримувати відносини з постачальниками. У багатьох компаніях product-менеджер контролює і викладення товару, а значить, він повинен мати чіткі уявлення про мерчендайзинг.

Вимоги:

Вибирайте професію product-менеджера, якщо ви легко сходитесь з людьми, хороший організатор, креативні, за складом розуму – аналітик, «дружите» з математикою та англійською, готові до відряджень. Найчастіше product-менеджерами стають асистенти відділу закупівель, маркетологи, менеджери з продажу, рідше – рекламісти.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: