Обов’язки менеджера з продажу.

obovyazki-menedzhera-z-prodazhu

Які обов’язки має виконувати менеджер з продажу – встановлює сама компанія, чітко прописуючи їх в посадовій інструкції. Деякі фірми роблять акцент, перш за все, на пошуку нових клієнтів, інші – прагнуть лише збільшити обсяг продажів за рахунок вже існуючих.

Тому існує загальний список, який прописує всі посадові обов’язки менеджера з продажу, де вказані основні його завдання.

Взявши за основу загальний зразок посадових інструкцій менеджера з продажу, можна легко його адаптувати під специфіку роботи будь-якої компанії.

Посадові обов’язки менеджера відділу продажів можна умовно розділити на чотири основні розділи:

  1. Організація і ведення продажів продукції компанії.
  2. Планування і проведення аналітичної роботи.
  3. Забезпечення продажів.
  4. Контроль над відвантаженнями товару і розрахунками з покупцями.

Що повинен виконувати менеджер з продажу

Кожен основний розділ включає в себе кілька підпунктів. Варто розглянути їх більш детально, щоб зрозуміти, що ж входить в основні обов’язки менеджера з продажу.

Отже, організація і ведення продажів продукції компанії включає в себе:

Пошук потенційних покупців – тут використовуються найрізноманітніші способи – від налагодження старих контактів до участі у виставках.

Роботу з клієнтами, які вперше звернулися до фірми – це, в основному, консультування по телефону.

Підтримка і ведення ділових переговорів з клієнтами, спрямованих на інтереси компанії – оцінка потреб покупців.

Оперативне (швидке) реагування на інформацію, що надійшла від клієнтів. Інформація може бути будь-якою – важливою і не дуже, тут головне швидко передати її вище стоячому керівництву.

З’ясування потреб покупців – необхідно дізнатися, чого потребує клієнт, дати пораду, узгодити з ним заявку відповідно до асортименту, наявному в наявність на складі.

Мотивація покупців на роботу з компанією – це створення спеціальних умов для клієнта, надання знижок, подячні дзвінки, листи і так далі.

Крім організації і ведення продажів, в обов’язки менеджера з продажу так само входить планування і аналітична робота, яка полягає в складанні плану продажів на кожен місяць, аналіз статистичних даних всіх продажів і відвантажень покупцеві за звітний період, а також складання звітів за підсумками виконаної роботи . Звіти робляться в такому вигляді, який передбачений регламентом конкретної компанії.

Крім паперової роботи, яку виконує менеджер відділу продажів, обов’язки його ще полягають і в забезпеченні продажів. Щоб забезпечити їх правильно, менеджер відділу продажів повинен:

Вести прийом, робити обробку і належно оформляти замовлення, які пов’язані з відвантаженням товарів клієнту. Аналогічну роботу він повинен проробляти не тільки з закріпленими за ним клієнтами, а й з покупцями колег, якщо ті відсутні в офісі.

Надавати інформаційну підтримку всім клієнтам.

Здійснювати інформування клієнтів по всіх змінах в компанії – акціям, асортименту продукції, цінах на неї та надходжень на склад.

Остаточно погоджувати з покупцями ціну кожної продукції, дату відвантаження і можливий спосіб доставки.

Передати всі складені заявки на доставку до відділу логістики.

Брати участь в розробці проектів і їх реалізації, які пов’язані з роботою відділу оптових продажів.

Крім цього, до функціональних обов’язків менеджера з продажу входить взаємодія з підрозділами компанії, ведення поточної та звітної документації, участь в робочих нарадах. Так само менеджер повинен обов’язково стежити за тим, щоб дані про клієнтів в комп’ютерній базі були актуальними.

Крім іншого, менеджер з продажу повинен обов’язково контролювати всі свої відвантаження товару, а так само стежити за фінансовою дисципліною клієнтів, щоб вони не забували вчасно оплачувати товар.

До речі, менеджер з оптових продажів обов’язки виконує трохи інші, ніж менеджер відділу продажів, тому їх варто розглядати в окремій темі, як і обов’язки помічника менеджера з продажу, які так само мають свою специфіку роботи.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Коментарів: 1
  1. Iryna

    Менеджер з продажу повинен продавати, продавати і ще раз продавати!

Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: