Професія “HR-менеджер”

Професія HR-менеджер

На Заході їх називають HR manager (HR розшифровується як human resourses, “людські ресурси”), від чого пішла назва посади “ейчар” (HR-р). І хоча менеджерів по персоналу прийнято вважати гравцями другого плану, саме від них багато в чому залежить атмосфера в колективі і прибуток компанії.


Яким повинен бути менеджер по персоналу?

По-перше, йому повинно бути легко з людьми. Людям, у свою чергу, повинно бути легко з ним. Спілкування не повинно бути тягарем, оскільки розмовляти доведеться багато. Співробітників потрібно вміти вислухати, оцінити особливості їхньої поведінки, зуміти спрогнозувати професійну успішність, іноді порадити щось і налаштувати на успіх.

По-друге, ці фахівці повинні бути і хорошими управлінцями. Оскільки персоналом потрібно управляти, приймати рішення, за якими буде будуватися внутрішнє життя компанії.

По-третє, цей фахівець повиненбути професійно мобільним і постійно займатися саморозвитком. У менеджера з персоналу широке коло обов’язків: він не тільки читає анкети претендентів і проводить конкурсний відбір, але і займається атестацією персоналу, організацією тренінгів і курсів підвищення кваліфікації. Коли відправити колектив на тімбілдінг, яку мотивацію краще використовувати, як зберегти в команді творчу і позитивну атмосферу – все це прямі обов’язки професійного HR-менеджера.

При всьому різноманітті вимог до професіоналізму HR-менеджерів слід зазначити постійний розвиток цієї професійної групи. На сьогоднішній день існує професійне співтовариство: є сайти і форуми, спеціалізовані журнали, в ВУЗах ведеться професійна підготовка цих фахівців, активно розвивається наукова діяльність в цій галузі. Все це є ознаками популярності і затребуваності цієї професії. В цілому треба відзначити, що у людей цієї професії завжди є робота. Поки існує ринок праці, поки народжуються і вмирають компанії, банки, холдинги – “ейчари” будуть потрібні всім. 

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: