5 ознак того, що вас збираються звільнити!

звільнення

Іноді потрібно вміти розпізнавати знаки, які підкажуть вам про прийдешнє звільнення. Піти самому завжди краще, ніж “за статтею”, і знайти роботу перш, ніж тобі покажуть на двері, легше, ніж після примусового звільнення.


Як тільки потенційний роботодавець дізнається, що причина вашого пошуку роботи – не самостійне залишення посади, ваші шанси на нову роботу істотно знизяться. Ось кілька ознак того, що вас чекає неприємна побачення з менеджером з персоналу в найближчі дні.

1. Раптова тиша при вашій появі

Людина – істота соціальна і відпочити “за компанію” ніколи не відмовиться. Зверніть увагу, щоразу, коли ви збиралися випити кави або піти покурити, поруч опинявся хтось із колег. Якщо при вашій появі розмови замовкають, оточуючі стають стриманішими або мова йде виключно “про погоду”, можете бути впевнені, що люди щось знають. Вони можуть як і раніше ставитися до вас з теплотою і симпатією, але вони вже просто не уявляють, як з вами спілкуватися і що говорити. Як тільки зникнуть бажаючі “поганяти чаї” разом з вами, може починати щось підозрювати.

2. Ви коштували компанії великих грошей

Помилки роблять всі, навіть найкращі працівники. Але якщо ваша помилка спричинила за собою серйозні грошові втрати, ви повинні готуватися до гіршого. Самий правильний хід в такій ситуації – підійти до начальника і сказати, що ви в курсі того, що компанія зазнали збитків з вашої вини, і що зрозуміє, якщо від вас у зв’язку з цим захочуть позбутися. Так ви дізнаєтеся, будете звільнені чи ні, і можете зіграти на випередження, самостійно подавши заяву про звільнення.

3. Ваша помилка – ваша проблема

Якщо ви зробили помилку і дали конструктивний зворотний зв’язок, то, швидше за все, можете працювати і далі – вас ніхто не зачепить. Але якщо раптом ви помітили, що вам більше ніхто не намагається допомогти, коли ви звертаєтеся за допомогою, то довго в такому режимі ви не проіснує. Робота – це не тільки окремий офіс, це колектив, це команда, і якщо команда до вас байдужа, то чи варто витрачати сили і нерви, щоб протриматися на цьому місці як можна довше?

4. Люди проявляють до вас підвищений інтерес

Якщо у вас раптом не виріс горб на спині або ви не змінили радикально колір волосся, а люди все одно дивляться на вас в усі очі і щось шепочуть один одному, пора задуматися про причини такої підвищеної уваги. Особливо якщо серед цих людей ваш безпосередній начальник.

5. Компанія була продана або були набрані нові співробітники

Якщо компанія була продана, то великий шанс, що новий власник вирішить позбутися від баласту і набрати людей на свій розсуд. Те ж відбувається і в разі злиття: навіть якщо вам вдасться зберегти своє місце, всі надії на підвищення доведеться залишити, кращі місця зазвичай дістаються співробітникам з материнської компанії. Так, це несправедливо, але така реальність.

Якщо ви помітили якісь кадрові перестановки, рух людей по офісу і часті поява співробітників HR-служби біля кабінету директора, починайте збирати речі і підшукувати нову роботу. Навіть якщо вас не чіпатимуть зараз, немає ніяких гарантій, що ви не будете заміщені в недалекому майбутньому. У будь-якому випадку, це вже не та компанія, не той бос і не той колектив, на роботу з якими ви підписувалися спочатку.

Що робити якщо …

Бути ініціативним! Ваше майбутнє виключно в ваших руках. При перших же ознаках, що вказують на те, що вам в компанії не раді і скоро вас звільнять, потрібно піти і поговорити з начальством. Попросіть керівника дозволити вам працювати в компанії до тих пір, поки не підшукайте нове місце роботи. Ймовірно, не кожен буде радий надати цю можливість, але пропозиція працювати певний час за меншу зарплату здатна задобрити навіть самого непримиренного начальника.

Ваше завдання – не допускати примусового звільнення та великий розрив між попереднім і наступним місцем роботи. Так як безробітні співробітники отримують зарплату меншу, ніж ті, хто переходить з однієї компанії в іншу. І чим більше цей розрив між двома роботами, тим менше шансів отримати добре оплачувану посаду.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: