Розповсюджені питання на співбесіді.

Типові питання на співбесіді

Збираєтеся на співбесіду? А чи знаєте Ви, що є кілька стандартних запитань, які роботодавці в усьому світі обов’язково ставлять претендентам?


1. Розкажіть щось про себе?

Почувши на співбесіді це питання, знайте воно не має під собою ніякої прихованого підґрунтя. Слово «щось» дуже загальне, тому кандидати часто губляться при відповіді на це питання. Взагалі-то, рекрутери просять здобувачів розповісти щось про себе не тому, що хочуть ближче познайомитися з ними. Насправді, мета даного питання полягає в тому, щоб перевірити вміння кандидата красиво презентувати себе як професіонала.

Як відповідати на це питання? Перш за все, відповідайте на це питання впевнено і без довгих розмірковувань. Для цього заздалегідь подумайте і вивчіть хороший варіант відповіді.

Не варто розповідати про свої заслуги у професійній сфері, адже про це начальник уже прочитав у вашому резюме. Краще опишіть свої найкращі особистісні характеристики, поділіться з інтерв’юером деякими моментами з минулого, які мають пряме відношення до посади, на яку Ви претендуєте (розкажіть, де Ви вчилися, чому обрали саме цю професійну сферу, і так далі).

2. Який у Вас головний недолік?

Звичайно, розумна людина не відповісти на таке питання на співбесіді абсолютно чесно. І роботодавець це усвідомлює. У чому тоді сенс питати таке у кандидата? А в тому, щоб дізнатися, наскільки добре він справляється з власними недоліками, як ставитися до своїх помилок.

Що відповісти на дане питання? Ні в якому разі не віджартовуйтесь репліками типу: «я завзятий трудоголік» або «страждаю зайвим перфекціонізмом». Дайте рекрутеру серйозну відповідь. Так, наприклад, зізнайтеся, що Вам важко виконувати робочі завдання в стресових ситуаціях, або що Ви боїтеся виступати перед публікою. Однак повідавши таке інтерв’юеру, відразу ж додайте, що цей недолік не погіршує Ваш професіоналізм, адже Ви вмієте швидко брати себе в руки і справлятися з власними слабкостями.

3. Як Ви уявляєте своє життя через пару років (п’ять, десять, двадцять …)?

Таке питання на співбесіді задається менеджерами з персоналу для того, щоб дізнатися, на скільки кандидат хоче будувати кар’єру в компанії, чи буде він дійсно активним і відданим співробітником.

Яку відповідь слід дати на представлене питання? Просто розкажіть про свої достоїнства і амбіції, за допомогою яких Ви збираєтеся будувати кар’єру в даній компанії, щоб через кілька років зайняти вищу посаду.

4. Чому Ви бажаєте працювати саме в нашій компанії?

Здавалося б, відповідь на дане питання очевидна. Чому ж роботодавці взагалі про це запитують? Ні, зовсім не для того, щоб почути дифірамби і всебічну похвалу. А для того, щоб просто вивести кандидата з себе таким безглуздим питанням і перевірити, наскільки добре він уміє стримувати свої емоції. А ще для того, щоб визначити рівень його дотепності. Адже справжній професіонал знайде хорошу відповідь на будь-яке, навіть на саме безглузде питання.

Як відповідати? Не розхвалюйте компанію, а зробіть акцент на тому, що саме мотивувало Вас на роботу. Якщо людини привернула висока заробітна плата, то це, швидше за все, розчарує рекрутера. Більшості роботодавців потрібні співробітники, яких цікавлять самореалізація, кар’єрний ріст. Адже саме такі люди будуть зацікавлені в просуванні компанії, а тому будуть працювати більш ефективно.

5. Розкажіть про свої хобі та захоплення?

Очевидно, що таке питання, поставлене на співбесіді, не має прямого відношення до професіоналізму кандидата. У чому ж тоді його сенс? А в тому, що несерйозність подібних питань допомагає провокувати у претендентів необдумані відповіді, які допомагають рекрутеру скласти найбільш правдивий образ про його особистість і характер.

Як відповідати? Відповідайте на це питання правдиво. Розкажіть рекрутеру про те, що Вам подобається робити у вільний від роботи час. Якщо Вам подобається спорт, тоді обов’язково згадайте про це. Адже сучасним роботодавцям подобаються співробітники, які стежать за своїм здоров’ям.

6. Що стало причиною Вашого звільнення з попередньої роботи?

Відповідь на це питання допоможе роботодавцю спрогнозувати, яким буде ставлення кандидата до нього в майбутньому.

Яку ж назвати причину звільнення з попереднього місця праці? Придумайте будь-яку причину, тільки пам’ятайте, що вона не повинна видавати такі факти, як Вашу недостатню кваліфікація або негативне ставлення до колишнього роботодавця або співробітників. Найкраще в цій ситуації сказати, що минула робота не надавала Вам можливості по максимуму задовольнити свої кар’єрні плани та амбіції.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: