Тонкощі написання резюме!

резюме

Якщо ви іноді цікавитеся, як себе позиціонують ваші колеги, і на сайтах з працевлаштування заходите в розділ «Резюме», то знаєте, що деякі резюме справляють дуже сильне враження. «Як людина може до 24 років встигнути так багато ?!», – після знайомства з досвідом роботи деяких молодих фахівців саме така думка приходить в голову. Безумовно, під описаними в резюме досягненнями є об’єктивна основа. Але є і велика частка вміння себе подати.


Здається, що резюме відображає факти. А, значить, з його допомогою не можна впливати на думку роботодавця. Це не зовсім так. Використовуючи нюанси, можна підкреслити свої сильні сторони, розставити акценти, виділитися на тлі інших претендентів на вакансію.

? У резюме вказуйте не тільки місце роботи та посаду. Обов’язково розпишіть по пунктах обов’язки та досягнення на кожній позиції. Дотримуйтесь принципа «менше загальних слів, більше конкретики». «Маю досвід успішних продажів» – цю фразу роботодавець може зустріти в десятках інших резюме. Розумніше написати так: “За час роботи в компанії N виконував план продажів протягом 11-ти місяців з 12-ти”.

? Досвід роботи в прогресивній, успішної компанії – завжди плюс для претендента. Якщо у вас є досвід співпраці з великими, успішними компаніями, вкажіть це в резюме. Починайте кожен блок з назви фірми-роботодавця та її короткої характеристики. Наприклад, так: «Компанія “Сфера”, лідер на ринку телекомунікаційних послуг, і далі – ваша посада.

? Порівняйте два формулювання. Перша: “Відповідав на телефонні дзвінки”. Друга: «Надавав клієнтам консультаційні послуги по телефону”. Другий варіант звучить більш грамотно і конкретно. Для опису досвіду роботи використовуйте формулювання, які відповідають діловому стилю спілкування і виглядають солідно.

? Дивіться ширше на обов’язки, які ви виконували на тому чи іншому місці роботи. Промоутер, перераховуючи свої службові функції, може написати так: “Участь в рекламних акціях. Роздача листівок”. А можна написати по-іншому: “Роздача листівок. Ознайомлення потенційних покупців з конкурентними перевагами товарів. Демонстрація пробних зразків продукції “. Звичайно, не варто перераховувати обов’язки аж до дрібниць. Але постарайтеся створити загальну картину, яка дозволить роботодавцю оцінити ваші вміння і навички.

? Згадайте в резюме семінари, навчальні курси та тренінги, в яких ви брали участь. Цей пункт особливо актуальний для тих, кому не вистачає досвіду роботи: теоретичні знання можуть зіграти роль компенсації відсутніх практичних навичок.

Переконайтеся, що в резюме немає помилок і недоліків форматування (різні шрифти, абзаци що з’їхали, порушена нумерація). Дрібні недоліки можуть звести нанівець зусилля по роботі над змістом, так що будьте уважні.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: