Як успішно пройти співбесіду?

співбесіда

Співбесіда необхідно роботодавцю для з’ясування професійних навичок претендента, досвіду роботи, особистих якостей і бажання благотворно працювати. Завдання здобувача – проявити себе з кращого боку.



Кваліфіковані фахівці, зацікавлені в отриманні хорошої роботи, серйозно готуються до розмови. Професійний досвід – великий плюс, але важливо дати зрозуміти, що саме ти доб’єшся на цій посаді максимальної користі для компанії.

Здобувачі нетверді, невпевнені, розгублені провалюють бесіду через погану підготовку. Людина може володіти необхідними компанії навичками, але зовсім не вміє уявити вигідно свій творчий хист.

Пройти співбесіду успішно для таких людей цілком реально. Потрібно трохи теоретичних знань і практичних занять.

Психологічна підготовка

До співбесіди можна підготуватися на відмінно, як до здачі іспиту. Щоб справити позитивне враження необхідно заспокоїти власні почуття.

Впевненість базується на досвіді роботи, особистих якостях і умінні спілкуватися з людьми. Якщо одного зі складових не вистачає зосередьтеся на інших. Відсутність досвіду компенсується хорошими знаннями, проявом ділових якостей, демонстрацією бажання працювати.

Якщо сором’язливість, нерішучість заважають спілкуватися, зробіть упор на професійні навички, розкажіть про досягнення, не соромтеся.

Переконайте себе, що ви гідні роботи. Кілька разів розкажіть вголос про переваги. Впевнено піднесіть все краще і замаскуйте недоліки.

Збір інформації

Необхідно познайомиться з фірмою, яка надає вакансію. Дізнатися напрямок роботи, структуру, кількість співробітників, керівників. Це допоможе орієнтуватися в бесіді. Інформацію можна взяти з інтернету, тільки переконайтеся в її актуальності на даний момент.

Постарайтеся зрозуміти майбутні обов’язки: коло основної роботи, наявність додаткового навантаження, з ким доведеться контактувати, в яких умовах працювати.

Спілкування по телефону

Підготуйте питання, які плануєте поставити в попередньої телефонної розмови. Цілком розумно прояснити деякі деталі до особистої зустрічі з керівництвом.

Перший контакт, телефонна розмова, досить важливий, незалежно від того з ким ви будете спілкуватися. Ввічливість, чітка побудова питань, смисловий зміст бесіди – це вже створення позитивного образу

Складання резюме

Резюме повинно містити повну, але не зайву інформацію про претендента. На підставі наданих даних створюється певне враження. Потім, роботодавець задає питання.

Резюме теж беруть участь в конкурсі. Їх порівнюють, відбирають кращі, роблять висновки.

Можливо, наявність резюме необов’язково, але його краще підготувати. Це покаже серйозний підхід до роботи і полегшить спілкування. Пам’ятайте, в наш час технологій, зовнішній вигляд резюме виключає ручну працю. Текст повинен бути надрукований, красиво відформатований. Інформація викладається в діловому стилі, без зайвих епітетів і прикметників.

У резюме входять: освіта, минулі місця роботи, посади, досвід, досягнуті успіхи. Можна коротко пройтися по біографії, вказати на сімейний стан. Не зайвим буде вказати заохочення і нагороди.

Ділові якості зв’яжіть з професійними навичками. Наприклад, дисциплінований, дотримуюся термінів звітності, віддаю перевагу перевіреним цифрам і підтвердженим данимі. Особисті інтереси, хобі можна описати стисло, але коли це доречно.

Ви не курите, займаєтеся спортом – напишіть про це. Якщо шкідливі звички є, то промовчіть. Можливо, пряме запитання вам не поставлять.

Стандартне резюме не вражає. Видозмінюйте його для кожної фірми, вказуєте її назву, використовуйте абревіатуру. Можна в кінці написати чому бажаєте працювати на цьому підприємстві, чого очікуєте, плани особистого розвитку, як професіонала.

Перше враження при знайомстві

Необхідно одягнутися строго, охайно, неяскраво. Екстравагантні образи, помітна косметика, шарфики, капелюшки, індивідуальні аксесуари не справлять враження, якщо ви звичайно улаштовуєтеся не в цирк або дизайнерське ательє.

Не варто вживати сильні аромати. Погано, коли після вашої присутності приміщення необхідно провітрювати.

Для знайомства дізнайтеся заздалегідь ім’я-по батькові співрозмовника. Назвіться самостійно, але руки не протягуйте. За етикетом, при першій зустрічі з керівником, це неприпустимо. Однак, на запропоноване рукостискання відповісти варто.

Співбесіда

Пам’ятайте, що очікується саме бесіда. Чим вільніше і впевненіше ви будете її підтримувати, тим краще враження справите.

Тон голосу повинен бути спокійний, розмірений, поважний. Не переборщіть з самовпевненістю. Обмежтеся гідної скромністю.

Посмішка, трохи коректного гумору вітається. Ніякої самокритики, навіть в жартівливій формі. Анекдоти, смішні випадки небажані при першому контакті. Якщо роботодавець любить пожартувати, стримано посміхайтеся.

Прорепетируйте вдома перед дзеркалом основні моменти: вітання, розповідь про себе, кілька питань, які ви задаєте. Розмову передбачити неможливо, але якісь речі будуть сказані обов’язково.

Якщо запитання  вимагає обдумування, попросіть кілька секунд на цей процес. Бездумні, швидкі відповіді говорять про легковажність. Не бійтеся здатися серйозною і відповідальною людиною.

Обов’язково підготуйте до трьох питань, які задасте при особистій бесіді. Їх наявність свідчить щирий інтерес. Запитуйте про деталі роботи, а не про матеріальне утримання.

Співбесіди, особливо у великих компаніях, проводять підготовлені досвідчені менеджери. Вони розбивають бесіду на кілька блоків.

 • Загальне уявлення про претендента.
 • Виявлення професійних якостей.
 • Стресовий блок, має на увазі несподівані, провокаційні питання.
 • Блок про прояв особистих якостей. На тему як ви поведете себе в різних ситуаціях.

Пройти співбесіду під тиском фахівців, які застосовують психологічні прийоми не просто. Головне не розгубитися, залишитися самим собою, спокійно реагувати на потік запитань.

Уникаємо помилок

Питання про зарплату повинно бути озвучено роботодавцем. Ви напевно знаєте на що розраховувати. Який б не був розмір, ви тут, тому що бажаєте її отримувати і вже прийняли рішення погодитися на роботу. Спокійно скажіть, що на даний момент вона влаштовує. Однак, докладете всіх зусиль до її зростання відповідно до вашого професіоналізмом.

Терпляче заповніть пропоновані документи і тести, якими б дурними вони не здавалися.

Не будьте занадто відвертий. Передбачуваному керівнику не потрібна зайва інформація про особисте життя.

Якщо в біографії є ??негативні моменти, визнайте їх, але заздалегідь підготуйте відповідь які дії ви зробили і як змінилися, виправляючи помилки.

Не запізнюйтесь. Можливо, обставини не дозволяють бути вчасно, обов’язково зателефонуйте.

Від претендентів очікують:

 • Підтвердження знань у вигляді дипломів і сертифікатів.
 • Доказів професіоналізму у вигляді досвіду.
 • Вміння показати себе як особистість.
 • Володіння знаннями про організацію, де ви хочете працювати.
 • Підготовлені відповіді по пунктах резюме.
 • Опис особистого бажання працювати в компанії.
 • Прийнятний зовнішній вигляд, манери, поведінка.

Гідне закінчення співбесіди

Якщо ви не отримали відповіді відразу, можна поцікавитися, коли чекати інформацію. Запитайте, чи зручно подзвонити самостійно.

Наполегливість на співбесіді

Негативний результат не повинен позначитися на особистому самооцінці. Незалежно від того як пройде співбесіду, подякуйте за можливість пройти його в цій компанії.

Щоб влаштуватися на добре оплачувану роботу за фахом необхідно докласти зусиль. Не варто лякатися представницьких офісів і строгих керівників. Всі колись хвилювалися перед тим, як пройти співбесіду. Пам’ятайте про те, що ви особистість, гідні поваги і робочого місця. Залишилося тільки знайти команду, в якій ви будете працювати.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: