Посадова інструкція.

Посадова інструкція

Одним з важливим документом для будь-якого працівника є посадова інструкція. Це своєрідний посадовий документ, який фіксує професійні обов’язки, повноваження, права та правила професійної діяльності фахівця, що займає конкретну посаду. Посадова інструкція – це важливий і необхідний документ будь-якого фахівця, який завжди повинен знаходиться під рукою.


Особливості посадової інструкції

Наявність посадової інструкції є обов’язковим у кожного працівника на підприємстві чи організації. Більш того, кожен фахівець повинен бути особисто ознайомлений з діловим папером і мати його при собі. Такий документ розробляється начальником відділу або керівником підрозділу, для кожного підлеглого окремо. Існує кілька примірників інструкції: у відділі кадрів, у керівника, у працівника. В основному, структура такого документа вільна, але обов’язковими є такі розділи:

  • загальні положення про посаду (назва посади, відділу, підпорядкованість, категорія персоналу, особливості роботи і розклад, перелік нормативних актів для керівництва в роботі),
  • завдання та функції (основні завдання, інструменти роботи, місце роботи),
  • обов’язки (правила, які працівник повинен дотримуватися при виконанні професійної діяльності),
  • права (ряд прав фахівця для вирішення робочих питань, труднощів),
  • відповідальність (наслідки нехтування виконання професійних обов’язків),
  • взаємозв’язок (відділи, підрозділи, з якими фахівець зобов’язаний взаємодіяти для виконання своєї роботи).

Значення документа

Посадова інструкція відіграє основну роль у врегулюванні відносин між директором і начальником відділу, керівником підрозділу і працівником. Такий документ здатний розумно розподілити відповідальність між співробітниками, закріпивши кожного за окремою часткою обов’язків. Маючи посадову інструкцію, начальник завжди може зажадати у працівника звіту про виконувану роботу, іншими словами проконтролювати виконання обов’язків.

У свою чергу фахівець може захистити себе від виконання зайвих обов’язків, які за ним не закріплені. Наявність інструкції підвищує відповідальність кожного фахівця за якість і кількість виконуваної роботи.

Посадова інструкція – один з основних посадових документів будь-якого працівника, який повинен завжди знаходиться у фахівця під рукою.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: