Способи та методи пошуку роботи. Як знайти роботу?

Способи та методи пошуку роботи

Складання резюме і подальша його розсилка по компаніях, безсумнівно, є одним з кращих способів пошуку роботи. Але, як свідчить практика, навіть саме геніальне резюме не гарантує миттєву реакцію роботодавців.


Багато претендентів апетитно публікують своє резюме на декількох сайтах з працевлаштування і чекають, поки стріла завидного царевича в зовнішності вигідного роботодавця потішить саме їх кандидатуру. Якщо ж у цій казці ви впізнаєте себе – вітаємо, ви належите до числа пасивних шукачів роботи.

Такі методи пошуку роботи мають свої плюси: мінімальна енерговитратність, економія вільного часу і багато іншого. Але всі ці вигоди затьмарює один момент – занадто низька ймовірність того, що присланий долею принц дійсно царського роду. Таким чином, піддашись грі випадку, ви можете незабаром опинитися біля початку цієї історії – в пошуках чергової ідеальної роботи.

На щастя, є більш ефективні способи пошуку роботи, які полягають у активній позиції. Їх використовують близько третини претендентів на нову роботу. Активний пошук хорошої роботи – це вибір успішних! Згадайте всі свої переваги і всі можливі канали презентації. А от щоб заявити світові про себе, досить використовувати у своєму арсеналі такі методи:

1) моніторинг вакансій центру зайнятості;

2) аналіз публікацій в друкованих виданнях;

3) співпраця з провідними рекрутинговими агентствами;

4) активна робота з популярними сайтами, що спеціалізуються на працевлаштуванні;

5) “Нові форми пошуку роботи”.

Таким чином, ми перерахували ТОП-5 ефективность методів пошуку роботи, за допомогою яких ви можете приступити до процесу самореалізації у всеозброєнні. Напевно, перші три пункти здалися вам не зовсім доречними на тлі інновацій сучасності. Якщо це так, то ви частково праві. Але хто знає, можливо, ваша ідеальна робота бути саме у цьому радіусі.

Так, на сьогоднішній день центри зайнятості ведуть активну роботу щодо зменшення рівня безробіття: практично щодня оновлюється список пропонованих вакансій, проводяться розвиваючі семінари, а також працює програма з перекваліфікації. Це ідеальний варіант працевлаштування для тих, хто шукає постійну роботу з повним соцпакетом за своїм профілем і, як варіант, черговий крок у кар’єрних сходах шляхом підвищення рівня свого професіоналізму.

Не дивлячись на збільшення ролі комп’ютерних технологій у житті людини, певні позиції серед відомих способів пошуку роботи займають друковані видання. Саме публікації в газетах стануть корисними якщо вас цікавлять робочі спеціальності, самореалізація у сфері менеджменту і продажів. Єдине, чого варто остерігатися, так це шахраї, оскільки публікується інформація часто неперевірена.

Рекрутингові агентства на українській бізнесс-платформі займають двояку позицію. З одного боку – на ринку рекрутингу з’явилася певна кількість несумлінних компаній, але з іншого – саме за допомогою провідних професіоналів з підбору персоналу закриваються найбільш високооплачувані вакансії, в т.ч. посади керівників.

Сайти з працевлаштування – мабуть, самий широко використовуваний метод. Зрозумілий і зручний функціонал сайту роблять подібні способи пошуку роботи досить простими. Ви з легкістю можете розмістити відразу декілька резюме на декількох сайтах, а також запропонувати свою кандидатуру на вакансію, що цікавить.

Найпоширеніша помилка, яку допускають здобувачі в цьому випадку – це МОВЧАННЯ! Здивовані? Так, ми маємо на увазі саме мовчання. Тільки подумайте, скільки ще здобувачів могло відгукнутися на одну і ту ж вакансію? Де гарантія, що саме ваше резюме буде переглянуто? Щоб збільшити свої шанси на успіх досить через 2-3 дні після відправлення резюме передзвонити у відповідну компанію і поцікавитися результатами оцінки вашого резюме. Повірте, що в 50% випадків ви дізнаєтеся, що його ще не дивилися, а третина з них запитають ваші контакти і тут же знайдуть саме ваш відгук.

Здійснюючи дзвінок, ведіть себе впевнено, прислухайтеся до співрозмовника, постарайтеся представити його і подружиться з ним, адже саме цей момент може стати первинною співбесідою на роботу вашої мрії.


Що стосується п’ятого пункту в нашому рейтингу під назвою “Нові форми пошуку роботи”, то тут мають місце бути всілякі засоби комунікації, якими забезпечує інтернет, а саме: блогосфера, соцмережі, розширення професійних контактів. Суть криється в тому, що ще до моменту офіційної публікації, велика кількість інформації, а в тому числі і про вільні вакансії, просочується в мережу.

Отже, кращі способи у вас в руках, але головне пам’ятайте: щоб домогтися успіху, найчастіше досить повірити в себе! Ви завжди вправі залишити для когось роль жаби, щоб взяти перо і написати свою історію з прекрасним “хепі-ендом”.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Коментарів: 1
  1. Аркадий

    Хороша статья. Я завдяки вам почала шукати агенства і в підсумку працевлаштувалась за кордоном.
    Попрацювала в Литві на фермі півтора року, приїхала і відкрила свою справу. Подаруночки ручної роботи) Спочатку було тяжко розкрутитись, але пройшов час і я вже розширюю свій магазин. Прагніть до мрії!

Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: