Професія касир.

професія касир

Затребуваність професії касира на ринку праці дуже висока. Цей фахівець працює з грошовими коштами, цінними паперами і документами. В обов’язки касира входить оформлення документації, ведення касової книги, здійснення прийому, видачі, обліку і зберігання готівки, чеків і т.п. Крім цього представник цієї професії повинен вміти працювати з електронними грошима і з пластиковими картами.


Робота касира дуже відповідальна. Будь-які маніпуляції з грошима вимагають бути гранично уважним і акуратним, так як помилка може призвести до великих неприємностей як для підприємства, на якому працює фахівець цієї професії, так і для нього самого. Також він повинен мати чимало терпіння, щоб обслуговувати і консультувати клієнтів.

Сьогодні з’явилася величезна кількість всіляких електронних систем і різних терміналів. Але незважаючи на це, без фахівців в області прийому та видачі цінних паперів, грошових коштів та управління касою неможливо уявити собі жодне торгове підприємство і жодну сферу послуг. В цьому і полягає особливість професії касира. Залежно від місця роботи і її специфіки, можна виділити:

Касира-операціоніста. Ця людина працює в банку. Касир перший, з ким зустрічається клієнт, який вирішив покласти або зняти гроші з рахунку, оформити кредит і т.п. Саме він контролює стан рахунку клієнтів, вносить необхідні зміни в базу даних при роботі з грошовими коштами;

Контролер-касир. Даного роду фахівець працює безпосередньо з касовими апаратами, за допомогою яких проводить розрахунок з покупцями в магазині, якщо мова йде про сферу торгівлі. У транспортних підприємствах касир оформляє і продає квитки, проїзні документи або абонементи. Працюючи в обмінному пункті валют, він перевіряє банкноти на справжність і здійснює обмін однієї валюти на іншу. Спеціаліст контролює видаткові матеріали, в тому числі і касові стрічки в апараті;

Бухгалтер касир. Щоб стати таким фахівцем, необхідно знати порядок ведення касових операцій, вміти визначати справжність грошових знаків, працювати з банківськими картами. Такі касири сьогодні дуже затребувані, тому що здатні вести облік в будь-якій організації. Така робота передбачає наявність знань про правила прийому, видачі, обліку, зберігання документів і цінних паперів, складанні касової звітності, ведення касової книги і т.п.

Крім перерахованих вище спеціалізацій, можна виділити адміністратора-касира, працівників балетних кас, валютних касирів, продавців-касирів, касирів-барменів і т.п.

Більшість фахівців, особливо працюючих в банках, отримують досить високу зарплату. Це можна віднести до плюсів професії касира. Мінусами цієї спеціальності є монотонність роботи, стреси і непередбачені екстремальні ситуації, пов’язані з нальотами грабіжників.

Особисті якості касира

Так як часто касир є обличчям компанії, то йому слід бути ввічливим, привітним і доброзичливим. Він повинен вміти доступно і чітко підносити необхідну інформацію клієнтам, тому людям з гарною дикцією буде набагато легше працювати.

Людина з професією касира зобов’язаний бути відповідальним, уважним, посидючим. Щоб стати хорошим фахівцем, треба займатися самоосвітою, швидко навчатися і вміти працювати в команді.

Освіта (Що потрібно знати?)

Касиру необхідно знати математику, мати навички користування ПК та освоїти деякі комп’ютерні програми. Крім вміння працювати на касовому апараті, фахівець повинен вміти поводитися зі сканером штрих-коду, ультрафіолетовим детектором, калькулятором та іншою технікою.

Щоб отримати професію касира, не обов’язково мати вищу освіту. Для роботи в деяких компаніях досить закінчити професійне училище, коледж або відвідати курси касирів.

Місце роботи та кар’єра

Представників цієї професії обов’язково зустрічаються в магазині, в театрі, в розважальних центрах, на автозаправках і т.п. Вони працюють і в банках, і в страхових компаніях, і в букмекерських конторах.

Якісно виконуючи свою роботу, можна піднятися по кар’єрних сходах і стати наприклад, старшим касиром. Ця людина управляє усіма касами в компанії і бере участь у врегулюванні конфліктів та вирішенні спірних питань з клієнтами. Для того, щоб зарплата була більшою, касир може виконувати і додаткові обов’язки бухгалтера, інкасатора і ін.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: