8 способів домогтися підвищення зарплати!

підвищення зарплати

Всім нам важливо отримувати від роботи не тільки моральне, а й матеріальне задоволення. Адже хороша праця повинна бути справедливо оплачена. Але найчастіше буває так, що людина працює з року в рік, розвивається сама і покращує результати своє діяльності, а зарплата … зарплата залишається на місці.


Щоб з вами такого не сталося потрібно вміти довести керівництву, чому ви заслуговуєте більшого.

Збільшення навантаження

Не бійтеся брати на себе більше відповідальності, ніж інші. Майте хоробрість відстоювати свої позиції і досягати бажаного результату.

Менеджер Іван хотів керувати додатковим салоном меблів. Директор мережі відмовив, так як був впевнений, що в такому випадку перший салон зменшить продажі.

Співробітник хотів звільнитися, але вирішив ще раз спробувати переконати свого начальника. Він розробив детальний бізнес-план і в цифрах показав, чому бажане призначення вигідніше ніж наймання на роботу нового керівника і його навчання. Таким способом вдалося переконати директора.

Як результат, за півроку у другого салону зросли продажі. А Іван отримав посаду директора всіх салонів мережі. При цьому його зарплата істотно збільшилася.

Поради:

 • Підкріплюйте свою думку цифрами. Потрібно відстоювати свою позицію, але робити це не тільки на словах, але і за допомогою чіткого плану і розрахунків.
 • Знайдіть спосіб поліпшити роботу. Вам не підвищать заробітну плату тільки за те, що ви завжди вчасно приходите на роботу. Знайдіть спосіб зробити так, щоб з підвищенням вашого окладу компанія стала працювати краще.
 • Приймайте рішення самостійно. Якщо робити тільки те, що говорять, на зростання можна не розраховувати.

Використання пропозиції від конкурента

Таким способом можна скористатися лише у випадку отримання реальної пропозиції про роботу. Адже більшість керівників сприймають такі розмови як маніпуляцію.

Наприклад, програміст Олег кілька років працював в одній компанії. Він навіть не думав про перехід на інше місце, адже зарплата і темп її зростання його влаштовували. Сталося так, що Олегу надійшла пропозиція від компанії-конкурента, зарплата там виявилася вищою. Співробітник не мав наміру змінювати місце роботи, але все ж пішов до керівництва і чесно описав ситуацію.

Роботодавець не хотів втрачати хорошого співробітника і запропонував збільшити його оклад.

Поради:

 • Продемонструвати попит. Цінність співробітника, якого хоче переманити компанія-конкурент, неодмінно зростає в очах роботодавця.
 • Попросити пораду. Не кожен директор зможе відпустити свого співробітника, який прийшов і чесно розповів про вигідну пропозицію. У будь-якому випадку керівник буде щось робити.

Піти на нижчу посаду, але з кращими перспективами

Не варто боятися тимчасового погіршення, важливо мати подальші перспективи і умови для розвитку.

Арт-директор інтернет-проекту Ольга працювала за кордоном, але була змушена повернутися в свою країну. Аналогічну роботу знайти не змогла. Їй порадили піти на тимчасове зниження в посаді і грошах.

Ольга погодилася і почала працювати в дизайн-агентстві. Її рівень був вище, ніж у всіх колег, включаючи операційного директора. Уже до кінця випробувального терміну дівчині запропонували місце креативного директора. Вона не тільки змогла вийти на новий рівень, а й стала заробляти більше, ніж раніше.

Поради:

 • Прийняти ситуацію. Фахівцям буває важко прийняти зниження посади і зарплати, незалежно від того, які перспективи їх чекають попереду.
 • Постаратися змінити ситуацію собі на користь. Якщо ви вмієте добре працювати, то обов’язково досягнете результатів. У такому випадку вас чекає підвищення зарплати.

Зміна роботи з підвищенням окладу

Не всім так щастить, але такий варіант можливий.

Альбіна працювала в туристичній компанії. У неї не склалися стосунки в колективі і вона вирішила підшукати собі інше місце роботи.

У відкритому доступі вона знайшла хорошу пропозицію, яка її зацікавила. Вона успішно пройшла стажування і її взяли на роботу. Зарплата виявилася вище колишньої плюс умови роботи були набагато краще.

Поради:

 • Стежити за ринком праці. Варто моніторити вакансії, і час від часу оновлювати резюме.
 • Не переставати вчитися. Якщо у вас з’являється можливість отримати новий досвід, то обов’язково використовуйте її. Адже ви не знаєте, які навички вам можуть стати корисними вже завтра.
 • Бути на зв’язку. Якщо ви шукайте роботу, то намагайтеся щодня перевіряти електронну пошту і відповідати на дзвінки з незнайомого номера. Адже рішення часто приймаються миттєво, важливо в потрібний час опинитися на зв’язку.

Додаткові завдання всередині компанії

Програміст Юрій хотів збільшити дохід. Йому запропонували виконувати роботу в позаробочий час в цій же компанії (а це + 10% до загальної суми окладу).

Керівник розумів, що вигідно доручати такі завдання своєму фахівця, а не якомусь фрілансеру.

Поради:

 • Питати. Хочете отримати додаткову роботу, запитайте про це у свого керівника і запропонуйте допомогу.
 • Працювати. Хочете отримувати більше? Готуйтеся працювати більше і якісніше.

Навчання колег

Вмієте добре працювати, знаєте всю структуру компанії і бажаєте поділитися досвідом? Тоді ви можете зайнятися навчанням своїх колег.

Ілона працює в рекламному агентстві. Вона завжди робить роботу в термін, часто пропонує свої ідеї і може знайти вихід з будь-якої ситуації. Дуже часто співробітники звертаються до неї за порадами.

Ілона також вчить новачків, при цьому отримує + 10% до зарплати. А недавно вона запустила курс для внутрішніх публічних експертів, які хотіли готувати тексти самі, а не за допомогою піарників. Протягом трьох місяців її учні почали випускати перші матеріали. Вона отримала надбавку ще в 5%.

Поради:

 • Знайти застосування своїм знанням. Навчання співробітників повинно бути вигідним не тільки працівнику, але і компанії. Інакше все це даремно.
 • Організувати свою роботу. Без цього складно буде знайти сили і час для виконання додаткових завдань.

Своєчасна атестація

Якщо у вас є можливість підвищити свій рівень професійних навичок (пройти атестацію або записатися на додаткові курси), то варто це зробити.

По-перше, ви отримаєте нові знання, а, по-друге, при отриманні нової категорії прийнято просити підвищення зарплати.

Поради:

 • Відповідати вимогам. Все, що потрібно для підвищення кваліфікації, зазвичай відомо. Тому варто добре підготуватися.
 • Вірити в себе. Не бійтеся проявити ініціативу, адже це піде вам на користь.

Економія бюджету компанії без погіршення результату

Павло, менеджер по роботі з клієнтами, почав писати статті для інтернет-видавництва, в якому працював. Редакція приймала статті безкоштовно, а за рекламні публікації на цих же майданчиках потрібно було платити.

Завдяки його роботі відділ економив бюджет, але виконував плани щодо охоплення цільової аудиторії. Випустивши три перших статті, Павло показав керівникові цифри, і отримав надбавку до зарплати.

Поради:

 • Цікавитися витратами. Потрібно тільки знайти, де компанія витрачає зайве.
 • Запропонувати рішення проблеми. Вказати на проблеми може кожен, а ось запропонувати рішення – одиниці.

Джерело: hyser.com.ua

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: