Професія PR-менеджер.

PR-менеджер

Виготовити якісний продукт, надати корисну послугу, запустити новий бренд – сучасні компанії розуміють, що в умовах жорсткої конкуренції на ринку тільки цього вже недостатньо. Незалежно від того, говоримо ми про амбітний стартап або підприємство зі світовим ім’ям, незаперечним умовою успіху є постійна підтримка контакту з цільовою аудиторією. Керівники, власники бізнесів, артисти і політики – все це розуміють. Тому звертаються до послуг фахівців зі зв’язків з громадськістю – PR-менеджерам, або просто – піарникам.


Професія PR-менеджера

PR-менеджер – це фахівець, що налагоджує комунікацію між компанією або людиною і аудиторією, цілеспрямовано працює над формуванням громадської думки. В деякій мірі це «обличчя» компанії, співробітник, який створює інформаційні приводи, готує новини про активність організації і доносить інформацію до цільової аудиторії за допомогою ЗМІ та інших комунікаційних каналів, продумує стратегії просування бренду або особистості. Часто це людина, що впливає на стиль роботи компанії.

Переймаючись питанням про те, як стати PR-менеджером, слід пам’ятати, що, при всій важливості професійних навичок, на перший план тут виходять гнучкі навички (англ. Soft skills): дипломатичність і вміння успішно спілкуватися з людьми, активна життєва позиція і знання в сфері психології, соціології, стресостійкість та багато іншого.

 Обов’язки PR-менеджера

Послуги піар-фахівців потрібні фактично кожній компанії. Без подібних співробітників не обходяться ні бізнес-структури, ні команди акторів, музикантів, політиків. Професія PR-менеджера має на увазі виконання ряду обов’язків. В тому числі, йому доведеться займатися розробкою концепції піар-стратегії компанії, бренду, особистості. Також піарники складають план PR-активності для просування бренду на ринку, формують бюджет, необхідний для реалізації плану PR-активності.

До функцій відноситься постійний аналіз роботи втілювалася стратегії. Головна мета – формування позитивного іміджу компанії, бренду, особистості у громадськості і цільової аудиторії шляхом цілеспрямованих дій. Для цього фахівець з піару формує інформаційні приводи, пише і поширює новини, статті, прес-релізи, що інформують про діяльність компанії або людини. Також він займається організацією прес-конференцій, іміджевих заходів, керує розробкою та виготовленням рекламної продукції.

Вимоги до PR-фахівця

Якщо ви задумалися про те, як стати PR-менеджером, зверніть увагу на вимоги, які звичайно пред’являються до фахівців сфери public relations:

 • вища освіта, досвід роботи в сфері реклами, журналістики, маркетингу, часто – психології, соціології, інших гуманітарних напрямків;
 • грамотна усна і письмова мова, представницький зовнішній вигляд;
 • навички написання матеріалів – статей, новин, інтерв’ю та ін .;
 • знання іноземних мов;
 • комунікабельність, гнучкість в спілкуванні;
 • організаторські здібності, лідерські якості допоможуть краще реалізувати себе в професії.

Необхідні знання для PR-менеджера

Щоб стати успішним PR-менеджером, ефективно виконують свої обов’язки, потрібно перш за все добре орієнтуватися в сфері, де працює підприємство чи організація, розуміти основні цілі організації, чітко формулювати ідею бренду. Широке коло знайомств, «виходи» на ЗМІ дуже допоможуть у роботі. Крім того, корисно знати:

 • основи економіки, маркетингу, юриспруденції;
 • базові інструменти PR;
 • методи визначення цільової аудиторії;
 • структуру, функції, формат засобів масової інформації;
 • ефективні способи донесення інформації про компанії, бренд, людину.

Де вчать, як стати піарником

Професія PR-менеджер стає все більш популярною і затребуваною, тому більшість вузів економічного спрямування готують фахівців зі зв’язків з громадськістю. Спеціальність «піар-менеджер» можна також отримати в інститутах журналістики.

Як стати PR-менеджером, якщо отримання вищої освіти для вас з певних причин неактуально? Пошукайте курси, лекторії, тренінги, які проводяться визнаними професіоналами галузі. Подібні курси допоможуть за кілька тижнів напрацювати істотну теоретичну базу, запропонують практичну частину. Для самоосвіти підійдуть книги, посібники, які допомагають, за умови наявних базових навичок і відповідних особистих якостей, стати успішним піар менеджером.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: