Причини високої плинності кадрів.

плнність кадрів

Управлінці повинні знати, що вони несуть пряму відповідальність за свою команду. І мова йде не тільки про підзвітність керівництву, виконанні завдань або дотриманні термінів, але ще і про плинності кадрів.


Реальність така, що люди рідко звільняються з хорошої роботи з соціальними гарантіями і гідною заробітною платою. Але якщо всі ці норми дотримані, а персонал довго не затримується, то причина не в людях, а в управлінні, тобто в вас. Ми пропонуємо ознайомитися з п’ятьма основними причинами плинності кадрів.

Вигорання

Перевтома – це не жарт. Постійна робота в режимі багатозадачності, напруга, пропуски кава-брейків, зайнятість в обідній час – все це виливається в нервозність, складні стосунки в сім’ї і безсонні ночі. Уявіть собі сім’ю, в якій один з подружжя вічно незадоволений, роздратований і дозволяє собі образливі висловлювання на адресу партнера. Чи довго така сім’я протримається? Розлучення – справа часу. І якщо ще подружжя може протягнути в такому режимі кілька років (діти, спільне майно, спогади про минулі радощі), то з небажаною і напруженою роботою розлучитися набагато простіше.

Ви не просто втрачаєте співробітника, ви втрачаєте продуктивність інших працівників, які працюють в тому ж графіку і так само хотіли б знайти рішення своєї проблеми. Вчені Стенфордського університету довели неможливість працювати тривалий час на піку зусиль. Якщо говорити мовою цифр, то 60-годинний робочий тиждень на дві третини, менше продуктивний, ніж тиждень з 40 робочих годин. Працювати довше і працювати краще – не одне і те ж. Запам’ятайте це.

Управління наосліп

Традиційно співробітника розглядають як ломового коня, який повинен орати в обмін на корм і короткий відпочинок. Такі управлінці жорстоко помиляються, вже давно минули ті часи, коли людям від роботи потрібні були виключно гроші.

Ви вже втратили своїх кращих співробітників, без надії найняти таких же фахівців, адже вони не мовчали весь цей час, а створювали негативну репутацію вашої компанії. Коли до них йшли за порадою: а чи варто найматися в компанію, де вони раніше працювали? – Можете бути впевнені, що відгуки про вас були не втішними.

Люди не коні, не корови, і не вівці. Якщо так вже подобається говорити мовою порівнянь, то працівники схожі на собак. Вони можуть бути віддані, поки відчувають любов, ласку, поки є віддача. Якщо ж всього цього немає, то вони достатньо розумні, щоб зрозуміти, що в іншому місці може бути краще і цілком здатні “прив’язатися” до нового “господаря”.

Вихід із ситуації – індивідуальний підхід і мотивація. Всі люди різні і у всіх свої натхненники: для одних це гроші, для інших – підвищення по службі, а треті раді мотатися по відрядженнях. Іноді найкраща нагорода – несподіваний оплачуваний вихідний або відпустку за рахунок компанії. Придивляйтеся і шукайте точки доступу.

Різниця між обіцянками і реальністю

На жаль, бізнес грішить тим, що дає обіцянки і не виконує їх. Часто-густо нам обіцяють безкоштовну доставку, але виявляється, що тільки в певному районі або на певну суму замовлення; запевняють, що зателефонують протягом 15 хвилин, але дзвінка можна чекати годинами і т.д. і т.п. І якщо великі угоди ще хоч якось захищені, то співробітники всередині компаній виявляються за пріоритетом на самому останньому місці.

Один раз не стримаєте слово – і більше вам не довірятимуть. Кілька разів обманете, і люди від вас підуть. Найпростіша порада – не обіцяйте. А якщо пообіцяли і порушили – вибачитеся, визнайте свою провину і постарайтеся загладити ситуацію. Такі вчинки зазвичай підкуповують.

Кадрові призначення поза принципу кваліфікації

Люди визнають над собою тільки того менеджера, який перевершує їх по кваліфікації і досвіду. Не можна підвищувати людини на посаді тільки тому, що він давно працює в компанії (при цьому його показники досить посередні), тому що він щоранку робить всім чай, купує пончики або просто хороший хлопець (або чийсь син).

Підвищення по службі – це визнання заслуг. В його основі має лежати кваліфікація співробітника, внесок в розвиток компанії і особистісні якості. Тільки так і в такій послідовності.

Незацікавленість в співробітника

Кожна людина хоче, щоб її поважали і цінували як професіонала. Якщо співробітник постійно чує: “Якщо вам щось не подобається, ви знаєте, де вихід”, – будьте впевнені, що в недалекому майбутньому він все-таки через ці двері вийде. І не поодинці, тому що якщо ви є некоректними з одним, то і інших поважаєте не більше. Деякі віддадуть перевагу піти до того, як їм покажуть на двері або висловлять щось образливе.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: