Випробувальний термін і його ефективність.

Випробувальний термін

Прийом на роботу – результат вдалої співбесіди. Отримавши бажане місце роботи та посаду, багато хто вважає, що справу зроблено. Хочеться відзначити, що на шляху до отримання трудового досвіду, новий працівник повинен пройти такий період перевірки, як випробувальний термін.

Перевірка на професіоналізм

Випробувальний термін – спеціально відведена певний часовий період на роботі для нового працівника, щоб роботодавець міг проконтролювати професіоналізм і компетентсність. Часто плутають два поняття «випробувальний термін» і «стажування». Хотілося б відразу прояснити, що на відміну від випробувального терміну, після стажування працівник залишається на робочому місці, а ось при першому, якщо він буде пройдений невдало, буде звільнений.

Саме стажування спрямована на аналіз начальством переваг і недоліків праці, коригує їх, навчає відсутнім навичкам. За допомогою випробувального терміну, працівник як ніби проходить перевірку на професіоналізм і отримані вміння.

Скільки тривати випробувальний термін в Україні?

У Кодексі Законів про працю України вказано можливість встановлення роботодавцем випробувань для перевірки компетентності фахівця. Строк для «перевірки» може тривати від 3 до 6 місяців. У даному випадку роботодавець обговорює із претендентом на посаду такі умови. Всі тонкощі випробувального терміну повинні бути обумовлені з майбутнім працівником особисто, а також зафіксовані в трудовому договорі.

Які особи не проходять випробувального терміну?

Не проводяться випробування роботодавцем для осіб які не досягли повноліття, молодих фахівців, які влаштовуються після закінчення ВНЗ, інвалідів, при переході в іншу компанію або організацію, молоді фахівці навчально-виховних закладів та інше.

Ефективність випробувального терміну

Насправді, випробувальний термін має свою продуктивність. За такий період новий працівник знайомитися з колективом, адаптується, шукає своє місце і друзів. Завдяки відведеному часу, здобувач поступово входить у посаду, вивчає свої обов’язки і завдання, самостійно показує результати, виконує план позначені на даний термін, виконує поставлені цілі, показує свою компетентність.

Результати випробувального терміну перевіряє сам працівник, аналізує свою діяльність і успіхи, оцінює себе, а також сам роботодавець, відзначаючи переваги і недоліки, виносить заключне рішення.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: