Що потрібно знати при офіційному працевлаштуванні?

фіційне працевлаштування

Найчастіше при працевлаштуванні багато претендентів, втомлені від тривалого пошуку роботи, погоджуються на абсолютно будь-які умови, що пропонуються роботодавцями, аби отримати заповітне робоче місце. При цьому, абсолютно не звертаючи уваги на той факт, що ними не були підписані необхідні документи, і всі домовленості з роботодавцем проходять в усній формі.


Ні для кого не секрет, що деякі роботодавці навмисно нехтують правилами офіційного оформлення працівників. Найчастіше такі порушення фіксуються в сфері торгівлі, у сфері надання послуг населенню, охоронними організаціям і будівельними компаніями.

А ось експерти рекрутингових компаній переконані, що таке можливо, в першу чергу, через незнання працівниками своїх прав і законів. Багато претендентів зовсім не мають уявлення про правильний порядок проведення процесу офіційного працевлаштування, через що згодом і потрапляють в такі негативні ситуації, як неофіційне працевлаштування.

Для того щоб не стати обдуреним, а робота приносила тільки позитивний результат, необхідно обов’язково мати той мінімальний багаж знань, який дозволить адекватно розцінити правомірність дій роботодавця, і в разі необхідності, вчасно відмовитися від надання своїх послуг як найманого працівника.

Згідно з чинним законодавством, всі взаємовідносини між працівником і роботодавцем регулюються трудовим договором, в якому чітко повинні бути прописані права та обов’язки сторін. Саме цей документ при виникненні будь-яких спорів, дозволить вирішити проблему в правовому полі. Що ж стосується самого документа, то за винятком деяких випадків, він складається виключно в письмовій формі

Працівник для працевлаштування повинен надати до відділу кадрів паспорт, трудову книжку, документ про освіту, документ про стан здоров’я (в тому випадку якщо це передбаченому законом). Після надання перерахованих документів пишеться заяви про прийом на роботу. На цій заяві проставляються візи уповноважених посадових осіб і резолюція власника або керівника.

Трудова книжкаНаступним етапом йде оформлення наказу або розпорядження про прийом на роботу. Далі обов’язкове ознайомлення під розпис працівника з цим наказом і внесення запису в трудову книжку.

Також слід знати, що перш ніж приступити до виконання своїх обов’язків за укладеним договором, роботодавець зобов’язаний роз’яснити працівникові про його права та обов’язки на робочому місці. Ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку, провести вступний інструктаж з техніки безпеки і пожежної охорони, надати робоче місце з усіма необхідними засобами для виконання поставлених завдань.

До того ж варто додати, що в обов’язки роботодавця протягом усього терміну трудових відносин входить забезпечення належних умов праці для працівника, включаючи своєчасну виплату зарплати в повному обсязі і у встановлені терміни, надання відпусток і лікарняних. У разі порушення даних зобов’язань роботодавець може бути притягнутий до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: