Коли настав час змінити професію?

Коли настав час змінити професію

Кого не відвідувало бажання «кинути все і зайнятися улюбленою справою»? Якщо таке трапляється тільки в рідкісні важкі понеділки, за вас можна не переживати. Але якщо ці думки крутяться в голові постійно, варто задуматись про зміну професії.


Звичайно, вам доведеться починати все заново: вчитися, шукати роботу, бути новачком, заробляти репутацію. Як зрозуміти, що настав час рішучих дій, і в якому напрямку рухатися? Скористайтеся нашим списком: якщо згодні хоча б з двома пунктами, ви навряд чи займаєтеся справою своєї мрії.

Головне не сплутати свої бажання з втомою або поганими умовами роботи на конкретному місці. Якщо вас недооцінюють, вам не подобаються правила і культура компанії, посада і зарплата – до професії це навряд чи має відношення. Втома лікується відпусткою і регулярним відпочинком, невдоволення роботодавцем – зміною місця роботи. Але незадоволеність своєю справою проходить тільки зі зміною професії.

Ознаки того, що ви не на своєму місці і час подумати про зміну професії

Негативні емоції. Зверніть увагу на свій емоційний фон під час роботи і після неї. Якщо раніше ви частіше поверталися додому в гарному настрої, раділи успіхам колег, а тепер на вас напала хронічна апатія і роздратування, це вірна ознака того, що ви не на своєму місці. І якщо проблема тут не в роботодавці, то справа на посаді і обов’язках.

Ви працюєте заради статусу і грошей. Ви вибрали освіту за зовнішньою ознакою або фінансовим умовам, а не за покликанням. Ви отримуєте хороші гроші, працюєте на престижній роботі. Але часто саме в цьому випадку людину переслідує відсутність задоволеності, адже вона займається не тим, чим хотіла б. Значить, пора змінити професію: якщо ви домоглися успіху в “не своїй” справі, в роботі по душі у вас може вийти не гірше.

У вас не було вибору. Ви знаєте, до якої діяльності у вас лежить душа. Але влаштувалися на іншу роботу – роботодавці просто не пропонували вам відповідних варіантів. Можливо, варто продовжити шукати те, що подобається?

Ви давно не ростете професійно. Коли людина працює за покликанням, вона захоплена своєю професією: стежить за новими тенденціями, стає дедалі більше як мінімум професійно, а іноді і кар’єрно (якщо є інтерес і схильності до цього).

Ви досягли «стелі». Ви працюєте в одній організації більш 5-8 років, влаштувалися туди відразу після вузу, виросли там і вас переслідує відчуття «стелі». Це може бути непрямим симптомом, що пора змінити професію або роботодавця.

Ваша професія втрачає попит – або через кризу, або це «вимираючу» професію. Не чекайте краю, починайте діяти заздалегідь.

Ви занадто часто міняєте роботу. Якщо ви міняєте роботу частіше, ніж раз на рік, і знову щось йде не так – можливо, ви шукаєте не ту роботу і вам пора змінити професію.

У вас є мрія займатися чимось іншим. Ви вже мрієте про іншу роботу: приміряєте нові посади, дізнаєтеся про них, отримуєте знання в новій сфері. Вітаємо, ви на півдорозі!

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: