Поліграф (детектор брехні) при підборі кадрів.

детектор брехні при влаштуванні на роботу

Поліграф часто називають детектором брехні, хоча така назва є не точною. Поліграф є комп’ютер з вбудованим спеціалізованим ПО і спеціальним комплектом датчиків, завдяки яким фахівець може перевірити наскільки правдива інформація випробуваної особи.


У наш час все більше виникає розмов про те, що тестування поліграфом може стати обов’язковою умовою під час прийому людини на високооплачувану посаду. Завдяки такій методиці роботодавець може знайти здобувача, а також ближче пізнати співробітника компанії і мінімізувати ризик.

Виходячи із законодавства, перевірку на поліграфі можна виконувати тільки на добровільній основі з підтверджуючим письмовою згодою особи, яка буде перевірятися.

Застосування поліграфа

Перевірка детектором брехні – це процедура, яка проводиться для оцінки достовірних даних опитуваної особи. Тому вся сутність методу детекції брехні полягає в тому, що пристрій спостерігає за фізіологічними і психологічними реакціями людини під час конкретної відповіді на попередньо поставлене запитання.

Мета тестування – отримання інформації з людської пам’яті, а саме здійснювала вона певний вчинок чи ні. У разі, якщо здійснювала, то інформація обов’язково зберігається в пам’яті. Завданням фахівця є з’ясувати є в пам’яті обстежуваної особи інформація про вчинок чи ні. Коли опитуваний хоче приховати дані, то його організм піддається стресу. Саме тому поліграф є таким ефективним, адже людина розуміє, що її можуть викрити. Завдяки цьому збільшується точність достовірності результатів.

До головних переваг перевірки кадрів із застосуванням поліграфа можна віднести:

– Швидке отримання даних, які цікавлять роботодавця з мінімальними втратами (матеріальними і людськими);
– Отримання точних відомостей;
– Отримання детальної інформації про претендентів і кандидатів;
– Маловитратна, якісна і швидка система для підбору кадрів, а також перевірка профнепридатність.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: