Професія менеджер по закупкам.

profesiya-menedzher-po-zakupkam

Менеджер по закупкам (він же закупівельник) – фахівець, який займається закупівлею товарів у постачальників на найбільш вигідних для його компанії умовах. Ця професія ще порівняно молода, а тому є дефіцит хороших фахівців, що володіють необхідними знаннями та навичками. Багато компаній, що відкривають вакансію менеджера з постачання, віддають перевагу молодим фахівцям, так як вони швидше засвоюють нову інформацію і підлаштовуються під зміни сучасного ринку.


Найбільше професія менеджера зі закупівель підійде людям з аналітичним складом розуму, високим рівнем комунікабельності і досвідом роботи в торгівлі або логістиці.

Місця роботи

Посада менеджера по закупкам затребувана в різних торгових і виробничих компаніях.

Обов’язки менеджера по закупкам

Функції менеджера по закупівлям в різних організаціях можуть істотно відрізнятися. Багато що залежить від того, якими товарами торгує компанія, чи можна спрогнозувати заздалегідь їх витрата, а також від того, наскільки легко знайти відповідних постачальників.

І все ж, скласти уявлення про те, чим займається менеджер із закупівель, можна, вивчивши його головні посадові обов’язки:

  • Контроль наявності товару на складі і своєчасне поповнення запасів.
  • Вибір кращих постачальників і цінових пропозицій.
  • Ведення переговорів з постачальниками.
  • Контроль руху вантажів і термінів відвантаження товару.
  • Контроль якості продукції.

Іноді в обов’язки менеджера з постачання входить ведення супровідної документації, а також робота з митницею і зарубіжними постачальниками.

Вимоги до менеджера із закупівель:

Вища освіта.
Вміння вести переговори.
Уміння працювати з величезними обсягами інформації.
Розуміння усього логістичного ланцюжка.
Знання цивільного і комерційного права.
Уміння працювати з договорами купівлі-продажу.
Знання методів і стратегій ціноутворення.
Знання ПК.

Додаткові вимоги до менеджера з постачання:

Знання англійської мови (в разі співпраці із закордонними компаніями).
Знання роботи митниці.

Як стати менеджером із закупівель

Спеціалізованої освіти для менеджера зі закупівель немає. Як правило, компанія-роботодавець вимагає вищу освіту, близьку до сфери її діяльності (технічну, будівельну і т.п.). У той же час є безліч спеціалізованих курсів, семінарів і тренінгів, відвідування яких дуже бажано. Вони дозволяють краще орієнтуватися в професії і вигідно виділяють фахівця на тлі колег, які ігнорують дані заходи.

Зарплата менеджера із закупівель

Заробітна плата менеджера зі закупівель варіюється від 6000 до 12000 грн на місяць. Оклад даного фахівця багато в чому залежить від його досвіду роботи і доступності тих товарів, з якими він працює, тому іноді зустрічаються зарплати і вище зазначеного діапазону. Середня зарплата менеджера зі закупівель становить 8000 грн на місяць.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: