Вертикальна і горизонтальна кар’єра!

кар'єра

Рішення будувати кар’єру – це серйозний і відповідальний крок. Ставши на цей шлях, людина буде прагнути до накопичення знань, практичного досвіду та навичок.


Потреба в самоствердженні буде постійно зростати і з’явиться пекуче бажання досягти більш високого статусу, ще більшої незалежності. Без планування тут не обійтися.

Однак в подібній ситуації необхідно спиратися на свої потреби і соціально-економічні умови, в яких знаходиться людина. Адже якщо фахівець вибрав шлях, який занадто важкий для нього або просто-напросто не підходить, то поступово його бажання працювати знижується, він починає працювати не в повну силу, підвищення кваліфікації втрачає для нього будь-який сенс.

Тому дуже важливим є знання працівником того, як він буде просуватися в системі посад і робочих місць. А щоб не опинитися в полоні власних помилок і невідання на допомогу нам приходять такі поняття, як «вертикаль і горизонталь». Що ж це таке?

Горизонтальна і вертикальна кар’єра

Вертикальна кар’єра являє собою просування по службі вгору. Цей вид кар’єри найбільш явний і очевидний, тому що людина отримує нову посаду і нову оплату своєї праці. Саме вертикальна кар’єра нероздільна з поняттям «кар’єрна драбина».

Яким же чином може виглядати вертикальна кар’єра? Для прикладу ми візьмемо фахівця в галузі фінансів. Закінчивши фінансовий інститут, фахівець спочатку може бути просто помічником бухгалтера, потім стати бухгалтером, після чого наступна посада заступника головного бухгалтера, головний бухгалтер, фінансовий директор заступника генерального директора і нарешті, генеральний директор. Але тут може бути й інший варіант – піднявшись на певний щабель, фінансист може зайнятися створенням власної компанії.

Горизонтальна кар’єра має інший напрямок, яке полягає в розширенні кола повноважень і обов’язків, але не передбачає зміну робочого місця і займаної посади. Цей вид кар’єрного зростання включає в себе: нові обов’язки і статус, збільшення зарплати і відповідальності відповідно.

Такий вид кар’єри характерний для експертів, консультантів, профільних фахівців, наукових співробітників, які прагнуть в своїй області стати кращими. Найчастіше такі фахівці поєднують свою роботу в декількох фірмах або ж створюють власні компанії.

Таке поняття і види ділової кар’єри є відправною точкою в її побудові. А це може виявитися досить трудомістким і тривалим процесом. Тому вкрай важливо визначити, який вид кар’єри підходить саме вам: вшир або вгору.

І пам’ятайте, що саме плавний підйом (або розширення), а не різкий стрибок, дозволить утриматися на вершині і побачити нові горизонти.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: