Професія комірник.

професія комірник

Комірник займається організацією, прийомом, зберіганням і видачею різних матеріальних цінностей на складі. Він повинен вести постійний облік переміщення товару, стежити за правильністю оформлення заявок на ввезення і вивезення продукції. Необхідно також регулярно проводити інвентаризацію товару і виявляти його недостачу, визначати дефекти матеріалів і робити його списання.


Історія професії

Необхідність в посаді комірника виникла зі збільшенням обсягів продажів товарів у великих торгових компаніях і збільшення складських приміщень, де необхідно вести своєчасних облік матеріальної продукції. Сьогодні облік товарів на складі не обходиться без використання обчислювальної техніки, тому хороший комірник повинен вміти користуватися комп’ютером.

Соціальна значущість професії в суспільстві

Професія комірника найбільш поширена і затребувана в сфері торгівлі та оптових поставок різної продукції, де необхідно вести постійний контроль зберігання майна, облік товарів і його подальше транспортування. Жодне сучасне велике підприємство, яке має свої складські приміщення для зберігання товару, не обходиться без грамотного комірника.

Масовість і унікальність професії

Для роботи комірником необхідно досконало знати організацію складського господарства, порядок і умови прийому, видачі і зберігання складованого товару, а також знати техніку безпеки. Майже на всіх сучасних підприємствах для ведення обліку на складі використовується комп’ютер і спеціалізоване програмне забезпечення, тому необхідно також впевнено володіти комп’ютером.

Комірник повинен бути акуратним, уважним і працьовитим в своїй роботі, а також вміти працювати в колективі. Ведення обліку матеріальних цінностей – робота відповідальна і добре оплачувана, тому грамотні комірники мають хороші перспективи для подальшого кар’єрного зростання.

Ризики професії

Діяльність комірника виконується як за вказівками керівництва, так і самостійно. Працює комірник з матеріальними товарами, тому відповідає за збереження майна і несе повну матеріальну відповідальність. У роботі комірник може користуватися різними ручним або механічним вимірювальним обладнанням.

Де отримати професію

Для того щоб отримати роботу за фахом комірника, потрібна освіта не нижче середньої, бажано середня спеціальна освіта в сфері адміністративно-господарської діяльності. Практично скрізь також потрібні початкові навички володіння комп’ютером та програмами для ведення складського обліку в електронному вигляді.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: