Типи співробітників, яких слід звільнити прямо зараз.

Типи співробітників, яких слід звільнити прямо зараз

Люди – це основна цінність будь-якої компанії. І успіху доб’ється лише той керівник, який це розуміє. Головну ставку на шляху до мети потрібно робити не на гроші і не на обладнання, а саме на людей.


На жаль, далеко не всі організації можуть похвалитися кращими співробітниками. Якщо співробітник не приносить ніякої користі компанії, значить, він просто даремно займає місце і від нього слід позбутися. І чим швидше, тим краще.

Співробітники, які не повинні працювати у вашій компанії

1. Співробітник, який говорить «це не моя проблема».

Природно, у кожного співробітника в компанії є своє коло обов’язків, які він повинен виконувати. Але нерідко бувають ситуації, коли потрібно трохи виходити за ці рамки і хоча б спробувати вирішити загальну проблему компанії. Як не крути, але всі співробітники в компанії повинні працювати на одну загальну мету. І якщо ви коли-небудь почуєте від працівника фразу «Це не моя проблема, я не буду нею займатися», значить, йому наплювати на наслідки, які ця проблема може принести для компанії.

2. Співробітник, на якого надходять скарги.

Щоб робота була злагодженою і продуктивною, співробітники повинні вміти працювати в команді. Коли хтось один з колективу вибивається з цього загального механізму, то командна робота може дати істотний збій. Тому, якщо ви помітили, що на одного співробітника скаржаться всі інші (або навіть просто в негативі обговорюють між собою), то не потрібно залишати це без уваги. Ви можете спробувати розібратися в причинах, і усунути проблему, але давайте дивитися правді в очі: поміняти поведінку людини ви навряд чи зможете. Швидше за все, вам потрібно буде просто звільнити такого співробітника, щоб він не підривав злагоджену роботу всієї команди.

3. Постійно незадоволений чимось співробітник.

Навіть в компанії, яка зуміла створити для співробітників ідеальні умови праці, можуть знайтися «слабкі» місця. Нормальні співробітники розуміють, що догодити всім неможливо, і потрібно вміти пристосовуватися до будь-яких умов. Якщо у вашому колективі є людина, яка постійно чимось незадоволена – від графіка роботи до незручного стільця або розташування його робочого місця в офісі – ви його вже не зможете виправити. Навіть якщо ви будете намагатися догоджати йому у всіх його примхах, він раз по раз буде знаходити, на що б йому ще поскаржитися.

4. Співробітник, який створює багато «шуму».

Є такі люди, які постійно відволікають інших: вступають в зайві суперечки, надто багато базікають не по справі, роблять багато непотрібних дій і т.п. Такі співробітники будуть дуже сильно гальмувати робочий процес. Навіть якщо в результаті вони й зроблять свою роботу, але скільки часу вони втратять на непотрібний «шум», до того ж, ще й відвернуть своїх колег від справи? Від таких людей теж потрібно позбавлятися.

5. Занадто дратівливий з клієнтами співробітник.

Якщо співробітник безпосередньо працює з клієнтами, він повинен бути просто втіленням спокою, ввічливості і самовладання. Клієнти бувають різні. Бувають і навіть дуже неадекватні. Але вони – люди, які дуже потрібні вашому бізнесу, так як без них і не буде ніякого бізнесу. Допускати до клієнтів надмірно дратівливого і нервового співробітника категорично не можна. Та й з колегами він навряд чи мирно уживеться.

6. Співробітник, який ухиляється від своїх обов’язків.

У такої людини завжди знайдеться купа відмовок, чому він не може зробити це завдання саме зараз або чому він не може його зробити в загальному. Але ви-то знаєте, що насправді, йому просто не хочеться. Такою поведінкою зазвичай грішать співробітники, які вже досить довго працюють в компанії і вже мають в ній якусь вагу. Їм здається, що нічого страшного за невиконання своїх обов’язків з ними вже не відбудеться. Насправді, звільнивши одного такого халявщика, всі інші відразу зрозуміють, що це може статися і з ними.

7. Співробітник, який думає, що компанія має успіх тільки завдяки йому.

Будь-який успіх компанії – це заслуга всього колективу. Звичайно, кожен міг внести різний за величиною внесок в досягнення спільної мети, але не можна скидати з рахунків нікого. Майже в кожному колективі рано чи пізно з’являється людина, що щиро вважає, що «якби не я, то ми б нічого не добилися», «тільки завдяки мені у нас такі високі показники бізнесу». Так, такі люди можливо і добре виконують свою роботу. Небезпека тут в тому, що коли хтось скаже їм, що насправді, не він один тут такий розумний, то ця людина автоматично стане йому найлютішим ворогом. А вороги в одній команді – це вже як мінімум 50% провалу.


8. Співробітники, що перекладають відповідальність на інших.

Що б не трапилося, завжди у такого типу співробітника винен хто завгодно, але тільки не він сам. Він завжди знайде, на кого сказати «це все через нього». А своїх помилок і промахів в упор не помічає і, природно, не вміє їх визнавати. З таким працівником каші не звариш. Звільняйте і не шкодуйте.

9. Співробітник, який обіцяє і не робить.

Якщо хочеш і можеш робити – роби. Якщо не можеш або не хочеш – не треба обіцяти. Ось таке просте правило, якого, на жаль, не всі дотримуються. Якщо ви помітили, що ваш підлеглий наобіцяв вам вже і звіт написати, і проблемним клієнтам продзвонити, і домовитися з постачальниками, але пройшло вже досить багато часу, а він ще нічого з цього не зробив, значить, він просто водить вас за ніс. А навіщо вам такий співробітник?

Якщо ви виявили, що під вашим керівництвом працює людина, якій не місце у вашому колективі, головне, не боятися прийняти рішення про його звільнення. А на місце непотрібного компанії співробітника краще знайти професіонала, який знає, що він робить, для чого він це робить, і як це зробити найкраще.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: