Професія фінансист. Хто такий фінансист, опис професії.

фінансист

Фінансист – це людина, яка відмінно розбирається в тенденціях фінансових ринків, вміє грамотно прогнозувати зміни і успішно вкладати гроші в різні проекти, аналізувати ризики. Він затребуваний не тільки на великих виробництвах і в невеликих фірмах, але і у приватних осіб. Наприклад, останнім часом фінансисти нерідко стають особистими консультантами тих людей, які торгують на фондових і валютних біржах.


Професійні якості фінансиста

Основна якість, без якої фінансист ніколи не стане успішним – гострий аналітичний розум. Він допоможе приймати правильні рішення в екстремальних ситуаціях, коли потрібно зіставити минулий досвід з нинішнім станом речей. Спеціаліст з фінансів повинен вміти робити висновки з найменших змін, які відбуваються в світі економіки і політики.

Фінансист повинен бути всебічно розвиненим і постійно «годувати» свій інтелект: цікавитися подіями в світі і аналізувати їх, розбиратися в політичних течіях і нюансах законодавства.

Уміння якісно прогнозувати ситуацію – невід’ємна якість хорошого фахівця. Дуже часто робота фінансиста пов’язана саме з необхідністю спрогнозувати, як себе поведе той чи інший актив через час, чи є у нього потенціал.

Необхідно також бути комунікабельним і вміти отримувати інформацію від інших людей, працювати в команді. Хороший фінансист повинен до дрібниць розуміти специфіку роботи підприємства, в якому він працює, знати всі нюанси.

Ризики і підводні камені професії

Ті, хто наймає на роботу фінансиста, фактично довіряють йому гроші і долю всієї компанії. Тому працювати потрібно дуже обережно: до дрібниць розраховувати можливі ризики і вкладати кошти тільки в ті проекти, які гарантовано принесуть хороший дохід. Втрата грошей через неправильну консультації або прогноз чревата не тільки звільненням, а й матеріальною відповідальністю.

З іншого боку, фінансист не повинен перешкоджати розвитку компанії, гальмувати її зростання. Зайва обережність у справах хороша до певної межі – поки не починає заважати рухатися далі. Тому фахівець повинен в якійсь мірі вміти ризикувати, однак йти тільки на розумний і виправданий ризик. Управління коштами інших людей – це дуже відповідальна і непроста задача.

Де працюють фінансисти

Дана спеціальність досить багатогранна. Фінансист може побудувати кар’єру і на державному підприємстві або службі, і в приватній компанії, і працюючи «на себе», наприклад, на міжнародному валютному ринку.

Грамотний фахівець завжди реалізує себе в таких напрямках як бухгалтерія, аудит, інвестиції, фінансовий менеджмент. При цьому фінансисти можуть розраховувати на гідну оплату праці навіть на самому початку свого трудового шляху.

Як стати фінансистом

Для того щоб отримати дану професію, абітурієнту необхідно закінчити один з економічних ВНЗ. Спеціальність може бути різноманітною, наприклад: «Фінанси і кредит», «Економіка підприємства», «Облік і аудит», «Банківська справа».

Хорошу підготовку по даному напрямку можуть запропонувати і закордонні ВНЗ, тому багато фінансистів здобувають освіту або проходять практику за кордоном.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: