Види сезонних робіт: плюси і мінуси.

сезонна робота

Якщо в загальних рисах визначити позитивні та негативні сторони сезонної роботи, то в цьому можна виділити певні  переваги, через які багато українців вирішуються на такий вирішальний крок:

  • по-перше, сезонна робота є гарною можливість за відносно короткий проміжок часу заробити реально непогані гроші;
  • по-друге, це непоганий варіант працевлаштування, якщо у вас зараз немає постійної роботи і як наслідок, постійного заробітку.
  • по-третє, багато українців вибирають для себе сезонну роботу, щоб паралельно отримати, або вдосконалити знання іноземної мови, так само подивитися іншу країну, і при цьому познайомитися з людьми з усього світу;

З іншого боку, як уже ні один раз було відзначено, сезонна робота має на увазі такі нюанси:

  • невизначеність наприклад в завтрашньому дні, у зв’язку з тим, що сезонна робота як відомо, триває недовго, і рідко довше 4 місяців;
  • напружена часом виснажлива фізично праця, яку не всі витримують однаково легко;
  • непередбачені обставини, від яких ніхто не застрахований. Це може змусити вас покинути робоче місце раніше домовленого терміну і опинитися безробітним, в чужій країні і часто – без вільних коштів для існування.

Іншими словами, коли ви наважуєтеся найнятися сезонним робітникам за кордоном, то вам необхідно уважно все обдумати і зібрати якомога більше можливої ??інформації про місце, програму, якщо можливо і роботодавця, до якого ви збираєтеся поїхати для сезонної роботи.

При виборі програми сезонного роботи, є важливо грамотно визначити, який вид сезонної роботи найбільше підходить вам за характером, досвідом роботи і вашим схильностям – інакше кажучи ви можете приректи себе на кілька болісних нецікавих місяців, коли за нудною або навіть важкою роботою вам буде вже не до подорожей і нових знайомств і нових вражень.

Зверніть увагу на наступні варіанти сезонного працевлаштування

1. Робота в ресторанах. Ця робота динамічна, і не дуже важка, до того ж чиста. Наприклад офіціантом або посудомийником на літній сезон найкраще влаштується в Америці, але також можна спробувати і ближче – наприклад в Іспанії або Франції, але для цього необхідно хоч трохи володієте відповідною мовою.

2. Робота в готелях – це, перш за все, хаускіпінг тобто робота покоївками в готелях. На таку роботу можна влаштуватися лише якщо вам від 18 до 50 років (але іноді і зовсім без будь-яких вікових обмежень) і ви говорите хоча б англійською, мінімум на рівні pre-intermedia. Слід зазначити, що ця робота не сама важка, але й не дуже приємна – зате, якщо вам пощастить з готелем, то тоді чайові можуть становити вам додатковий дохід до половини заявленої вам роботодавцем заробітної плати. У готелі на сезонну роботу можна влаштуватися також в Америці, або в південних європейських країнах.

3. Робота в парках для дітей, тобто робота аніматором. Це, перш за все, слід розуміти специфічний варіант сезонної роботи в Єгипті та Туреччині: до того ж влаштуватися аніматором в Єгипет наприклад, може практично кожен хто цього бажає. Зарплата на таких сезонних роботах в таких країнах не дуже велика, але така робота помічено, багатьом не здається роботою, а скоріше як літні розвага, за яке в добавок ще й платять гроші. Крім цього, існує також можливість влаштуватися на роботу в дитячі парки в Америці чи у Франції – наприклад, Діснейленд в Парижі, періодично вивішує на своєму сайті вакансії для такого сезонного працевлаштування.

4. Сезонні роботи в сфері сільського господарства Якраз це, очевидно, один з найпопулярніших варіантів сезонної роботи у багатьох українців: і тут такі країни як Фінляндія, Англія і Польща поза конкуренцією. Робота ця, в основному, по збору ягід таких як полуниця, малина, червона і чорна смородина, чорниця – в Фінляндії. Збір овочів – в Англії і Польщі. До того ж є можливість влаштуватися працювати на сільськогосподарських роботах у Франції (збирати овочі, яблука, виноград і сливи).

А хто сміливіший і активний – в Новій Зеландії. Нова Зеландія, не дивлячись на своє віддалене розташування, від старого світу, дуже популярна серед європейців, які хочуть попрацювати на сезонних роботах. Пояснюється це тим, що роботи там дуже багато, і робочу візу туди одержати порівняно не складно, подорожувати просто – головне здолати не легкий багатогодинний переліт на літаку в країну довгої білої хмари – саме так Нова Зеландія називається на мові маорі, тобто корінних жителів новозеландських островів.

5. Нарешті, робота в волонтерських організаціях, природних заповідниках, робота по догляду за людьми похилого віку або хворими людьми або робота за програмою au-pair (домашнім помічником) – це ще один варіант сезонного працевлаштування. Як правило, така робота не буде оплачуватися взагалі або буде оплачуватися дуже мало, але працівникові буде надано житло і харчування, що є не менш важливим. Звичайно, такий варіант зовсім не підходить для тих, для кого дуже важливо за літні місяці заробити грошей. Однак якщо ж ваша мета – придбати життєвий досвід, до того ж побувати в іншій країні, зробити щось комусь потрібне і корисне – влаштуватися на таку роботу можливо, практично в будь-якій частині світу. Важливо поставити мету і намагатися досягти її.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: