Робота у великих компаніях: плюси і мінуси!

офіс

Великі корпорації, зокрема, міжнародні, виглядають багатьом молодим фахівцям ідеальним місцем для початку трудової діяльності, побудови кар’єри. Безумовно, це непоганий вибір, що має досить вагомі аргументи на свою користь, втім, є і недоліки, що з лишком перекривають всі позитивні сторони роботи в великих іменитих компаніях. Але, про все по порядку …


Переваги роботи в великих компаніях:

1. Надійність

Стабільність – швидше, ілюзія. Цей пункт був доданий в даний список просто для кількості. Може здатися, що величезні активи і багаторічний досвід гарантує велику стійкість і виживання в умовах кризи, але це не так.

2. Можливості кар’єрного зростання

Купа народу, отже, велика кількість позицій, висока плинність кадрів – все це дає шанс зайняти посаду вище. Менеджера теж роблять кар’єру, звільняючи своє місце для молодих фахівців. Грамотне вище керівництво, на вакантну посаду, швидше візьме співробітника з «своїх», ніж з боку. Втім, на деяких позиціях можна просидіти і 10 років в очікуванні підвищення.

3. Навчання і досвід

Знайти роботу у великій компанії і влаштуватися на неї набагато простіше фахівцям відразу після закінчення вузу, не маючи досвіду – тут завжди знайдеться, чим зайняти дешевому некваліфікованому персоналу і такі кадри потрібні. Багато корпорацій володіють можливостями і проводять навчання. Для молодого кар’єриста, це хороша можливість познайомитися з реаліями життя, набратися практичних знань і досвіду, особливо, якщо доведеться брати участь у великих проектах.

4. Офіційне працевлаштування

Офіційна заробітна плата, крім недоліку у вигляді, як правило, її невеликого розміру, має і перевагами. Так, доведеться віддавати 20% заробленого державі, зате … вам простіше взяти кредит, щоб в кращих традиціях жанру влізти в боргову яму. Соціальний пакет, іноді навіть має цінність: страховка, по якій навіть можна вставити пломбу у дантиста, часткова оплата відвідування фітнес центру і т.п.

5. Регламент та інструкції

Великі корпорації зробили все можливе, щоб мінімізувати можливість творчої реалізації, замість цього – паперово-комп’ютерна рутина. Зате, все детально регламентовано: ваші обов’язки, чіткі інструкції, що, по суті, перетворюють вас в біоробота. Зате, не потрібно думати, все, що від вас вимагають – гранично зрозуміло.

6. Престиж

Великі компанії прекрасно грають на марнославстві. Перспектива працювати в «престижній» компанії, замість того, щоб відкрити свій бізнес, приваблює багатьох. Втім, для кар’єри, це, безсумнівно, великий плюс, звичайно ж, якщо мова йде не про касира в McDonalds. Досвід роботи в іменитій конторі, безумовно, прикрасить резюме.

7. Умови роботи

Великі компанії можуть дозволити собі орендувати приміщення під офіс в престижному бізнес-центрі в діловому кварталі. Комфортні умови, робоче місце забезпечене всім необхідним.

8. Корпоративи

Пару раз в рік, можна неабияк набратися алкоголем за рахунок підприємства на корпоративних вечірках, якщо пощастить – спокусити співробітницю (ка). Звичайно ж, це плюс!

Все це дуже цікаво і заманливо. Зокрема, чого тільки вартий останній пункт, втім, він можливий і в невеликих фірмах. Але є і зворотна сторона медалі …

Мінуси роботи в крупних компаніях

1.Правила і норми

З цього все починається. Чітко регламентовані правила, дотримання яких є обов’язковим. Дрес-код – не найгірше. Строгий контроль. Працівник має певну свободу, але дуже обмежену рамками. Простору для маневрування практично немає, це стосується: ініціативи, свободи в прийнятті рішень. Навіть відпроситися тут не так просто, як у невеликих фірмах.

2. Бюрократія

Всі принади бюрократії в повному обсязі гарантовані. Крім самої роботи, від вас вимагатимуть звіти: щоденні, щотижневі, щомісячні, річні. Будь-який документ проходить 7 кіл пекла, перш, ніж буде узгоджений. Про швидкість прийняття рішень не варто і говорити. Втім, це навряд чи можна назвати недоліком для співробітника.

3. Начальство

Великі компанії – пекло для волелюбної людини. Замість 1 безпосереднього керівника, цілком можливо, у вас їх буде кілька, і всі вони не упустять можливості, щоб самоствердитися за ваш рахунок, кожен буде намагатися завантажити вас своєю роботою.

4. Знеособленість

Велика компанія – прекрасний спосіб відчути себе в ролі гвинтика в величезному механізмі. Ви – ніхто, і звати вас – ніяк. Забутьте, що існують такі поняття як індивід, особистість – все це в минулому. З моменту, як ви переступаєте поріг офісу – ви частину безликого офісного планктону.

5. Ризики

Вище вже було сказано: велика компанія не гарантує навіть собі стабільне існування. Не так давно минула криза показала, що і гіганти схильні до ризику банкрутства. Відносно ж персоналу – це перша стаття витрат, яку керівництво урізує в разі, коли компанія стикається з фінансовими труднощами. Скорочення штату – максимально можлива причина для звільнення.

6. Відносини

Звикайте до формального спілкування. Ніякої теплоти в стосунках. Це робота, не більше того. Доброзичливість, щира посмішка – це не входить в посадові обов’язки. Для колег – ви конкуренти, начальство вас зневажає, ви потрібні керівнику тільки для однієї мети – щоб вас використовувати.

Чи працювати у великій міжнародній корпорації зі світовим ім’ям або маленькій фірмі, якщо бути гранично відвертим – абсолютно без різниці. Адже головне що? Щоб робота вам подобалася і приносила задоволення.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: