Професія інкасатор.

profesiya-inkasator

Інкасатор займається інкасацією і доставкою грошей та інших матеріальних цінностей з організацій в банк, а також доставкою готівки з банку в організації. Професія інкасатора складна і відповідальна, вимагає певних навичок і якостей від здобувача. Але при цьому спеціальність інкасатора користується високим попитом у роботодавців, вона дає можливість підвищити свої навички володіння зброєю і фізичну підготовку, а також дозволяє отримати дозвіл на носіння зброї.


Місця роботи

Посада інкасатора затребувана в державній службі інкасації, приватних охоронних підприємствах, спеціальних службах комерційних банків, в кредитних некомерційних організаціях.

Історія професії

У ті часи, коли купюри ще не були в ходу і основними грошовими одиницями були золоті і срібні монети, гроші перевозили у великих кованих скринях. Торгові каравани купців, що везуть при собі великі суми грошей, супроводжували добре озброєні охоронці, на чолі яких завжди їхав довірений представник з самої багатої купецької сім’ї.

Надалі обов’язки інкасаторів виконували звичайні поліцейські. І тільки якихось 25-30 років робота інкасатора стала окремою професією.

Обов’язки інкасатора

Ось основний перелік того, що робить інкасатор на своєму робочому місці:

  • Доставка готівки та цінностей в організації з банку і навпаки.
  • Перевірка і упаковка цінностей спільно з касовим працівником.
  • Перевірка правильності заповнення супровідної фінансової документації.
  • Забезпечення безпеки цінностей на всьому маршруті проходження.

Посадові обов’язки інкасатора можуть дещо відрізнятися в залежності від специфіки установи і об’єктів інкасації.

Вимоги до інкасатору

Оскільки специфіка роботи передбачає матеріальну відповідальність, основні вимоги до інкасатора пред’являються наступні:

  • Відсутність судимостей, шкідливих звичок, сумнівних фактів в біографії.
  • Служба в армії або МВС, часто – досвід роботи в охоронних структурах.
  • Витривалість, хороша фізична підготовка, готовність до фізичних навантажень.
  • Уважність, хороша швидкість реакції.
  • Підготовка на спецкурсах з отриманням свідоцтва.
  • Водійське посвідчення категорії В (часто роботодавці пропонують претенденту поєднання функцій інкасатора і водія).

Крім того, що входить в обов’язки інкасатора в обов’язковому порядку, окремі працедавці можуть пред’являти власні вимоги – наявність бухгалтерської освіти, або наявність власної травматичної зброї.

Як стати інкасатором

Як правило, для того, щоб грамотно виконувати функції інкасатора, якась особлива вища освіта не потрібна. Влаштуватися на роботу інкасатором цілком можуть люди з середньою освітою, але при цьому пройшли службу в армії і мають «чисту» біографію. Однак перед тим, як стати інкасатором, все одно доведеться пройти спеціальне навчання і отримати ліцензію приватного охоронця. Часто плюсом для здобувача є військова, юридична або спортивна освіта.

Ризики професії

Посада інкасатора пов’язана з ризиком для життя і є фізично важкою роботою. До того ж робота складна психологічно – постійно мати на руках великі суми готівки і вогнепальну зброю можуть не всі. Тому з інкасаторами постійно працюють кваліфіковані психологи.

Зарплата інкасатора

Заробітна плата інкасатора залежить від досвіду роботи співробітника і специфіки компанії, в якій він працює. Зазвичай вона коливається в межах 8-15 тисяч грн. Часто те, скільки отримує інкасатор, залежить від його обов’язків і кількості організацій, в які слід приїжджати для інкасації. Крім окладу деякі роботодавці пропонують співробітникам додаткові бонуси.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: